Si të shpëtoj lyth në fytyrë


Si Anton Chekhov herë tha - "Në personit të gjithë duhet të jetë mirë: fytyrë, rroba, shpirti, dhe mendja." Le të përballen. Jo domosdoshmërisht të jetë i pajisur me personin e rëndësishme për t'u kujdesur për fytyrën tuaj bukuri mbinatyrshëm, se fuqia e secilit, sepse personi mban pikëpamjet në vendin e parë! Dhe tani kozmetike në treg dhe produkte terapeutike thjesht pasur për çdo shije, ngjyrë dhe llojit të lëkurës. Pra, nëse ju gjeni lyth në fytyrën e tij se si të shpëtoj nga këto rekomandime do të ndihmojë në këtë artikull. Çfarë është wen dhe se si për të hequr atë?Në vështrimin Wen, i quajtur lipomas. Ky formacioni i ri, e cila është e formuar nën lëkurë të përbërë nga lipoma indeve yndyror karakterizohet nga lëvizshmëri. Është një sëmundje aesthetically shëmtuar shoqëruar me dhimbje, por në aspektin e mjekësisë nuk paraqet rrezik që nga formimi i mirë, sepse ndonjëherë mjekët nuk rekomandojmë që të shpëtoj prej tij.

Pakëndshme kur ka një defekt në fytyrë, ndonjëherë nuk është një dëshirë për të skolupnuty, Pierce, shtrydh ose fshini. Por mos harroni, kjo nuk duhet të lejohet në asnjë mënyrë, si një rrezik të lartë të infektimit për shkak të mungesës së kushteve sterile, më shumë plagët mund të mbeten, dhe ky është një tjetër problem. Kjo është arsyeja pse trajtimi duhet të bëhet nën mbikëqyrjen e rreptë të një specialisti. Tumor mund të zhvillohet në ndonjë nga faqet në yndyrë trupit që është në gjendje të rritet, dhe madje edhe organet e brendshme. Te kuruar sëmundje duhet të hiqen lyth në fytyrë dhe zona të tjera të trupit.


Praktika mjekësore tregojnë se zhvillimi i fytyrës wen ndikojë predispozitë gjenetike. Sëmundja prirur si burrat dhe gratë përfaqësues, por çdo rast përfshin emërimin e trajtimeve të caktuara.Wen në fytyrën e tij dhe mënyra për të shpëtoj prej tyre


1 karafil grimcuar hudhër të mjaftueshme, ju mund të përzierje me luledielli ose vaj ulliri në përmasa 1/1 dhe kjo përzierje lehtë fshij në wen. Metoda është përdorur çdo ditë për të eliminuar lipoma;


2. Kalanchoe - fabrikë e njohur për vetitë e saj medicinale duhet të uzinës fletë, e cila hoqi film sipërme, ju duhet të bëni të njëjtën pulpë fletë gëlqere, fiksimin suva. Lini ngjesh një ditë, javë pas aplikimit wen reduktuar në madhësi;

3. Për rozsmoktavsya Wen, praktikë përdorimi i impiantit fasha mustaqe të artë. Disa gjethe duhet të jenë grimcuar dhe të aplikojnë përzierje në sy, atëherë të mbuluar me letër varaku dhe një leckë ose garzë dhe më pas të siguruar kasetë. Compress mbajë 12 orë ciklin e trajtimit - 14 ditë.


Gjetja lyth fytyrës, vdavaytesya për ndihmë profesionale, sepse masa në kohë të trajtimit duke hequr efekte vetëm të vogla të mbetura të sjellë, jo plagët shëmtuar. Së pari, para se përdorimi kirurgji për të hequr lyth, është e rëndësishme për të kaluar testet e nevojshme për të zbuluar shkakun e lipomas dhe verifikimin e diagnozës.

Shumë efektive dhe nuk bie më poshtë metodat tradicionale të kirurgjisë në rezultatet e trajtimit me lazer kirurgji, plaga pas lazer zaroschuyetsya shpejt, brenda një maksimum prej dy javësh, mbresë mbetet. Për më tepër mungesa e rikthim të garantuara.


Për të parandaluar zhvillimin e dietë lipomas duhet të jenë produkte të ekuilibruar dhe të shëndetshme yndyrë përmbajnë me kufizimin që vlen edhe për periudhën postoperative.

Shpëtoj lyth të përballen të jetë e mundur pa kirurgji - kjo metodë sjell efekt pozitiv sipas ekspertëve 80%. Metoda përfshin birë, dhe pastaj të hyjë një droge të veçantë Lipo, atëherë ajo zgjidh. Ky trajtim është përdorur për të vogël wen për tre centimetra, dhe efekti është nja dy muaj.


Bukuri, natyrisht, kërkon sakrificë, por jo ato që mund të dëmtojë shëndetin! Prandaj, për të shmangur pasoja të rënda jo vetë-mjekoj, nuk të bëjnë të pamundurën të fshijnë ose fshirë lyth vetmuar, por i referohen në klinika të specializuara!