Getting shpëtoj një të ftohtë 1 ditë


Zakonisht ftohtë vjen papritmas, pa na pyetur, kohë ajo zbritur apo jo. Sigurisht, ajo na troket nga ritmin e zakonshme të jetës. Çka në qoftë se në prag të një ngjarje të rëndësishme që ju të gjeni veten në një të ftohtë, dhe nuk duan të jenë në atë hundë shmyhaty dhe vuajnë nga dhimbje koke, e cila zakonisht shfaqet nga kjo shmыhanya? Ka disa mjekësi pryyomchyky tradicionale që do të ju ndihmojë që të heqin qafe e se simptomat e keqe ftohtë në vetëm një ditë. Ju mund të merrni të dini ato, që ka studiuar këtë artikull.


Vetëm dua të them se shenjat e para të ftohtë të përbashkët është e rëndësishme për të vënë këmbët tuaja të ngrohtë - veshin çorape të ngrohtë, ju mund as edhe një palë, natyrisht, është leshi mirë të përshtatshme. Veshur përgjithshëm të ngrohta. A vetes një limon të nxehtë orë.

Sekretet e gjetjes shpëtoj një të ftohtë në një ditëMjekimi me hark • në shenjën e parë të ftohtë, të përgatisë 2,3 kg qepë

 • Ky hark duhet të jetë prerë si të imët

 • pastaj vë një shtresë e hollë e papërpunuara që rezulton në një pjatë dhe pastaj përkulet mbi këtë pjatë, të mbuluar kokën me një peshqir apo batanije dhe thith avujt e shërimit që burojnë nga qepë copëtuar

 • Sytë të ngushtë, ndërsa më të mirë

 • dikur mendonte se harku luan jashtë - të marrë një grumbull të ri të perimeve feta

 • Përsëriteni këtë disa herë gjatë ditës dhe tërheqje undead ditë vijim


 • Shpëlarje hundë kripur ujin • në një gotë me ujë të vluar të nxehtë të shpërndajë një lugë gjelle kripë

 • atëherë, pritni derisa uji ka ftohur pak

 • Përdorni zgjidhje rezulton të larë hundë

 • larje mund të bëhet me një shiringë pa gjilpërë apo barazim drejtë do të thotë hundë e dorës

 • kjo procedurë është mjaft e pakëndshme, por ajo në mënyrë efektive lufton undead dhe të arritshme për të gjithë


 • Trajtim duke përdorur vezë pule • vlim dy vezë

 • atëherë, pritni pak për vezë ftohur pak, por ata ende duhet të jetë shumë e nxehtë

 • atëherë çdo vezë individualisht të përfundojë në një peshqir dhe të aplikojnë për dy hunda

 • për t'i mbajtur ata deri sa ata kanë ftohur poshtë

 • periodike mund të ndryshojë pozicionin e vezë, pastaj duke lëvizur ato më sipër, poshtë, të ngrohtë deri dhe lindi

 • një procedurë e tillë e thjeshtë për të shpejt të ju kursejnë nga të ftohtë


 • Trajtimi me çaj me xhenxhefil dhe limon • vendin në një rreth enë të pastër dy limon, dy lugë vrazhdë rrënjë fshij xhenxhefil dhe dy lugë të çajit të zi

 • nëse jo çaji i freskët - ju mund të zëvendësojë atë me dy çanta

 • pastaj derdh të gjithë përbërësit në dy gota ujë të valë

 • lënë çaj të mbush për dhjetë minuta

 • mund të shtoni pak mjaltë për të përmirësuar shijen

 • pastaj pi e drogës rezulton

 • ajo promovon djersitje intensive, kështu që ju duhet pas marrjes së drogës për disa orë që të jetë në një dhomë të ngrohtë


 • Pika hundës


  Në një të ftohtë të dobishme futur 3-5 pika vaj mente në çdo vrimë hunde, paralel fërkim këtë produkt ballin, hundë dhe uiski. Ju në mënyrë të ngjashme mund të përdorni një përzierje e vajit të naftës dhe mente kamfor.
  Përdorur në mënyrë aktive për të trajtuar ftohjet dhe bimeve të tilla si aloe, Kalanchoe. Lëng Aloe duhet fut 3-5 pika në të dy hunda, 4-5 herë në ditë, dhe pastaj me kujdes masazh krahët hundë. Lëng Kalanchoe duhet fut në sasi të njëjtë, si edhe 2-3 herë në ditë për të lyej hunda të këtij përbërësi. Bimore Kalanchoe zakonisht shkakton teshtitjes periudhave të shkurtra të cilat do t'ju ndihmojnë të "thyejnë" hundët.

  Trajtimi me pako hundës


  Një trajtim efektiv për të ftohtë të përbashkët është si vijon:

 • Merrni 30 gram vaj detit buckthorn, 20 gram lëng kumak, 15 gram gjalpë i shkrirë më parë kakao, 10 gram mjaltë dhe 5 gram Propolisi

 • tërësisht përzierje të gjitha këto komponente

 • Pas kësaj, njomet një shtupë pambuku marrë automjetin dhe vendin e saj në një vrimë hunde në orën e tretë, pastaj njomet një shtupë dhe vendin e saj si orët e dytë të tretë flegër


 • Çifte këmbët


  Në shenjë e parë e një të ftohtë, duke përfshirë edhe të tilla si hundë i lëngshëm, gjithmonë mbani këmbët tuaja të ngrohtë. Kjo ka të ngjarë të shkojë në amendamentin. Në çorape të ngrohtë të përmendura më lart, por veçanërisht e dobishme për të përdorur trajtim gjyshja vjetër - këmbët poparyty.

  Mjekimi me hudhër • Clean karafil pak të hudhër

 • një nga karafil, në një vrimë hunde

 • dhe mund të ecin nëpër apartament, punët e tyre, dhe hudhër ai do t'ju trajtojmë

 • pastaj hiqni karafil dhe të vënë një tjetër në vrimë hunde e dytë


 • Ushqim terapeutik me një të ftohtë


  Në vend të hequr qafe një të ftohtë do të ndihmojë dietë korrekte. Gjatë gjithë ditës, të pini sa më shumë lëngje të ngrohta si çaj, pije frutash, pije frutash. Çaj veçanërisht e dobishme me limon dhe lëng boronicë. Nëse është e mundur, ata të shtoni mjaltë natyrore.