Getting shpëtoj pika shëmtuar e zezë


Bukur, lëkurë rrezatues, shumë besojnë se kjo është vetëm një ëndërr, dhe gjatë gjithë këtyre spoteve të urryera të zeza. Për fat të keq, njollat ​​e zeza në hundë janë shumë të dukshme, dhe nuk të japin përshtypjen e kujdesit dhe papastërtia. Prandaj, ne duhet të shpejt të mësojnë metodat për zgjidhjen e këtij problemi dhe të zgjidhur atë. Shumë prej tyre nuk e di se si të shpëtoj nga pika shëmtuar zi. Në këtë artikull, ju do të mësojnë në lidhje me të.
Ku janë comedones? Ne kemi gjëndra dhjamor që prodhojnë sebum. Ai është përgjegjës për elasticitetin e lëkurës, ajo bëri një shumë kur kemi ngrënë si duhet, tym dhe të përdorin kozmetikë keq. Si rezultat i këtyre gjëndra dhjamor të prodhojë një sasi të madhe të yndyrës. Atëherë poret janë të mbyllura dhe jashtë shëmtuar zi dot.Pastrimit procedurë mjaft të shtrenjta. Pasi vizitoi shumë Salons të vëreni se në masë të madhe zgjeron poret dhe të prishin paraqitjen estetike të fytyrës. Comedones pastaj pastrohet, por jo për kohë të gjatë. Pak poret bllokuar përsëri duket shumë e shëmtuar.
Ka disa procedura të madhe në shtëpi që është e përshtatshme dhe vajzat dhe madje edhe gratë. Kjo procedurë është gjithashtu i përshtatshëm për lëkurë shumë të ndjeshme dhe alergji-prirur.
Kjo metodë është më e butë, më të saktë dhe pa dhimbje. Ju mund ta përdorni atë një herë në javë, dhe ai ka praktikisht nuk ka contraindications. Kjo procedurë përbëhet nga tre faza. Përdorni vetëm qeramike ose xhami.


Hapi 1. Përgatitja e një banjë me avull.
Merrni 4 lugë kamomil dhe derdh ujë të valë 05 litra. Vendos në ngrohje të ulët dhe të mbuluar me një kapak. Le të kapitur për 10 minuta. Pas 10 minutash shkarkojë mënjanë dhe nuk e hapur. Duhet të mblidhen condensate.

Hapi 2: Përgatitni rrugën për larje.
Të gjitha procedurat duhet të kryhen në një lëkurë plotësisht të pastër. Merrni miell bollgur (3 teaspoons) të rëndë gjobë për besueshmërinë ende mund, dhe analizoj me një sitë. Grimcat e ngurta mund të zeroja steaming lëkurës. Pastaj merr një miell pea. Përgatitur mirë, bizele bust, të larë dhe të thatë dhe bluaj shumë imët. Merrni si qumësht ose mitur formulë e mirë. Të gjithë përbërësit janë marrë në pjesë të barabarta. Këto mixes thatë tërësisht përzierje në enët e thatë! Së fundi shtoni pak ujë pak. Ne fund mori një mjet për larje. Ky sapun tërësisht larë fytyrën e tij. Si rezultat, hequr shtresa e lartë e veshje e guaskës.


Ndërsa përgatitet përzierje për të larë banjë tonë avull ftohur në temperaturën e dëshiruar, kjo tani nuk është person i obpeche. Avulli nuk duhet të jetë shumë e nxehtë, ajo mund të dëmtojë rëndë lëkurën.
Merrni një nakryytes peshqir, fytyrën e poshtme të pan horizontalisht. Lër një dritare për ajër, dhe fytyrën rozparyuvala mbi banjë me avull. Nuk ka nevojë për rozparyuvaty fytyrë të kuqe, Bosh të përballet me pak porozhevilo. Nëse lëkura është shumë delikat të ulet në banjë 2 minuta. Nëse lëkura është maksimale errët dhe elastike e 10 minuta.


Hapi 3. pastrimit.
Merrni 1 tabletë e aktivizuar qymyr i zi, dhe fshij direkt në paketën. Duhet të merrni këtë pluhur i zi. Merrni 1 tbsp xhelatinë zakonshëm dhe pour 1 tbsp ujë të ngrohtë. Shtoni xhelatinë aktivizuar qymyr, dhe pak qumësht. Vënë në një banjë me avull, dhe të mbajë deri në xhelatinë është shpërbërë. Kjo përzierje mund të vihet në 10 sec. në mikrovalë. Nëse kjo tul jashtë. Aplikoni këtë përzierje në furçë fytyrë. Ky mjet është vënë në hundë, krahët e hundës, zonën mjekër dhe ballin zonës, në përgjithësi, ku ka comedones. Një e thatë pak, aplikoni një shtresë të dytë nga pak thahet, shtresa e tretë. Prisni derisa të gjitha thahet. Kjo do të thotë që ju duhet për të mbajtur deri në fytyrën tuaj për 30 minuta. Hiq kujdes si suva.


Fazën përfundimtare.
Ne kemi nevojë për të mbyllur poret e hapura. Lëvizje një vezë të bardhë dhe të shtoni në atë 1 lugë lëng limoni. Përhapjen në fytyrë dhe prisni deri dries këtë maskë plotësisht. Lahen me ujë të ftohtë. Kjo procedurë duhet të bëhet gjatë natës ose gjatë ditës, nëse ju jeni në shtëpi. Pas procedurës, nuk mund ta ndot krem ​​të paktën 6 orë.

Gjithashtu hequr pika të zeza në ndihmën në shtëpi:
Lemon. Lëng limoni është një zbardhues natyral. Ajo është përdorur si një mjet për pastrimin e lëkurës nga papastërtitë dhe njollat ​​e ndryshme. Lëng limoni të lidheni me ujë në një raport prej 1: 1 dhe të aplikojnë një pikë të zezë, prisni 15 minuta dhe pije me ujë. Në vere lëng limon me lëng të kastravec, lidhur, dhe 1: 1. Nëse keni nevojë për të bërë një pastrim urgjente dhe limon në ndërtesën atje, ajo mund të zëvendësojë uthull molle.


Qepë dhe hudhër. Hudhër dhe qepë lëng është gjithashtu efektive në luftimin pika të zeza. Connect dy komponentë dhe shtoni disa pika ujë të zier. Aplikoni direkt në pika të zeza të lënë për 15 minuta dhe pije me ujë.
Balta e bardhë. Sidomos në verë, kur u rrit lajka e lëkurës, përdorni një balte çdo ditë. Clay ju shpëtoj e yndyrë të tepërt në fytyrë.
Sode. Bëni një përzierje e sode buke dhe ujit dhe masazh lëvizjet vënë në pika të zeza. Rub pjekje sode 2-3 minuta pas larë me ujë të ftohtë.

Patate. Fshij gjysmë patate në një rende gjobë, dhe të aplikojnë për zonat me comedones. Prisni 10 minuta dhe pije me ujë. Ky produkt eliminon dots gjobë zeza.
Në qoftë se ju herë pas here do të përdorni këto metoda, lëkura juaj fytyrës do të jetë shumë më mirë. Ajo do të jetë i pastër dhe tërheqës.