Si për të rritur hemoglobinë


Dje kam dëgjuar në televizion se rreth 2 miliard njerëz në planet kanë reduktuar nivelin e hemoglobinës! Unë nuk e di vërtetë apo jo, por në çdo rast problemi i anemisë është e rëndësishme sot. Megjithatë, si më parë. Unë mendoj se në vendin tonë të kësaj sëmundjeje dinë të gjithë nxënësit përmes mësimet e historisë.
E cila çon në reduktuar hemoglobinë, ju mund të mësoni nga ky nen, dhe simptomat më të popullarizuara anemi Unë tani kujtoj përsëri.

Kjo nuk ka të gjitha, por më themelore:
1. Rritja e lodhje, dobësi, marramendje, marramendje.


2. zbehet dhe dries lëkurës.
3. Shkelja e normës së zemrës, gulçim.
4. gishtat fort ngrirjes.
Këto simptoma, natyrisht, karakteristikë e shumë sëmundjeve, por për të diagnostikuar anemi është shumë e thjeshtë - vetëm të kalojë numërimin e gjakut.


Si për të rritur hemoglobinë?

Unë nxitoj të them se sëmundje të gjakut - kjo nuk është e ftohtë dhe jo të ftohtë. Për të vetë-mjekoj, unë nuk do të rekomandojë atë. Megjithatë, për të dini disa mënyra efektive për të rritur hemoglobinë të jetë shumë i dobishëm. Pas konsultimit me një mjek, ata mund të jetë një shtesë e rëndë për trajtim ose mund të përdoret si parandalim.

Më e zakonshme anemi mangësi hekuri. Nga emri është e qartë se shkaku është mungesa e hekurit, dhe për këtë arsye trajtimi është kryesisht për shkak të përdorimit të produkteve që përmbajnë këtë element gjurmë.
Gjëja e parë që do të ju ndihmojë për të rritur hemoglobinës - është e "hekurt" dietë. Mëso në lidhje me produktet që do t'ju ndihmojë të përballen me anemi, ju mund ta lexoni këtu.
Në këtë artikull unë dua të ju tregojë për një recetave pak që kanë provuar prej kohësh që të jetë efektive dhe të mos kërkojë nga ju për shpenzime të veçanta.


4 mënyra për të rritur hemoglobinë.Numri Recipe 1
Shumë prej tyre kanë dëgjuar se për të rritur hemoglobinës për të përdorur granata. Por jo të gjithë e di se ju duhet të përdorni atë mirë. Nuk mund shegë fara për të parandaluar aneminë dhe ruajtjen hemoglobina është normale, por trajtimi nuk është e mjaftueshme.
Për të rritur hemoglobinë duhet të marrë me granata dhe zhvishem lëvizni nëpër një mulli mishit. Këtu është një lëng është shumë më e dobishme.
Numri Recipe 2
Për të përgatitur koktej terapeutik keni nevojë për më shumë karrota, mollë dhe qumësht. Apple dhe karrota duhet të dërgojë një të qartë dhe shtrydhëse frutash e perimesh. Në dalje ju duhet të merrni 05 gota lëng karrote dhe 05 gota e mollë. Përziejnë ato me 05 gota qumësht të nxehtë dhe pije në mëngjes në një stomak bosh një orë para ngrënies ose dy.

Numri Recipe 3
Lini 05 gota lëng karrote nga një recetë e mëparshme dhe të shtoni atë në 05 gota e lëng panxhar - kjo është një tjetër mënyrë për të luftuar aneminë.
Numri Recipe 4
Merrni pjesë të barabarta arra, kajsi të thata, rrush dhe mjaltë. Arra dhe fruta të thata bluaj, shtoni mjaltin dhe trazim. Shitore në frigorifer. Kjo do të rrisë hemoglobinë përditshme hani 1-2 lugë të këtij vыsokovytamynnoy përzierje. Rastësisht, kjo është e dobishme për promovimin e shëndetit të përgjithshëm.
Ju lutem vini re se efektiviteti i këtyre recetave është kryesisht i varur në cilësinë e produkteve. Prandaj, nëse është e mundur, përdorni perime nga kopshti i tyre.

Ndërsa shkruar këtë artikull, nuk është një logjike, sipas mendimit tim, mendimi. Oksigjen në qeli është transferuar me anë të hekurit, ata të lidheni në mushkëri ku oksigjeni merr breathy. Si Mbaj mend nga kursi kimi, hekuri mund të formojnë komponime me gaze të tjera. Ai vijon se në qoftë se ju ecni nëpër rrugë dhe të marrë frymë tymi, disa prej hekuri nuk do të marrë oksigjen. Për ata me një hekur të vogël dhe kështu që është veçanërisht e rëndësishme për shkak se Shpenzo më shumë kohë jashtë shtëpisë!
Nga rruga, nëse teoria ime është e gabuar, ju ende të shpenzojnë më shumë kohë jashtë se është në çdo rast të dobishme.

Kjo është e gjitha, në qoftë se ju e dini mënyra të tjera provuar për të rritur pjesën e hemoglobinës në komente.