Si për t'u përgatitur për lindjen e fëmijës nëpërmjet dietë


Kjo është dëshira nënat ligjshme dhe të justifikuara të ardhmen "hahet për dy" është e nevojshme për të kontrolluar nëse ju doni të bëni të lindjes ishin të lehtë dhe me sukses. Kujdesi afërmit dhe veten duhet të shpjegojë me kujdes atë që ha dhe pi disa ushqime nuk kontribuojnë në mirëqenien gjatë fëmijën në botë. Lindja e fëmijës - në vetvete procesi jo shumë të këndshme, kështu duke e bërë overeating situatën edhe më keq nuk është e nevojshme.
Shkencëtarët ishin në gjendje të provojnë se një grua shtatzënë ka nevojë jo shumë më shumë pushtet - dallimi është vetëm dy apo treqind kalorive. Por në muajt e fundit, dhe ky ndryshim duhet të reduktohet në minimum, por ndonjëherë nuk bindin gratë shtatzëna - dhe ajo që unë dua, dhe që, të gjithë së bashku. Shumë prej tyre janë të hutuar nga fakti se lindjes do të jetë, dhe do të përmbahen në një dietë të rreptë, sepse në ditët e fundit të shtatzënisë mund të trajtoni veten për të specialiteteve të ndryshme. Prandaj, të gjithë duhet të jenë të thotë artë. Nuk hahet! Jo uria! Po - Produktet e dobishme në moderim!Mjekët janë të këshilluar për t'u përgatitur për lindjen e një dietë, dhe këmbëngulin se fundit e muajit të nëntë të shtatzënisë duhet të kaloni në një vakt të lehta që shpejt zasvoyuvalasya. Shkarkimit në këtë kohë është jashtëzakonisht e dobishme dhe e dëshirueshme për trupin. Në natën nuk është e detyruar të nopem, siguruar veten që ajo kërkon për të ngrënë fëmijën tortë, jo ju.

Nëse gjatë shtatzënisë keni menduar se si të përgatiten për lindjen e fëmijës, por nuk e di ku të fillojë, gjëja e parë që të abstenojnë nga enët e mishit të rënda. Peshk, vezë, mish tani duhet të konsumojnë një sasi minimale. Në vend të kësaj, ju keni nevojë për të hyrë në dietën tuaj shumë drithëra, perime, drithëra, ushqime të pjekur dhe steamed. Dietë duhet të jetë më shumë produkte të qumështit. Me dietë, gjatë së cilës eliminuar nga dieta e mish derri dhe viçi, ju mund të përmirësojë gjumë juaj është ndërprerë në muajt e fundit, si dhe për të parandaluar të fituar peshë të tepërt.


Siç e dini, muajt e fundit të shtatzënisë dhe periudha pas lindjes dhe mund të shoqërohet me hemorroide. Për të shmangur këtë përmes dietës, të përpiqen për të ngrënë një shërbim të përditshme të dobishme sallatë perimesh, i ndrequr me vaj ulliri. Ju mund të hani vetëm një vaj dhe në qoftë se kjo nuk do të ndodhë ju ndjenjat pakëndshme në stomak. Mjaft është dy lugë çdo ditë për të bërë enët e gjakut elastike, pëlhurë të butë dhe të qëndrueshme. I dobishëm për nënat e ardhshme të pirë - lëng karrote i freskët, i cili shtoi vaj perimesh.


Për ata të përgatitur për të bërë një nënë dhe mendon se si të përgatiten për lindjen e fëmijës, është e dobishme që të përfshihen në dietën e produkteve të qumështit. Ato përmbajnë baktereve të mira në gjendje për të rregulluar microflora zorrëve, duke kontribuar në pastrimin e saj të butë. Kur gruaja spustoshuyetsya zorrët kohë ndjehet gravitetit. Bark
Kur dorëzimit është rreth dy javë, vidyazykatysya dobishme nga drithërat, bukë, dhe ushqime të tjera të larta në karbohidratet. Dërgo në produktet menu bimore, produktet e saj të qumështit. Në këtë kohë fëmija është mjaft e madhe dhe trupi duhet të bëjë përpjekje të mëdha për të riciklojnë ushqim.

Ka qenë një javë para dorëzimit kërkon më shumë vëmendje për ndjenjat dhe shëndetin e tyre. Nga produktet e qumështit kanë gjithashtu vidyazykatysya, duke lënë vetëm djathë të ulët yndyrë.

Të gjitha nënat e ardhshme që kujdesen rreth asaj se si të përgatiten për lindjen e fëmijës, ju duhet të dini se është e dobishme zierje e bimëve, teas me herbs shtuar, infuzione. Por ne duhet të kujtojmë se trumzë plotësisht kundërindikuar, ajo mund të shtohet në çaj dhe pije, sepse kjo shkakton mitër të kontratës, të cilat mund të shkaktojnë punës parakohshme.


Hahet tepruar para lindjes ardhshme jo vetëm dëmton shëndetin, duke i detyruar gratë të ndjehen shurdhim në stomak dhe parehati zorrëve. Ushqim shumë do të shkaktojë të vjella të jetë e mundur në ditët e fundit të shtatzënisë, dhe në ditën kur puna ka filluar. Nuk është një kategori e veçantë për nënat e ardhshme që për shkak të frikës së fitimit ose humbjes së një figurë ideale peshë, absolutisht të refuzojë për të ngrënë dhe të organizojmë një ditë agjërimi. Lose peshë me dietë do të dështojnë deri sa fëmija të shfaqet në botë. Shpesh ndodh që në ditët e fundit para lindjes një grua humb rreth dy deri tre kilogram. Kjo dietë humbje peshe nuk tregon atë mënyrë vazhdimisht kërkojnë të grave shtatzëna. Që të trupit jashtë lëngjeve të tepërta, dhe një humbje peshe tregon vetëm se lindja do të vijë në ditët e ardhshme.


Agjërimi, e cila organizoni vetë nënat e ardhshme, të rrezikshme për fëmijën. Dhe në qoftë se ajo është grua shtatzënë normalisht mbijetojnë ditë pa ushqim, fëmijën për shkak të mungesës së ushqyesve dhe mineraleve mund të ndjehen të çuditshme dhe të pakëndshme. Nëse fëmija bark nëna do të jetë në gjendje për të ruajtur yndyrë, ajo do të jetë shumë e vështirë për t'iu përshtatur kushteve të reja në të cilat bie pas lindjes. Depozitat yndyrë të vogla në trupin e fëmijës, madje edhe të dobishme, sepse ato ndihmojnë për të normalizuar proceset e thermoregulation.


Çdo nënë duhet të kujtojmë se koha dhe mundësia për të rivendosur formën ideale dhe për të blerë opsionet ende për të ardhur. Pas lindjes dhe koha kanë për të ushqyer të ushqyer foshnjën, vijnë ditë kur mbi trupi i tij do të jetë eksperimente pa keqardhje. Në ndërkohë, nëna shtatzënë është përgjegjëse jo vetëm për shëndetin e tyre, por edhe shëndetin dhe zhvillimin e plotë të fëmijës, çdo eksperimentet jo vetëm që nuk e rekomanduar dhe e ndaluar! Dëgjoni rekomandimet e mjekëve për t'u përgatitur për procesin e lindjes dhe të bëjë më të lehtë dhe të shpejtë.