Getting shpëtoj i mjeteve juridike popullore kongjestion i hundës


Lëngshëm hundë - një sëmundje e cila shumë nuk janë mjaft të rëndë, edhe më të mirë për të thënë lehtë. Ndërkohë, kjo është rregullisht vuan nga pothuajse gjysma e të gjithë banorët e tokës. Lënë sëmundja marrë kursin e saj, kemi drejtuar inflamacion i mukozës, e cila më pas çon në mënyrë të pashmangshme për të rinitit kronike, sinusit, jep komplikime në fyt, traktin e sipërm respirator, mund të rrisë bajame dhe adenoids. Por kjo ndodh që droga të përdorura nuk ndihmojnë, duke komplikuar situatën. Ndihma vënë hundë? Nuk është një zgjidhje - të përpiqet të kthehet në mjekësi tradicionale dhe tregoni se si të shpëtoj të mjeteve juridike popullore kongjestion i hundës.


Shkaqet e kongjestion i hundës
Për të zgjedhur mjetin e duhur për trajtimin, ne duhet para së gjithash të gjetur arsyet e kongjestion i hundës për trajtim nuk e ka kaluar kot.
- Kështu, hundës dritë shkarkimit të lëngshme, i shoqëruar nga teshtitjes dhe sytë kruajtje, nayiyazytsirnishe tregon rinitit alergjike.
- Dhimbje në sinuseve, shpesh kthehet në një dhimbje koke, praninë e sekrecioneve të verdhë-gjelbër, duke treguar dobësi është zakonisht se pacienti vuan nga sinusit.
- Ndjesi të dhimbshme në hundë dhe sinuseve paranazale, gulçim, dhimbje koke shtypëse në ballin, shfaqja e shkarkimit purulent nga hunda, fotofobi, lacrimation - shenjat e sinusit.


Mjetet juridike popullore për marrjen e shpëtoj kongjestion i hundës
Ilaçe tradicionale padyshim do të ketë përparësi në krahasim me përdorimin e drogës. Ata janë të përballueshme, më pak ndikim në trup - pothuajse të gjithë ka contraindications, dhe, prandaj, të sigurt për shëndetin se nuk mund të krenohem me disa medikamente. Përveç sa më sipër, ajo duhet të shtohet - efikasiteti i tyre është testuar për vite me rradhë.

Pra, se si të shpëtoj nga kongjestion i hundës në rinitit alergjike?

Për të eliminuar alergji është mjaft e lehtë për të hequr qafe çdo gjë që mund të shkaktojë simptoma të saj. Në praktikë, kjo rezulton se ajo nuk mund të bëhet gjatë lulëzuar e disa bimëve. Exit - të kombinuara variante të ndryshme të recetave.
- Eliminimi i kongjestion i hundës në një fëmijë promovon një kombinim i tretësirë ​​Valerian rrënjë dhe vaj ulliri bërë në proporcion me njëri-tjetrin. Varros 1-2 pika në çdo vrimë hunde 2-3 herë në ditë.
- Recetë më poshtë është i përshtatshëm për zgjidhjen e këtij problemi në të rriturit. Për të përgatitur mjetet juridike popullore marrë 5 tbsp centaury, 4 - Wort Shën Gjonit, 3 - kulbabkovyh rrënjët, 2 - horsetail dhe 1 - stigmat misri. Përbërja derdh ujë të ngrohtë, të lënë gjatë natës. Mëngjes të sjellë një çiban, cool. Merrni çdo ditë për 1/3 filxhan (60 ml).

- Shpëtoj i ngjeshur dhe do të ndihmojë për të korrigjuar një mjekësi tradicionale. Lule të freskëta ose të thata hithër ujë të zier, japin vendas. Tendosje. Merrni filxhan tretë tri herë në ditë.
- E pra ndihmon në eliminimin e ngjeshur infuzion me lule kamomil. Për më tepër, ajo është përdorur në trajtimin e një lulja. Merge nxjerrjen veten dhe ata (kjo është e rëndësishme se lulet ishin të ngrohtë) përfundoi në leckë dhe aplikuar për të sinuseve. Përsëriteni këtë procedurë duhet të jetë disa herë në ditë.

Mjete e fundit popullore në trajtimin e sinusit

Për më tepër, ata janë më të rëndësishme se sa droga, sepse ata nuk kanë një efekt vasoconstrictor, plus çdo gjë është pastruar nga sekrecionet pa lidhje sinus.
- Ndoshta mënyra më e famshme për të hequr qafe kongjestion i hundës - frymë në patate me avull për disa minuta.
- Eliminon kongjestion i hundës në qumështin foshnjat e gjirit ju doni të fut 1-2 pika në secilën vrimë hunde. Procedura mund të përsëritet disa herë në ditë.
- Këtu është një tjetër ilaç popullore: imët pres disa qepë dhe disa karafil të hudhër, të vënë në një bankë të vogël. Sinus masazh (kjo do të lehtësojë frymëmarrjen), dhe brenda disa minutave për të thith avull përzierje gatuar.

- Një ilaç i mirë për të ngjeshur është ekstrakt vijim, barishte shelg (2 lugë) derdhur ujë të vluar (05 litra). Ajo duhet të marrë 1/3 filxhan gjysmë ore para ngrënies.

Mjetet juridike popullore për eliminimin e ngjeshur në sinusit.
Sinusit është e shoqëruar zakonisht me një dhimbje koke të vazhdueshme dhe parehati të përgjithshme. Parakohshëm ka filluar trajtimi mund të shkaktojë pasoja shumë serioze.
- Të shpëtoj prej kongjestion i hundës me sinusit ndihmojë vezë të ziera fort, përfundoi në një leckë të pastër të cilat duhet të zbatohen në vatrën e inflamacionit dhe për të mbajtur të freskët, me lëvizje të ngadaltë kryerjen rrotulluese.

- Zakapanyy mjaltë në dy hunda disa pika të lehtësojnë gjendjen. Por mos harroni në lidhje me kujdes - nuk e teproj atë, përndryshe ju mund të përjetojnë reaksione alergjike.
- Një fëmijë që vuajnë nga sinusit, kongjestion i hundës ndihmon në eliminimin e vaj buckthorn detit (ose vaj perimesh të tjera). Për trajtimin e naftës duhet të dalë natën dhe pas fjetur në të dy vrimat e hundës, 3 pika në secilën.
- Një tjetër ilaç popullore: 1 lugë gjelle lëpjetë derdh një gotë me ujë të valë, infused për orë të tëra. Përgatitur Infuzion është marrë një gjysmë gotë disa herë në ditë.