Si për të rivendosur lëkurës rinore fytyrës


Dëshira e natyrshme e çdo gruaje për të qëndruar të rinj dhe të bukur, është e nevojshme për të përforcuar veprimet. Mbajtur lëkurën në një nivel të lartë - ajo është një punë serioze, punë që nuk mund të harrohet për një moment. Sot nuk është konsideruar si diçka e turpshme, kur një grua përpiqet për të mbajtur të hapur lëkurën të freskët dhe të bukur, duke përdorur këtë përpjekje shumë. Por çfarë do të bëni në qoftë se koha e humbur dhe fytyra janë disa manifestime të jashtme të bezdisshëm që të vjetra dhe prishin pamjen? Si për të rivendosur lëkurës rinore e fytyrës, duke e bërë atë të zhdërvjellët dhe të bukur, për të hequr çanta nën sytë, rrudhat qetë, të eliminuar njollat?


Kjo kështu ndodh që rrudhat dhe njollat ​​e moshës shfaqen në lëkurë, edhe vajzat e reja, e cila sugjeron nevojën për kujdesin e duhur dhe të duhur të saj. Pavarësisht nga mosha, të lëkurës mund të bëhet e shurdhër, e pajetë, sy e saj do defekte të dukshme. Si në këtë rast, të rivendosur të rinjtë, për t'i dhënë lëkurës një sy natyral të shëndetshëm? Paraardhësit tanë në këtë drejtim ka qenë pak më e lehtë, sepse në të kaluarën kanë qenë të jetës shumë të ndryshme uyazyka: ushqime të tjera, rutinë, mjedis ekologjik, uji dhe ajri ishte i pastër. Njerëzit shpenzuar më shumë kohë jashtë dhe, pavarësisht nga jeta shumë e vështirë, arriti të ruajë pamjen e tyre në një nivel të lartë. Nga ana tjetër, këto ditë, ata thonë se edhe "dielli filloi të shkëlqejë në një mënyrë të ndryshme," kjo nuk është e ngrohtë dhe e thatë, mjedisi nuk është ideale. Si në këto kushte mund të rivendosur të rinjtë dhe lëkurës bukuri, kjo është aq e vështirë. Por le të tani të shkojnë në trishtim, dhe mos harroni të gjithë faktorët negativ që lidhen me ekologjinë dhe stilit të jetës bashkëkohore, më mirë të shohim se si ju mund të ruajë bukurinë dhe freski në rrethanat e tanishme.


1. Ushqimi i duhur për të ruajtur lëkurë rinore. Mos prisni për momentin kur jeta vënë para faktit të kthimit të bukurisë, të jetë një gabim të presin një moshë të caktuar, sepse lëkura e kujdesit të nevojshëm dhe duan gjithmonë. Faktori më i rëndësishëm në ruajtjen e shëndetit dhe bukurisë është dietë e duhur, lëkura jonë tërheq energjinë brenda trupit dhe vetëm së dyti ajo ka nevojë për kujdes dhe kozmetikës duke përdorur procedurat e rimëkëmbjes. Asnjëra prej të cilave bukuri dhe freski e lëkurës nuk mund të them se në qoftë se ju rregullisht hani ushqim të shpejtë, ushqim i gatuar fllad të preferojnë abuzimit gjysmë produkte të dëmshme. Sigurisht, duke qenë të rinj, vajzat nuk mund të njoftimit të parë në çdo lloj ishte manifestime të jashtme negative të këtë mënyrë të jetës, por ne duhet të kujtojmë se me kalimin e kohës këto çështje do të ndihet e nevojshme.


Kjo është e rëndësishme jo vetëm për të ngrënë, por të dobishme për të pirë pije: çaj, lëng Berry, lëng, ujë të pastër. Dietë duhet të jetë gjithmonë fruta të freskëta dhe perimet, produktet e qumështit. Përgatisë veten mirë me përdorimin e mineraleve dhe ushqimit organik. Vitaminat A dhe E, antioksidantë të ndihmojë për të ngadalësuar plakjen e lëkurës, ata janë në vezë, peshk, mëlçi, arra. Lëkura mund të mbajë të qetë duke përdorur squfurit përfshira në hudhër, qepë. Zink përfshira në një kungull, ushqim deti, mëlçisë mban të butësi dhe butësi lëkurës. Për tonin e saj të hekurt, e cila mund të gjendet plotësisht në mollë, të gjelbër.


2. Mbrojtja e lëkurës fytyrës për të ruajtur të rinjtë. Lëkura duhet të mbrohet nga dielli, dhe personi është i njohur të jetë pjesa më e ndjeshme e efektit negativ të trupit. Sunscreen veçanta, moisturize e lëkurës do të thotë të ndihmojë në këtë, dhe ata duhet të përdoren edhe në ditët e re. Lidhur ditë zyyazykah për të mbrojtur lëkurën nga ngrica. Është e rëndësishme për të kryer personi rregullt të pastrimit (jo kur ajo dëshiron të, dhe gjithmonë pas sistemit të vendosur). Rekomanduar për këto qëllime ndonjëherë vizituar sallon bukurie ku ju mund të bëni një lëkurë të thellë, por edhe në shtëpi nuk duhet të neglizhohet sipas procedurave. Ju duhet të përdorni mjete të posaçme për heqjen e make-up - një krem ​​kozmetike ose qumësht, ata shpërndajë papastërtitë, mbetjet e kozmetikës. Ajo duhet të mbahet mend se këto fonde nuk janë në gjendje të thellë të pastër lëkurë, kështu që pas heqjes grim duhet të përdorin mjete të buta për të larë - shkume, mousses, gels. Nuk është e këshillueshme që të përdorni sapun, për shkak të së cilës lëkura mund të zbehet dhe të thatë. Periodikisht, është e nevojshme për të pushuar fytyrën e kozmetikës.


3. moisturize lëkurën për të ruajtur të rinjtë. Procedura më e rëndësishme për ruajtjen e të rinjve dhe bukuri lëkurës është hydration e saj të duhur. Me hydration të rregullt dhe të saktë të lëkurës në mënyrë të konsiderueshme të ngadalshme plakjes, mbetet i zhdërvjellët dhe të pastër për shumë vite. Lëkurës, si pjesë e trupit tonë, në nevojë urgjente për ujë dhe në qoftë se ajo nuk do të zhduket elasticitetin e lëkurës, ajo do të shpejt plaken dhe i mbuluar me rrudha. Për të parandaluar këtë, përdorni moisturizer të mirë, por edhe të ushqyerit e lëkurës me lagështi nga brenda është gjithashtu shumë e rëndësishme. Ju duhet të pini shumë ujë të pastër, pije e butë mirë zëvendësohet nga lëngje më të dobishme të freskëta dhe TEAS bimor.


4. rinovimin masazh të fytyrës lëkurës. Në asnjë rast nuk duhet të harrojmë fuqinë e mrekullueshme të trajtimeve masazh për lëkurë për të ndihmuar në ruajtjen e rinisë së saj dhe bukurinë. Shpesh, një masazh nuk ka kohë të mjaftueshme, por për këto procedura është shumë e rëndësishme për të gjetur një minutë të lirë. Falë masazh lëkurës stimulon qarkullimin, rrit metabolizmin, qelizat marr frymë më mirë, lëkura bëhet e butë, elasticitet, të rinjtë. Masazh të duhur dhe të rregullt mund të hiqni jo vetëm rrudhat, por edhe ndihmon për të rritur tonin, heq lëkurën nga sagging dhe sagging. Kjo është e dobishme jo vetëm për të vizituar një sallon masazh, por edhe vazhdimisht angazhohen në vetë-masazh.