Getting shpëtoj e çehre të zbehtë


Në zemër të personit ngjyrë të zbehtë mund të qëndrojnë probleme të ndryshme shëndetësore (anemi, anemi, vitaminë mangësi, etj). Shumë shpesh pyetja se si të shpëtoj nga çehre të zbehtë, duke vizituar gratë. Anemi Pale manifestohet si pasojë e mungesës së oksigjenit në gjak, e cila ndodh për shkak të mungesës së hekurit - dirigjent bazë oksigjenit që sjell këtë substancë thelbësore për qelizat e organeve vitale. Fëmijët me anemi zakonisht nuk përputhen peshë dhe lartësi të ketë probleme të lëkurës (Zayed dhe ulcerat në gojë). Njerëzit që vuajnë nga anemia, ka marramendje, dobësi, i dobët të jetë e mundur.


Mungesa e hekurit është mjaft e zakonshme gra problem. Anemi pari vuan ngjyra. Për një grua të ndjehen të bukur dhe të shëndetshme, ajo duhet në mënyrë aktive të ligët në ushqime që janë të pasura me hekur dhe glukozë, mish viçi, mëlçisë, domate, shegë, rrush, mollë, fruta të thata. Droga, e cila është e përbërë prej hekuri, mjeku mund të këshillojë.

Konsiderohet si formë e rrezikshme e anemise dhe që është e vështirë për të hequr dietë të veçantë dhe përgatitjet marrë hekuri, pasi ajo është e lidhur me paaftësinë e trupit për të absorbuar hekur mirë. Ajo mund të ketë probleme serioze me traktin gastrointestinal dhe çrregullime metabolike. Në këtë rast, nevojë për këshilla urgjente të specializuara që do të ndihmojë të identifikojnë shkaqet zbehtë çehre.

Arsyet zbehtë persona ngjyra mund të jetë një shkelje e entitetit pigmentim të lëkurës si pasojë e ekspozimit të zgjatur në rrezet ultravjollcë në disa zona të pigmentit melanin lëkurës është prodhuar. Kjo mund të jetë për shkak të ekspozimit të zgjatur të diellit në një moshë të re.

Reagimi për të marrë medikamente të caktuara mund të shkaktojnë zbehje të lëkurës. Këto barna përfshijnë kontraceptive, tetracycline antibiotik. Nëse ju gjeni veten në një zbehje patologjik, ndërsa duke marrë këto barna duhet menjëherë të ndalojë trajtimin ose për të zëvendësuar ato me droga të tjera.

Rrezitje të pavlefshme në një dhomë me diell mund të provokojë zbehje, veçanërisht në qoftë se trupi është sipërfaqe e gjatë horizontale nën presion rrezitje zona të caktuara të trupit. Prandaj, ne rekomandojmë paraqet shpeshta të ndryshojë në procesin e gjetjes djegien nga dielli.
Një tjetër arsye është penguar depërtimin e rrezeve UV në lëkurë në diell duke marrë me anë të kërpudhat e lëkurës ose herpes zoster. Kërpudhat mund të shkaktohet nga dështimi i takon higjenës personale ose djersitje e tepruar.


Gjithashtu në lëkurë të zbehtë ndikuar drejtpërdrejt nga gjumi njeriut. Sasia dhe cilësia reflektuar menjëherë në fytyrën tonë. Për shkak të mungesës së gjumit duket qarqe bruising dhe të errëta nën sytë, të zbehtë. Gjumë të shëndetshëm duhet të zgjasë të paktën 7-8 orë në ditë, ndërsa dhomë gjumi duhet të ventiluar mirë.
Në mjekësinë popullore, ka shumë këshilla se si të shpëtoj nga tonet e zbehtë e lëkurës, duke e bërë atë më të zhdërvjellët dhe rozë duke përdorur bimor.
Lëkura mund të humbasin tonin e saj dhe ngjyra edhe pas një dimri të gjatë të gjatë. Sepse në këtë periudhë varfëruar rëndë aksioneve në trupin e vitamina (A, C, E). Getting shpëtoj zbehje në pranverë? Është e nevojshme për të rritur dietë e frutave të freskëta dhe perimeve. Hani kivi, mollë, pineapples, karrota, shegë. Recover elasticitetin e humbur është gjithashtu duke përdorur multivitamina që do të merren jo vetëm brenda, por edhe në mënyrë aktive përkëdhel maskë hydrating lëkurës tuaj, të përgatitur mbi bazën e vezëve të brendshme, mjaltë, maja, salcë kosi, krem.


Pyetja se si të shpëtoj nga ngjyrat e "pajetë" zgjidhet lehtë me ndihmën e lëng karrote. Ajo shpejt rikthen rritur çehre dhe fëmijën. Lëng karrote është aplikuar në lëkurë për 15 minuta, është në gjendje të sigurojë një dritë të artë cirk dhe në këtë mënyrë eliminimin zbehje.
Permiresimi Face Color dhe të ndihmojë kube akulli nga infusions e kamomil, i urtë dhe Calendula. Pastroni kubike akull fytyrën tuaj çdo mëngjes në vend të larjes. Dallim i temperaturave të përmirësuar qarkullimin e gjakut dhe lëkura bëhet më elastike. Masazh Daily fytyrës për 5 minuta duke përdorur vajra kozmetike gjithashtu japin lëkurës një ngjyrë të shëndetshme dhe të bukur.


Për shembull, në qoftë se ju doni të përgjithmonë mbajtur lëkurën të freskët të rinj, në vend të larjes në mëngjes me ujë çezme më të mirë për të fshirë fytyrën e chunks kozmetike akull. Më efektive ta bëjë këtë jo nga uji të thjeshtë, dhe me barishte. Efekti i mirë jep kamomil supë, nenexhik, radhë, yarrow, i urtë, çel bli, ose kombinime të tyre. Merrni 1 tbsp herbs ose përzierjet e bimëve, krijoj atë në një filxhan termos ujë të vluar, le të qëndrojë për 30 minuta, tendosje dhe derdh në molds për akull. Uji është më e mirë për të marrë të pijshëm. Përdorni akullin javë dëshirueshme kozmetike. Mundohuni të ndjekin rregullat akull. Jo pereoholodzhuyte lëkurën, zellin e tepruar në këtë rast për ndonjë gjë. Ndikimi Ice duhet të jetë i shkurtër dhe zgjat një maksimum prej 3-5 minuta.


Nëse lëkura është e thatë, të aplikojnë çdo mbrëmje me një pambuku vaj kozmetike me përmbajtje të lartë të vitaminës E në fytyrën dhe trupin tuaj rrudhave. Pas 15 min. pat lëkurën me një leckë dhe të aplikoni një shtresë e hollë e krem. Ju mund të pasurojë vitaminë krem ​​për lëkurë të thatë, duke shtuar disa pika të naftës nga vitaminë E. farmacisë për lëkurën ishte e butë, shtoni më shumë vaj dhe vitaminë A. maskë prej trangujve, luleshtrydhe, krem, vezë, kos, qumësht, mjaltë, vaj, herbs ndihmojë pastruar dhe rivendosjen e lëkurës.

Nëse ju doni të merrni një çehre të mirë me një prekje e djegien nga dielli, atëherë ju do të maskë me kafe terren. Vlim kafe, pije atë dhe të aplikojnë një fytyrë të trashë. Pas 10 minutash, del me të larë maskë dhe vihet në lëkurë krem ​​ushqyes tuaj. Me përdorim të rregullt e maska ​​të tilla lëkura do të bëhet amazingly butë dhe të butë.