Si për të rritur mjetet juridike popullore hemoglobinës


Normalisht përqendrimi hemoglobinës nuk duhet të jetë më pak se 120 g / l. Funksioni kryesor i hemoglobinës është për të transportuar oksigjen. Të gjithë njerëzit në kapilarët e mushkërive të oksigjenit kombinon me hemoglobinë. Pastaj molekulë hemoglobinë, e kombinuar me oksigjen, ajo është transferuar në organet përmes rrjedhjes së gjakut.
Nëse jeni të rrënuar nga simptomat e përshkruara më poshtë, ju duhet të mendojnë seriozisht dhe të fillojnë për të korrigjuar situatën. Për të rritur nivelin e hemoglobinës për të ndihmuar në një shumëllojshmëri të ilaçeve tradicionale. E cila - mund të gjenden në këtë artikull.


Nëse hemoglobina është ulur, ju do të vini re në:

 • lëkura e zbehtë

 • lodhje

 • dobësi e përgjithshme, marramendje shpeshta

 • puls të shpejtë

 • dyspnea

 • çara në qoshet e buzëve

 • siklet kur gëlltitjes ushqim


 • Ushqimi i duhur nën reduktuar hemoglobinë  Nëse ju keni një problem, ju së pari duhet të ndryshojë rrënjësisht dietën tuaj. Për nivelet e hemoglobinës mbeti normale, në menynë tuaj të përditshme duhet të përfshijë ushqime të mëposhtme:


 • Karrota. Shtoni këtë perime në të gjitha llojet e pjatave, dhe pini 2-3 gota lëng karrote në javë. Lëng duhet të shtrydh veten e tyre dhe nuk marrin vjedhës në dyqan. Në dyqan mjaft të mira. Një gotë me lëng që ju mund të merrni rreth 600 gram karrota.

 • Laminaria. Ky produkt është i dobishëm jo vetëm si një mjet për rritjen e hemoglobinës. Ai do të bëjë një ndikim pozitiv në shumë organe dhe sisteme të trupit tuaj.

 • Gruri germinated. Ajo duhet të hahet në mëngjes për dy pjesë të lugë ëmbëlsirë.

 • Panxhar. Lëng panxhar është gjithashtu rritet shumë i mirë hemoglobinë. Megjithatë, ajo mund të ndikojë negativisht në barkun tuaj, kështu që pini ajo duhet të jetë shumë i kujdesshëm. Lëng të freskët përpara se të hahet leje për disa orë në një enë të hapur. Merrni atë në gjysmë lugë ëmbëlsirë. Ju gjithashtu mund të shtoni panxhar në enët e ndryshme.


 • Përveç kësaj, është e rëndësishme që të përfshijnë në dietën tuaj shumë të ushqimeve të hekurit të pasura në vitaminë C. Pra, në menynë tuaj duhet të përfshijë:

 • Agrume

 • domate

 • kajsi

 • mollë

 • granata

 • rrush

 • manaferrat të ndryshme

 • mëlçi

 • mish lope

 • mish viçi

 • havjar kuqe

 • hikërror

 • Peshk të ndryshëm

 • bathë

 • Sojë

 • e gjelbër


 • Recipes e mjekësisë tradicionale për përmirësimin e hemoglobinës  Hemoglobinë rritur duke përdorur lëng
  Recetë 1.


  Marrë 100 ml përbërësit e mëposhtëm:

 • Lëng karrote

 • Lëng panxhar

 • lëng limoni

 • mjaltë

 • konjak • Të gjitha këto përbërësit derdh në një kavanoz qelqi dhe llokoçis me një lugë druri. Përfundojë banka në petë për të bllokuar dritën e jashtëm brenda.

 • Përzierje duhet dehni tre herë në ditë me lugë ëmbëlsirë.

 • Produkti medicinal duhet të ruhen në të ftohtë.
 • Recetë 2.


  Për recetë e dytë keni nevojë për një grimë e komponentëve të tjerë janë:

 • Lëng karrote

 • Lëng panxhar

 • lëng limoni

 • lëng hudhër

 • Cahors


 • Të gjitha produktet e gjithashtu duhet të marrë një numër prej 100 ml dhe përzierje. Dyqan dhe ndërmerr masat e nevojshme merren, si dhe ai i mëparshmi. Megjithatë, recetë parë fatlum, sepse ajo nuk është përfshirë hudhër. Sepse hudhër, së pari, ka një erë, dhe së dyti, me të vërtetë do të përpiqen për të marrë 100 ml lëng të këtij perimeve.

  Por, megjithatë, hudhër mund të në mënyrë efektive të rritur hemoglobinë si i pranishëm në vëmendjen tuaj një tjetër produkt medicinal, të cilit ai i përket.

  Rritja hemoglobinë tretësirë ​​hudhër • Pastroni dhe lani 300 g hudhër

 • pastaj derdh këtë litër papërpunuara të alkoolit

 • Lini të mbush me drogë brenda 21 ditëve

 • mbaruar tretësirë ​​hudhër duhet të merret tri herë në ditë, duke shtuar 30 pika të 100 ml të qumështit


 • Hemoglobinë rritur duke përdorur luleshtrydhe • Thatë gjethet dhe rrënjët e lulushtrydhe

 • pastaj bluaj ato

 • Mbrëmje Tjetra, të marrë dy lugë të lëndëve të para të marra, e vënë atë në një termos dhe derdh 500 ml ujë të vluar

 • Mbyllni termos dhe të lënë një mjet të mbush brenda natës

 • Rezultuar Infuzion duhet të merren tre herë pjesë e përditshme e 100 ml


 • Hemoglobinë rritur duke përdorur arra dhe rrush • Merrni një gjysmë gotë me rrush të thatë dhe thith atë në ujë për 2-3 orë

 • pastaj hiqni rrush me ujë dhe përzierje me 20 lajthi

 • përzierje të ngrënë tri herë në ditë pjesë e dy lugë

 • Sekreti i metodës popullore është se arra janë shumë të pasura me hekur dhe elementeve të ndryshme gjurmë


 • Rritja përzierje hemoglobinë e mjaltë, arra dhe Kastrati


  Duhet të marrin një lugë gjelle arra, mjaltë dhe Kastrati dhe vendin e këtyre komponenteve në një blender. Pastaj ju përzierje e tyre siç duhet. Masë që rezulton të ngrënë gjatë ditës.

  Rritja çaj hemoglobinë


  Shkëlqyer rrit çaj hemoglobinës me hips u rrit. Hidh valë u rrit me ujë, prisni një kohë derisa nastoyitsya çaj, pastaj shtoni mjaltin. Kjo metodat e shijshme tradicionale do të çlirojë ty nga Sëmundjet tuaja. Për më tepër, ajo forcon sistemin imunitar dhe shumë gjallërues.

  Hemoglobinë rritur duke përdorur sallatë perimesh


  Në të njëjtën kohë dhe Drug Administration, dhe pjatë interesante është përzierje e mëposhtme produkt, pres dhe përzierje zarzavate, bell peppers, lakër jeshile dhe gjethe luleradhiqe.

  Hemoglobinë rritur duke përdorur Lungwort


  Narva Lungwort, thatë atë, dhe pastaj derdh ujë të valë dhe të pini çaj barishte. Kjo barishte do të ju ndihmojë për të rritur hemoglobinë.