Si të shpëtoj e rërës dhe të vogla gurë në veshka


Trupi i njeriut ka dy veshkat, dhe ata janë të vendosura në të dy anët e shtyllës kurrizore, dhe veshka e drejtë është e vendosur vetëm nën të majtë dhe kjo është për shkak të faktit se ajo kufizohet në mëlçi. Të dy veshkat janë bobovydnuyu formë, veshkave gjerësia është tre centimetra dhe një gjatësi prej rreth pesë peshë çdo veshkave në të rriturit është rreth treqind gram. Funksionet e veshkave përfunduar jo vetëm në pastrimin e gjakut e toksinave, ata kryejnë një numër të funksioneve të tjera të rëndësishme, funksioni endokrine është kur veshka prodhon një reninë hormon, i cili rregullon presionin e gjakut, ndihmon në ruajtjen e ujit dhe rregullon qarkullimin e gjakut në trup.


Përveç kësaj veshkat prodhojnë një hormon эrytopoэtyta dhe stimulon formimin e qelizave të kuqe të gjakut në palcën e eshtrave. Veshkat luajnë një rol të rëndësishëm në sintezën e vitaminës D dhe transformimin e saj në një formë më aktive. Veshkat luajnë një rol të madh në rregullimin e bilancit acid-bazë, ato kontribuojnë në ruajtjen e vlerës normale për acid dhe alkaline komponentët e plazmës nëpërmjet alokimit të joneve të tepërta bikarbonatit ose hidrogjeni. Prandaj, në shkelje të veshkave mund të jenë ndryshime të mëdha në organet dhe tërë trupin. Veshkave popuskayut përmes një sasi të madhe të gjakut në rastin kur një person ha dietë të ekuilibruar dobët, procesi i formimit të urinës të fillojnë të grumbullohen në legen i veshkave rërë dhe pastaj gurë. Ato shfaqen për arsye të ndryshme, ata shfaqen si rezultat i përdorimit të ujit të cilësisë së dobët, ose për shkak të metabolizmit në trup.


Prania e shfaqjes së rërës ose gurë, ne mësojmë vetëm kur ka dhimbje barku i veshkave, ndërsa në pjesën e pasme dhe ka dhimbje të forta sipërme kitara, dhe ata mund të kënaq në ijë dhe fshikëz. Karakteristikat kryesore të veçanta që shfaqen në formimin e rërë dhe gurë të vegjël në veshka, tha tërhequr dhimbje në rajonin e mesit, dhe kështu fillojnë urinim i shpeshtë dhe të dhimbshme. Si të shpëtoj nga rërë dhe gurë të vegjël në veshka flasim më vonë, dhe tani e konsiderojnë shkakun e rritjes së shpejtë të gurëve. Fakti se formimi i rërë dhe gurë në veshka varen nga uji dhe bilancin kripë në trup, dhe përbërja kimike e gjakut. Në rastin kur një person pi shumë ujë të cilësisë së dobët dhe konsumojnë ushqime të kripura, veshkat nuk mund të përballen me toksina dhe kripëra që vijnë në gjakun e njeriut, të fillojë të mosfunksionim të veshkave dhe formimin e oxalate të cilat janë depozituar si kristale veshkave, pastaj rritje shumë oxalate, duke rezultuar ne formimin e gurëve të vogla, dhe pastaj madh.


Kjo rërë dhe pebbles të vogla në këmbë u zhvendos nga legen i veshkave në hi veshkave, dhe pastaj në uretër dhe mund të ndodhë jo vetëm kur ecin, por kur heqjen e peshave, megjithatë, sulme akute mund të ndodhë në pjesën tjetër. Shumë shpesh formuar gurë dhe rërë në veshka e atyre njerëzve që hanë sasi të mëdha të proteinave, sheqer dhe sidomos në njerëzit që janë mbipeshë. Në këtë rast, ka çrregullime metabolike që të çojë në stres në mëlçi, por siç e dimë se gjaku i parë është pastruar nga toksina dhe helmet në mëlçi dhe pastaj hyn veshkat, ku ka një ndarje përfundimtare e toksina në formën e urinës dhe të Nuk janë excreted nga trupi. Prandaj, kur të mëlçisë është duke punuar me ngarkesë, cilësia është reduktuar disi pastrimin e gjakut dhe barrë shtesë bie janë mbi veshkat, e cila çon në shkeljen e bilancit me ujë kripë dhe formimin e rërë dhe gurë. Në rastin kur rërë dhe gurë gjetur pas sulmeve të para, pastaj të shpëtoj e rërës dhe të vogla gurë në veshka, ju mund të përdorni të ndikimit tejzanor në këto shkëmbinj dhe rërë, kjo procedurë nuk do të sjellë trupin nuk ka efekte anësore, ajo është pa dhimbje dhe kryhet këtë procedurë jo më shumë se një orë. Në rastin kur shkëmbinjtë lënë pas trajtimit me ultratinguj në të njëjtin nivel si para operacionit, në këtë rast është e nevojshme për të kryer trajtim kirurgjik.


Por duhet theksuar se aktualisht kryen shkatërrimin e gurëve endoscopically në këtë rast, kirurgu bën tre birë në rajonin e mesit të pacientit. Kjo vrimë është futur videokamera mini dhe një instrument të veçantë endoscopic dhe ky gur është ushqyer rreze lazer apo një ultratinguj e gurit në veshka brenda atij nxjerrë dhe të shkatërruar. Operacioni është kryer me anë të monitoruar, dhe pas plagët kirurgjike në trup mbetet dhe të gjitha procedurat kryhen nën anestezi lokale. Shpëtoj e rërës dhe gurët në veshka të duke përdorur mjekësi tradicionale dhe në këtë rast pastron veshkat mira nga rërë dhe gurë të vegjël bar gjysmë-dysheme, ju mund të krijoj dhe pini 3 herë në ditë për një gotë në ditë dhe do të largohet rërë dhe të vogla pebbles . Ju mund të krijoj Heather bar dhe për të marrë një gjysmë gotë e gjysmë ore infuzion para ngrënies 3 herë në ditë.


Pastrimi veshkë nga mjetet juridike në rërë dhe gurë të vegjël popullore mund ta bëni duke përdorur dietë shalqi, horsetail, dhe duke përdorur dëllinjë. Infuzion mund të bëhet nga leh dhe rrënjët e dëllinjë, atëherë pini një gjysmë gotë 3 herë në ditë dhe pas pirë 1 litër infuzion do të dalë në gurët e urinës të vogla dhe rërës nga veshkat. Mrekullueshëm ndihmon për të hequr rërë veshkave dhe gurë të vegjël infuzion të tilla, merren Rose, Wort, knotweed, rigon, i urtë dhe limon balsam Shën Gjonit, gjithë grimcuar dhe të përziera në pjesë të barabarta, atëherë infused në ujë të nxehtë. Pastaj shtoi 1 lugë mjaltë dhe për të marrë atë tri herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies për 1 filxhan. Kjo pije infuzion për një javë, pastaj të shtohet vaj bredhi, disa pika në një gotë me infuzion, përzierje dhe të pirë nëpërmjet një kashte, dhe kjo është për shkak të faktit se ky infuzion një efekt negativ mbi smalt dhëmbit.