Si mund ta përmirësojë kardiotrenuvan grave


Klasa palestër çdo percepton ndryshe. Për disa, kjo është vetëm një mënyrë për t'u çlodhur pas një dite të vështirë, për disa, një hobi të preferuar dhe të kombinuar biznesin me kënaqësi. Nëse shkathtësi të përballen me përtacisë dhe të lumtur për të marrë pjesë në trajnim, ju mund të arrijë sukses dhe të bëjë figura afër idealit. Zakonisht, trajnerët palestër kombinuar lloje të ndryshme të ushtrimit: forcë dhe kardio. Nga kjo e fundit varet kryesisht figura femërore dhe sukses luftën kundër mbipeshës, kështu që le të flasim më shumë rreth asaj se si për të rritur efektivitetin e grave kardiotrenuvan.


Përfitimet e kardiotrenuvan të rregullt të jetë i madh në qoftë se ata të ekzekutuar siç duhet. Për shkak të faktit se koha e caktuar për një stërvitje në dhomë palestër është e kufizuar, shumë trajnerë të ofrojë një kombinim të pushtetit dhe kardyonahruzku në një stërvitje. Kjo ekspertë palestër nuk e rekomandojmë. Në mënyrë ideale, pas trajnimit peshë duhet të jetë të paktën nëntë orë, dhe vetëm atëherë mund të fillojnë të ushtrime kardio. Efikasiteti femër kardiotrenuvan do të rritet disa herë. Së pari, muskujt e lodhur pas seksionit të energjisë pengon vyklastysya plotë, sepse kombinimi i këtyre llojeve të ushtrimeve është e vështirë për të folur rreth asaj se si për të përmirësuar performancën e tyre. Para së gjithash, ju duhet të vënë një qëllim të qartë - për të humbur peshë ose formë siluetë duke përdorur pompimit muskujt dhe rekrutimin e muskujve. Nëse ju dëshironi të humbni peshë - qartë një opsion, ushtrimi duhet të fillojë me kardiotrenuvannya, dhe kohëzgjatja e saj duhet të jetë të paktën 40 minuta. Në fund nuk është e ndaluar për të kryer disa ushtrime ju me peshën e duhur.


Një tjetër mënyrë për të bërë efektivitetin e kardiotrenuvan femër lartë - kushtoj vëmendje për normën e zemrës tuaj. Nëse norma impuls është rritur me 60% dhe më lart, çështja se si për të rritur efektivitetin e palestër është e mbyllur automatikisht. Ju jeni bërë të gjithë të drejtë! Nëse norma impuls nuk është rritur me 60%, mendojnë se efektiviteti i kardiotrenuvan femra reduktohet në zero. Në të njëjtën kohë, nevoja për të monitoruar pulsin e faktit se ajo nuk duhet të jetë më i shpeshtë se 80%. Tejkaluar këtë prag shkakton rrahje zemre shumë të shpejtë dhe të rrezikshme dhe trupi po përjeton një mungesë akute të oksigjenit. Në qoftë se punon mirë dhe forcon sistemin e frymëmarrjes dhe të zemrës, procesin e yndyrë djegia për shkak të mungesës së oksigjenit ngadalëson dhe ndalesa.


Për të mësuar se si për të rritur performancën sportive, thonë trajnerët e huaj me përvojë: çdo kardiotrenuvannya duhet të bëhet me rotacion muzikë tempo. Pas fillimit të trajnimit morën njëzet minuta, që vijnë, në fakt kjo është ajo që ju dëshironi - të djegur kalori. Por nëse ju hyni në të njëjtën mënyrë aktive dhjetë apo pesëmbëdhjetë minuta, ju do ta humbasin pushtetin. Prandaj ajo është e rekomanduar për të marrë një pushim për dy apo tre minuta dhe gradualisht të rivendosur ritmin. Ajo do të jetë e lehtë për të bërë, siç e ka ngrohur tashmë muskujve të zemrës dhe është më i shpejtë. Intermittently ju kanë më shumë gjasa për të duruar kardio të gjatë, dhe jo për të lënë garën para kohe.

Kaq të çuditshme të mjaftueshme, por efektiviteti i trajnimeve të grave varur në muzikë. Aftësia për të marr inflamator, muzikë optimiste - kjo është shumë e rëndësishme. Nëse ju pëlqen muzikën, klasat janë argëtim dhe energjik, dhe kështu në mënyrë efikase.

Për të dhënë trupin tuaj si të përfitojnë më shumë nga trajnimi, nuk heqin dorë pijshëm. Qelizat humbasin lagështi gjatë ngarkesa të rënda, duke përfshirë kardiotrenuvannya. Uji që hyn në trup, ajo rezulton se kjo lagështi saturates ushqyesve dhe energji. Nëse ju e humbni 3% të lëngshme, gjatë ushtrimit kanë arritur tashmë dehidratim, që do të thotë se do të vazhdojë trajnimin në një ritëm intensiv, ju nuk mund. Uji merret nga aktive djersitje, kështu që është e nevojshme për të pirë për thermoregulation dhe për të parandaluar humbjen e fuqisë. Duhur pije - disa sips të vogla çdo dhjetë minuta.

Karakterizohet nga një shkallë të lartë të efikasitetit kardiotrenuvannya që janë jashtë. Fluksi i madh i oksigjenit siguron shëndet të mirë gjatë gjithë stërvitje aktivizon djegien e kalorive. Kardiotrenuvannya më të mirë në ajër - një arratisje, jo në rrugë nivel ideal, dhe në zonat ku ka të paktën disa pengesa: frenuar varfërisë, twigs dhe degët, rrit djegien e kalorive. Edhe Gjatësia hap i madh në hapësirat e parashikuara rrugë do të jetë më e gjatë se në palestër.

Nuk është një sekret të vogël se si për të përmirësuar kardiotrenuvan. Profesionistë të këshillojë për të mbajtur supet më të relaksuar. Kur një rrip shpatull është në tension, qarkullimin e gjakut, enët e gjakut në shpinë qafës së mitrës clamped, dhe truri nuk merr oksigjen të mjaftueshëm. Ka lodhje parakohshme, dobësi dhe përgjumje mund edhe marramendje.

Pas efektive stërvitje rrit oreksin, e cila është normale. por në çdo rast të mos nopem, dhe hani ushqime të lartë në yndyrë. Edhe të nesërmen nuk është e rekomanduar për të ngrënë kalori më shumë se sa është shpenzuar në trajnimin një ditë më parë. Të gjitha përpjekjet mund të reduktohet në zero. Nga ana tjetër, ekspertët rekomandojnë për të mos prerë dietën tuaj për kaq shumë kalorive që të ndjehen një uri të padurueshme. Përndryshe, ju jeni të garantuar ndarjen dhe paaftësi të plotë.


Shumë njerëz përpiqen që të veshin rroba stërvitje fort - në mënyrë që ata shpresojnë për të humbur më shumë kalori. Në fakt vetëm ka humbur më shumë lagështi, por yndyrë, për fat të keq, nuk është aktiv. Prandaj, siklet, të cilat duhet të ndjehen gjatë ushtrimit, nuk sjell rezultatin e pritshëm. Vishen në mënyrë që ajo është e rehatshme dhe të lehtë për t'u marrë me të!