Si për të rivendosur butësi lëkurës dhe elasticitet


Kilogram Stanuly shpesh sillen sagging lëkurës dhe humbi apelin. Meet - receta bukuri se si ta kthejnë butësi lëkurës dhe elasticitet.
Pastrim
Kafeina përkryer tonet e lëkurës, përveç kësaj, ai është anëtar i shumicës agjentëve anti-celulitit, por ndryshe nga ato janë mjete absolutisht natyrore. Mëkatit të mos përdorin! Së pari, përdorni një xhel të rregullt dush apo sapun. Pastaj të marrë në dorë një pak kafe të përafërt rëndë (të menjëhershme nuk punojnë - ajo ka më shumë se kimi kafeinë) dhe fshij atë në lëkurë të lagur. Në stomak - lëvizje rrethore në këmbë, ndenjurat dhe krahët - në drejtimin e rrjedhës së limfatike. Ju gjithashtu mund të masazh në gjoks, por në skajet dhe pothuajse asnjë presion. Pas një 2-3 minuta masazh shpëlarje trupit në dush.Mumiyo
Mumiyo në greqisht do të thotë "trupi mban." Ajo është e njohur edhe nën emrat "balsam mal" ose "katran mal." Përzierje e mrekullueshme natyrore përmban 50 elemente inorganike kimike për butësi dhe elasticitet të lëkurës, dhe 30 komponimet organike; proteinat, aminoacidet, steroid, vitamina, etj Ajo është efektive në luftën kundër shënon shtrirje, plagët, ndihmon në shërimin e plagëve, ka një efekt rinovimin. Shpërndajë një lugë çaji me ujë në një mumje tabletë, përzierje me pak (në mënyrë që të ishte e mjaftueshme për një, maksimumi dy herë) numrin e krem ​​ose locion trupit konvencionale saj dhe fshij përzierje të gjitha fushat me probleme. Ky masazh është e rekomanduar menjëherë pas pastrim kafe.


Si të masazh?
Siç është thënë - në drejtimin e rrjedhjes limfatike butësi Forin dhe elasticitet të lëkurës. Gjegjësisht, fërkoni lëvizje të dorës duhet të fillojë nga furçë, gradualisht në rritje në shpatull; lart - nga këmbët në gju, nga gju - mollaqe; stomaku masazhin në një clockwise rrethore lëvizje; gjoks - butë akrepave të sahatit rrethore lëvizje; mollaqe - lëvizjet e shtyllës kurrizore deri në buzë; bel - nga hip në gjoks. Se masazh pjesë shumica e trupit është "zemra". Masazh duhet të fillojnë dhe mbarojnë stroking lehta (gjithashtu në drejtim të rrjedhjes së limfatike); Ju mund të masazh gjymtyrët, koprrac me një anë ose dy; gjatë një masazh bark shumë mirë zaschypuvannya dhe lëkura zrushuvannya dhe shtresa e yndyrë clockwise.


Mos harroni të gjithashtu përballen me butësi lëkurës dhe elasticitetin e lëkurës. Krem Daily, Facials, do të thotë për të hequr grim - kjo është ajo që duhet të jetë në arsenalin e çdo gruaje të vetë-respektuar. Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet "këmbët në anët e syve", rreth syve. Kjo është zona e prekur kryesisht kur humbjen e peshës. Prandaj kujdes cilësi kozmetike kjo zonë duhet të jetë gjithmonë në dorë!