Si për të rimarrë energji dhe aktivitet


Ai është mënyrë aktive dhe të shpejtë të jetës në të cilën ne jetojmë sot, duke ndaluar neyyazytsirnu energji. Gjendja e vazhdueshme e lodhje, stresi dhe ankthi, mungesa e kohës së lirë për veten tuaj dhe duke fjetur sa duhet - këto janë arsyet kryesore që ne të fillojnë të ndjehen të ngadaltë dhe pasiv. Si për të rimarrë energji dhe aktivitet të ri-shije jetën të plotë dhe të marrë, më në fund, në sport, për të cilat nuk ka forcë?
Të përcaktuara nga natyra: një person duhet të jetë një të qenë rregullisht të shkojë dhe të shpenzoj energji aktive. Por, për shumë mënyrë jetese i ulur është i pashmangshëm, sepse ai ka për të shpenzuar kohë ulur në punë. Jeta aktive nuk është e mundur pa sport. Kjo është mënyra më e lehtë për të rifituar dëshirën për të qenë aktiv. Bëni ndryshime në jetën tuaj gradualisht, sepse papritur fillojnë të gjatë, zakonisht dështuar. Do të punojë dhe të kthehet në shtëpi, mos e përdorni ashensor. Plotësoni shkallët, ndërsa rrahje zemre përshpejtuar dhe përmirëson qarkullimin e gjakut. Nëse ju mund të shkoni në punë me biçikletë - të mrekullueshme! Ju nuk vetëm me kusht shëndet të shkëlqyer dhe formë të mirë, por humor të shkëlqyer!Ushtrime të shkurtra gjimnastikor të paktën 10-15 minuta në ditë, për të ndihmuar në kryerjen e parandalimin pasivitet. Nëse ju nuk e kishte të angazhuar në sport, nuk e ushtrojnë më shumë se kohë të caktuar, përndryshe zemra do të jetë e vështirë për të përballuar me të ngarkesës. Nëse palestër ju keni kohë për të paktën 2-3 ditë në javë, ndërsa energjinë tuaj në zero, kontrolloni dietën tuaj. Përfitimet e ushtrimit të rregullt që aktivizon tërë trupin, të neutralizuar hormonet e stresit dhe shumë më tepër aktive hormonet që ju lejon të ndjehen një gjendje të kënaqësisë dhe humor të mirë. Kjo ndodh në një trup të shëndetshëm, dhe kështu ajo duhet të jetë.


Për të mësuar se si për të rifituar energji dhe të bëhet aktive përsëri, shumë thonë se ata të angazhuar në yoga. Yoga - nuk është vetëm një sport i cili i jep aktivitet të madh dhe trajnon të gjitha grupet e muskujve, është kjo filozofi që është në gjendje të ndryshojë tërësisht mënyrën e jetës. Kështu që ndoshta ju vetëm duhet të ndryshojë llojin e ngarkesave sportive.
Get larg nga tema e sportit dhe madje edhe të shohim se si për të rimarrë energji. Si gratë dhe burrat, të shërbimeve ndjesi prekshëm këndshme. Me fjalë të tjera, një masazh të dobishme të rregullt. Kjo ndihmon për të shpërndarë energjinë që stagnon, heq stresin fjalë të fortë, masazh dobishme në çdo mënyrë. Mundohuni të mendojnë jo vetëm për veten e tyre dhe të tjerët arsyet pse ju nuk mund të shkojnë për një masazh të paktën nesër. Bëni atë, ju nuk do të pendoheni një mënyrë për të rifituar energjinë.


Mos harroni se ne - kjo është ajo që ne hamë. Ushqimit përcakton jetën me 70%. Ushqimi duhet të jetë i freskët, e natyrshme dhe e pasur me vitamina dhe minerale. Në ushqim duhet të jetë një shumë të proteinave dhe karbohidrateve në mënyrë që të ndjehen aktive. Shmangni ushqimet e ëmbël dhe niseshte, që merr gjithë pushtetin për të lëvizur dhe të jetë energjik. Fastfood duhet të zhduket nga dietën tuaj, por frutat dhe perimet që mbushin trupin me energji të dashurisë dhe gëzimit duhet të jetë në dietën e përditshme.
Në gjithë këtë, psikologët rekomandojnë një tjetër mënyrë për të rimarrë energji. Shikoni në vendbanimin tuaj. Ajo që njerëzit rreth jush në jetën e përditshme? Cilat janë qëllimet e tyre? Çfarë bëjnë ata dhe aspirojnë për të? Vazhdimisht duke u ankuar për jetën dhe tonet blerjen ilaçe për depresion? I njëjti mendim dhe së shpejti do të fillojnë për të kapërcyer aktivitetin tuaj zhduket, nuk do të jetë mërzia dhe urrejtja e të gjithë botës. Get mjaft e shëtitje me miqtë që ju duan dhe që e kuptojnë ju. Share ndritshme dhe shikime të mira, njom ngjarjet e jetës tuaj që nuk do të jetë mërzitur. Për shembull, të marrë udhëtimin tuaj në një qendër argëtuese, vizitoni kinema, dhe thjesht shkoni për kafe që të ketë një filxhan kafe dhe ndryshimin e zakonshme e peizazh. Ju shikoni, në jetë do të jetë ngjarje të gëzuar.


Njeriu përbëhet nga përvojat dhe emocionet. Mendoni se çfarë ju mund të jepni përsëri veprimtarinë dhe emocionet pozitive? Udhëtoni? Kjo është se ata duhet të ju ndihmojë të grumbulluar energjinë e nevojshme. Udhëtimit, udhëtimit dhe një ndryshim i peizazh për të rivendosur pushtetin.
Nëse jeni grumbulluar në të gjitha detyrat e shtëpisë dhe heroikisht duke u përpjekur për të përmbushur e tyre, nuk ka mënyrë për të rimarrë energji nuk do të të ndihmojë. Ndjehen delegatë autoritet, të kërkojë një njeri për të ndihmuar me darkë të mundshme dhe vajzën - nga larjen e enëve.

Së fundi, do të përpiqen për të gjetur një hobi, hobi. Kjo duhet të jetë diçka që ju patjetër do të frymëzojë dhe kënaqësi. Ndryshoni punën tuaj për të ndjehen si një person tjetër. Psikologët në të gjithë botën pretendojnë se disponimin dhe mënyrën e jetesës i grave ndryshoi rrënjësisht kur një hairstyle të ri dhe një palë këpucë të reja. Është e mundur që emocioni juaj dhe energji lodhur vetëm nga jeta rutinë e përditshme dhe që e bëjnë jetën ekzistencën ndritshme pangjyrë. Ndonjëherë edhe veshje e re është hapi i parë për një jetë të re, ngjarje të reja dhe përvoja të reja.


Zakonisht qëndrojnë me njerëzit të cilët e bukur dhe rrugët, përmirëson disponimin, jep një ndjenjë të paqes dhe dëshirën për të krijuar. Por çuditërisht të mjaftueshme, nganjëherë vetmia është gjithashtu shumë i dobishëm. Qëndro vetëm me veten dhe mendimet tuaja, largohen plotësisht nga çdo gjë që ka ndodhur gjatë ditës dhe vetëm muajin e kaluar. Analizë e vetvetes dobishme dhe vetë-njohuri jo shumë të thellë. Koha e kaluar me veten, nuk e quajnë vetminë për shkak se për shumë gra - një fatkeqësi. Enjoy heshtjen, një çaj të preferuar dhe shikuar një film të mirë. Kjo metodë fituar energji dhe forcë është askush përmblodhi.