Getting shpëtoj e dhimbje muskulare këshilla praktike


Getting shpëtoj e dhimbje të muskujve këshilla praktike dhe për të parandaluar formimin e acidit laktik në muskuj. Shpesh shkaku i dhimbjeve të muskujve që na shqetëson një mbingarkesë të mëdha të muskujve. Kjo do të thotë që ju jeni të detyruar muskujt tuaj shumë shpesh shumë punë.
Këshilla praktike
Më poshtë po japim disa këshilla për të hequr qafe dhimbje të muskujve, apo dhimbje të përgjithshme të muskujve, të thjeshta që shtrihen ose vrull. E di se në qoftë se dhimbje të muskujve të zgjatur dhe këmbë të përsëritura është tregues i sëmundjes së tyre. Ofruar këshilla se si të menjëherë lehtësimin e dhimbjeve në muskuj, ajo zbutjen vetëm para-mjekësore simptomat, ata nuk në asnjë mënyrë të zëvendësojë kujdesin mjekësor. Dhe pastaj ju duhet që menjëherë të kërkojnë kujdes mjekësor.Dhimbje barku Night
Shpesh ndodh që gjatë gjumit kur trupi myyazytsilnomu kthyer në krevat, ose, ndërsa sipping një e papritur dhe shumë të lënduar muskujt e këmbë. Sudoma muskujt viç ngarkuar, duke shkaktuar dhimbje të forta dhe progresive. Kur kjo ndodh, kjo do të jetë për të mos fle deri sa të keni arritur të lehtësojë dhimbje në muskujt e viçit. Kjo është bërë si vijon:
Ulyazhemsya në shtrat anash me gjunjë vendosur në këmbën e sëmurë ishte mbi krye. Relaksuar plotësisht. Dotyanemsya dorë për një këmbë të sëmurë dhe fërkoni muskujt viç fillojnë të lëvizin nga kyçin e këmbës dhe deri viçit është i sëmurë. Masazh të butë dhe të kryejë me kujdes. Gishtat proschupaem reduktuar muskujve nyjë se pas tenderit masazh. Kur tërheqje dhimbje, të relaksoheni muskujt lëmsh ​​që styanulsya në gjykatë. Pastaj të marrë nga shtrati dhe deri në fazën e 2 të procedurës. Ajo do të bëjë në mënyrë që të shmanget një kapjet korrente.


Duart Upremosya kundër murit, duke mbajtur këmbët nga muri në një distancë prej një metër e gjysmë. Ose shkëput dysheme dhe këmbë këmbët vыpryamym. Ky pozicion do të qëndrojë 15 sekonda. Pastaj vidshtovhnemosya nga muri dhe të marrë pozicionin normal të "këmbë" rozslabymosya. Ky ushtrim do të bëjë disa herë.
Për të shmangur gjykata natën nuk fle me muskujt e tendosura në bark dhe këmbë të shtrirë. Ky pozicion mund të shkaktojë konvulsione në viçat këmbët. Pajamas duhet të jenë të shtrënguar dhe të lirë. Nëse konfiskimet ndodhin rregullisht gjatë gjumit, kohën e gjumit do të bëjë masazh të këmbëve që të sëmurë.

Nëse të gjitha masat për parandalimin e gjykatës natën nuk të sjellë rezultatin e dëshiruar, kontaktoni me mjekun tuaj. Konfiskimet e përsëritura mund të shkaktohet nga dëmtimi i nervit, këputje të muskujve ose inflamacion i venave.

Dhimbje të muskujve gjatë tendosje intensive fizike
Pas vështirë trupi qarkullimit të gjakut puna mbingarkuar acid laktik, ajo ndërton për shkak të mungesës së oksigjenit në muskuj. Nëse përqendrimi acidit laktik arrin një nivel kritik në muskuj prish reagim normal kimike, e cila nga ana shkakton reagimin e dhimbshme e muskujve.

Me trupin e acidit laktik rrjedhin në një mënyrë - uniforme dhe ngarkesës të moderuar mbi muskujve. Nga ngarkesa të rënda nuk duhet të heqin dorë ashpër. Midis tyre duhet të shkojë pa probleme dhe gradualisht të reduktuar në një nivel të moderuar.
Mos harroni të bëni në shtëpi çdo ditë ushtrime mëngjesit dhe ushtron në punë që ngrohtë deri muskujt, por vetëm kur puna është karakteri i ulur dhe joaktiv.

Efekti i mirë do të massing copë akulli. Për të hequr konvulsione të qëndrojë deri 15 sekonda në shkoj vjedhurazi. Efekti i shkëlqyer do të ngjesh patate. Për këtë zierje 5 patate, do të bëjë për vendin e lënduar, prerje të lartë të leckë dhe patate ngrohtë ukutaemsya një batanije. Me dhimbje të forta të ndryshojë patate.

Përgatitja infuzion e leh shelg. Ne do të mbushë nga vodka dhe shelg leh çiban në një banjë me ujë. 6 orë dhe këmbëngulin Merrni 1 tbsp 4 herë në ditë. Zgjidh metodën e duhur dhe e përdorin atë. Atëherë ne mund të shpëtoj nga dhimbje në muskuj. Të qëndrojnë të shëndetshme.