Si të shpëtoj i nitrateve në perimet dhe frutat


Nitratet janë quajtur kripërat e acidit të azotit që bimët janë në gjendje për të absorbuar nga toka, si një element i domosdoshëm biologjik. Nitrat absolutisht i pastër nga perimet dhe frutat nuk ndodh, problemi kryesor në numrin e tyre. Akumulimin e nitrateve në bimë të promovuar pleh e saj të tepërt, por shkaku kryesor i helmimit nuk është nitrateve, dhe ndarë ato nitratet, të cilat bien në gjakun e njeriut, të cilat provokojnë anoksi, funksionin e mërzitur gastrointestinale dhe të rrisë rrezikun e kancerit.


Efekti negativ i kimikateve shkakton ndryshime hormonale dhe zvogëlon rezistencën e trupit. Përveç kësaj, pesticideve mund të ndërveprojnë jo vetëm me njëri-tjetrin, por edhe me shumë drogë, dhe madje edhe bakteret. Duhet të theksohet se përdorimi i një herë produkt me një përmbajtje të lartë të nitrateve nuk është kërcënimi i madh i organizmit, i cili nuk është i përdorimit të shpeshtë. Nitrateve veçanërisht të rrezikshme janë fëmijët, sepse ata nuk formuar plotësisht ende Mukoza e traktit të tretjes, të cilat në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon mbrojtjen e tij nga toksina.


Në të rriturit shpesh fillojnë probleme të tilla gastrointestinale si gastrit dhe ulçerë, dhe kardiovaskulare dhe sistemin e frymëmarrjes. Nitrateve tepërta në trup çon në një helmim të madhe, uria oksigjenit të indeve dhe qelizave dhe formimin e një numri të madh të carcinogens. Për të kuptuar se si të shpëtoj i nitrateve në perimet dhe frutat, është e nevojshme për të shqyrtuar mundësinë akumulimit të disa bimëve.

Features akumulimin e nitrateve
Bollëku i nitrateve gjenden në perimet që shkaktojnë efektin serë, dhe shpërndarja e tyre varet nga një lloj të veçantë të bimëve. Magazinimit nitrat Udhëheqësi është rrepkë herët, në disa raste përmbajtja e tij i kimikateve është 80%, pasi kjo perime është në gjendje të nxjerrë një sasi të madhe të nitrateve nga toka me lagështi.

Në mënyrë tipike, shuma e dëmshme elementeve biologjike rhizome grumbullohet në bimë, dhe më së paku - në gjethe jeshile. Predhë nga fruti përmban 4-6 herë më shumë se sa kimikate të mishit të tij dhe frytet speleo, më të vogla sasinë e nitrateve në të.
Përmbajtja më e lartë e kursimeve nitrat (deri në 3000 mg) të pranishme në radishes, panxhar, zarzavate me gjethe dhe shalqi. Përmbajtja mesatare (900 mg) - në lakër, prej trangujve, pumpkins, karrota dhe kungull i njomë. Niveli i ulët i nitrateve (100 mg) me manaferrat, domate, qepë, patate, lëpjetë, fasule dhe fruta.


Norma nitrateve në perimet dhe frutat 1 kg:
- kopër, majdanoz (1500 mg);
- panxhar (1400 mg);
- radishes, marule, spinaq, lëpjetë (1200 mg);
- kungull i njomë, lakër (400 mg);
- patëllxhan, karrota (300 mg);
- tranguj, speca (200 mg);
- patate (120 mg);
- pjeprat, qepë (90 mg);
- domate, pjeprat, dardha, mollë (60 mg).

Si te zgjidhni produktet pa nitrateve
Blej fruta dhe perime duhet të caktohet në mënyrë strikte vende tregtare, ku ju në kërkesën e nevojshme për të siguruar një certifikatë të cilësisë së produktit. Në tregjet laborator të pajisur posaçërisht të lëshojë një opinion, i cili duhet të tregojë nivelin e nitrateve në produktet e testuara.

Zgjidh kërkuar fruta vetëm pjekur dhe ruajtur ato në një vend të ftohtë, si temperatura dhomë përmirëson nivelin e nitrateve. Salads përgatitur janë të rekomanduara për të ngrënë menjëherë, për të shmangur shumëzimin e shpejtë të kripërave të acidit nitrik.

Opsione dallimet produktet nitrat
- Shije nuk e ëmbël;
- fara papjekur;
- Shije të qartë të dallueshme;
- shfletim perime brenda indeve të enëve të gjakut.

Mënyrat e zvogëluar përqendrimin e nitrateve
Në mënyrë që të shpëtoj të nitrateve në lakër, mbi të gjitha, ju duhet të hiqni fletë të lartë, si ato të grumbulluar nitrateve numër të paautorizuar. Fruta dhe perime duhet të lahen furçë tërësisht të veçantë, dhe bimëve dhe gjethe sallatë mund të lahet në këtë zgjidhje: 1 litër ujë 1 tbsp sode buke. Gjithashtu, para se ju mund të përdorni perime të rrjep për 30 minuta në ujë.

Trangujve dhe karrota të rekomanduara për të pastruar si duhet, preu çdo anë për centimetër, ndërsa domate dhe radishes - bazë kulture. Në një sallatë jeshile dhe të përshtatshme për të hahet vetëm gjethet, kështu që është e nevojshme për të hequr rrjedhin.

Shpëtoj Pjesërisht i nitrateve në perimet dhe frutat do të ndihmojë ata gatim, gatim është mënyra më efektive në të cilat niveli i nitrateve reduktohet në 80%. Perime peeled duhet të vihet në ujë të vluar, vlim pak, shtoni kripë dhe thahet. Duhet të theksohet se kur tiganisje mund të hiqni vetëm 10% të nitrateve.

Disavantazhet e trajtimeve kuzhinës përfshijnë humbje të madhe të pasura me vitamina të dobishme, sidomos perime, kështu që nëse ju doni të trajtoni veten me produkte të freskëta të bimëve duhet të përmbahen nga blerja e tyre në fillim, më mirë të rriten dritareje tyre.

Për të hequr qafe të substancave të tilla të dëmshme si Solanine, është e rekomandueshme të sigurt për të hequr pjesën e gjelbër e karrota dhe patate. Ju duhet gjithashtu të pastër lëkurën e frutave, e cila është e pasur me pesticide. Një mënyrë për të neutralizuar kimikatet janë të mirëpritur përpara se të hahet acid Askorbik cila është e aftë zatormazhyvat formimin e nitrosamines në trup. Lëng shegë dhe acid limoni janë gjithashtu veprim obezvrezhyvayuschym është e nevojshme për të shtuar ato në salads ose direkt zbryzkuvaty para gatimit. Për të shmangur kthimin e nitrateve në substanca kancerogjene si nitrateve, nuk mbajnë lëngje plodovoovoschnыe, sallata të freskëta dhe perime të ngrira më shumë se një ditë, madje edhe në frigorifer.

Ndonjëherë, është më mirë që të përmbahet nga blerja e fruta dhe perime sesa për të kërkuar mënyra për të hequr qafe të nitrateve, të cilat janë bllokuar në trup.