Si për të kapërcyer një frikë të fortë të fluturimit


Çdo person ka të tyre. Dikush ka frikë të errët, dikush-lartësi, një-qentë-pra, dikush fluturimeve. Shkruani një gjendje e cila duket në të ardhmen fluturim, i quajtur aerophobia. Dhe shumë të cilët dëshirojnë të merren me veten dhe të kuptoj se si për të kapërcyer një frikë të fortë të fluturimit.

Për të filluar me të, të përpiqet për të kuptuar se motori po kalon nëpër aeroplan. Po, ndoshta, ajo do të lejojë disa njerëz të shpëtoj nga frika. Motorë jet njohur si më të besueshme në mekanizmin botë. Një hapësirës ajrore - vendi më i sigurt për të lëvizur. Aeroplanë nuk përballen në korsi që vjen përballë të trafikut në dispozicion pa lëvizur nga binarët dhe nuk u përmbys. Motor Dështimi në avion - ngjarje pothuajse neyyazytsirne. Përveç kësaj, avioni themeluar dy motor. Edhe në qoftë se një nga motorët ende të ndaluar, e dyta duhet të lihet të punëtorëve dhe të sigurtë do të tokës aeroplan.


Sipas ekspertëve nga aviahaluzey, avioni mund të punojnë plan në ajër për rreth 40 minuta pas turning off të gjitha motorët. Ai më pas në gjendje të bëjë ulje të sigurt. Pra, vetëm para se të check avion fluturim me një pajisje, kjo do të jetë një nga mënyrat më efektive se si për të kapërcyer frikën intensive dhe për të kapërcyer aerophobia.

Nëse ju qetë statistikat në botë çdo vit nga crashes ajrit vrau 500 njerëz. Sa për aksidentet rrugore, ata vranë rreth 15 milionë njerëz në vit.

Nëse më shumë se kuptim të përbashkët ende dominohet nga emocioni, para fluturimit duhet të mësojnë të merren me simptomat e aerophobia. Manifestohet si ndonjë panik tjetër shtetëror, palpitations, djersitje rritje. Uluni në heshtje në një pozitë të rehatshme, të përpiqen për të arritur relaksim maksimal. Mbyll sytë tuaj dhe të mendojnë për çdo gjë, jo vetëm në lidhje me fluturimin e ardhshme. Marr frymë thellë dhe në mënyrë të barabartë, të mendojnë për një situatë të këndshme për ju ose në lidhje me atë që një pushim të mrekullueshëm në plazhet e bukura për ju për t'i dhënë fund këtë fluturim. Droga abuzuar qetësues nuk rekomandohet, disa kohë të qetë për pak para fluturimit, dhe pastaj të japin efekt të kundërt dhe vetëm rritjen panik.


Siç rekomandohet në qendrat e ndihmës psikologjike para fluturimit, frika duhet të jetë në gjendje për të hequr qafe të, le ta. Paramendoni tuaj në një tullumbace të bukur. Mblidhen në një top të të gjitha emocionet dhe ndjenjat negative, le topin në të gjitha emocionet. Mbani mendimet tuaja me topin në dorë. Pastaj imagjinoni se ju jeni liruar topin në ajër, ajo fluturon shumë të lartë, por pas një kohe zhduket, duke marrë me vete gjithë frikë. Kjo është e gjitha. Kjo metodë psikologjike mund të bëhen më efektive dhe më të fortë se do të ndihmojë të kapërcyer frikën. Mos imagjinoni, por në realitet të sjellë tullumbace e vërtetë e ajrit, të bëjë të njëjtën gjë: të vënë frikën tuaj dhe ndjenjat, dyshimet dhe emocionet para fluturimit. Lirimin topin në erë.


Një tjetër metodë që mund të kapërcyer frikën intensive. Uluni në një gjendje të relaksuar. Paramendoni gjendjen mendore, të cilat janë të frikësuar. Jetojnë këtë situatë, shih pjesën e asaj që ju jeni të frikësuar. Në këtë gjendje të qetë të bindur veten se ka pasur një situatë e rrezikshme është e mundur vetëm në mendimet tuaja.
Çfarë mendoni gjatë një situatë paniku? Në cilat pjesë të trupit ndjerë frikë më? E pra, për shembull, dikush duket duke u dridhur në dhimbje, dikush shtrëngimi i duarve, dikush pidkoshuyutsya këmbët. Ndoshta ka com fyt. Marr frymë thellë sa të jetë e mundur, të imagjinojmë se frymë pjesë e trupit, e cila "takuar" të gjithë frikë. Nxjerr, duke imagjinuar se si kjo pjesë e trupit relakson dhe me vjen një ndjenjë të frikës.


Çfarëdo që mund të tingëllojë e çuditshme, por para se të fluturonte është e rekomanduar për të pirë 50-100 gram alkool. Kjo mund të jetë një konjak ose vodka. Më shumë nuk mund të pini, në mënyrë që të mos provokojnë efektin e kundërt. Gjithashtu gjatë fluturimit mund të ndodhë marramendje dhe vjellje. Alkooli mund të pini ose menjëherë para fluturimit, ose para mbjelljes.
Fluturimi duhet të shoqërohet me vetëm një qëndrim pozitiv. Mendoni për të mirën. Sjellë muzikën tuaj të preferuar, të vënë në kufje, kthehet laptop në rrugë. Kjo është një mënyrë e madhe për të shpëtuar. Gadgets moderne të ju lejojnë për të shpëtuar, dhe koha do të fluturojë nga.


Në praktikë, shumica e njerëzve kanë frikë është kur bëhet tashmë të paktën një fluturim. Atëherë një person tashmë e ka një ide se çfarë do të ndodhë me atë. Pasiguria nuk është më provokon frikë. Çdo shoqëruesit e fluturimit avioni duhet të vënë në vëmendjen e frikën e tyre. Ky popull të trajnuar posaçërisht për të ndihmuar pasagjerët përballen me trazira dhe panik.