Si për të lehtësuar dhimbjen e kontraktimet gjatë punës


Siç vërtetohet nga shkenca se lindjes një grua ndjen dhimbje, që barazohet dhimbjen e thyera shtatë brinjë. Frika nga përvojat e lindjes e pothuajse çdo grua tjetër. Dhe, edhe përkundër faktit se shumë gra të lindë një kohë të dytë apo edhe të tretë, frika dhe dhimbja nuk janë ulur. Çfarë mund të bëjmë si lehtësimin e dhimbjeve gjatë kontraktimet e punës?
Dhimbja e kontraktimet mund të lehtësojnë dhe të mbrojnë veten e tyre nga boshllëqet
Me recetë popullore e gjyshërve tanë, kjo metodë ekzistuar dhe ekziston sot e kësaj dite. Dhe, më e rëndësishmja, të lehtë dhe të përballueshme për çdo grua.


Në ditën kur ofrimit të planifikuar ose kur përleshjet e parë shpërthyer, ju duhet të valoj 2 vezë. Vezë Cook duhet 15 minuta për të liruar të ujit të kalciumit. Dhe pija mesatare sips.

Në qoftë se, në këtë pikë ju jeni tashmë në spital, le të njerëzit e afërt me kohë shumë më të shkurtër ju sjellë ujin në spital. Dhe që ne e dimë se lufta nuk do të shkojnë 5 minuta, ajo është mjaft e mundur për të bërë.
Ju gjithashtu mund të përgatisë paraprakisht mitrës në mënyrë që ju nuk keni boshllëqe. Mund të 3 ditë për të pirë ujë nga një vezë të gatuar.


Si funksionon supë me vezë
Me kusht kalcium vezë, mur enveloping e mitrës dhe e bën muret elastike e enëve të gjakut. Për shkak të kësaj dhimbje bëhet kur çdo betejë nuk është aq e gjatë. Një mur i vaginës gjatë lindjes nuk shpërthejnë, dhe shtrirë. Nëse ka lot, ajo nuk është e madhe. Metodë është efektive në 80%.

Sa padëmshme kjo metodë në lehtësimin e dhimbjen e kontraktimet
Shumë prej tyre kanë dëgjuar sëmundje që mund të kap me vezë - salmonelës. Pra, para se të fillojnë të gatuaj atyre supë, vezë nevojë për një të larë të mirë, pastaj pije me ujë të rrjedhshëm.


Si për të lehtësuar dhimbjen e kontraktimet metodave të tjera në dispozicion
Mundohuni të ecin më shumë gjatë punës, të komunikojnë, të flasim, madje edhe në qoftë se dhimbja që ju keni për të rritur tonin ose shtrydh jashtë çdo fjalë e tij. Nëse jeni të lodhur, shtrihem vetëm në anën e saj. Zgjatur shtrirë në shpinë të tij gjatë punës, kontraktimet lindjes rritet dhe të zgjasë më gjatë.

Nëse ju keni mundësinë për të bërë ju dikush masazhin në shpinë, atëherë ai do të jetë kurrë e dobishme. Gjëja kryesore në këto momente - një mbështetje nga ana e. Pra, e rëndësishme është zgjedhja e spitalit. Zbuloni më parë se si ata personeli merr lindjes. Çfarë ndihmë e vërtetë që ju të vërtetë të marrë prej tyre.


E cila paraqet kontraktimet dhe lindjes janë më të lehta
Shumë ndoshta dëgjuar tashmë me magji, lindja në ujë. Në të vërtetë uji ndihmon një grua gjatë lindjes dhe ndihmon frytin ngadalë por me siguri të dalë në dritë. Kjo jo vetëm që do të ju ndihmojë në uljen e dhimbjeve, por edhe parandalimin e prishet. Dhe gjithashtu të rifreskuar veten dhe të pushojnë në një pozitë të rehatshme, trupin devijuar përpara.
Nëse në shtëpi pleqsh nuk ka kushte të tilla, me ndihmën e personelit mjekësor mund të kryejnë furnizimet në haunches e tij. Kjo sjellje, si edhe lehtëson dhe përshpejton shpërndarjen. Por ne duhet të jetë më i vëmendshëm si nënë dhe mjeku. Gjatë potuhov monitorojnë nga afër fëmijën. Dhe nuk i japin atij bumping sipërfaqen e nënave fund.


Dhe më e rëndësishmja, një mendje optimist veten për të lindur. Nuk ka nevojë për të pikturuar një pamje të tmerrshme dhe të arrij mbi frikën. Që nga ajo nuk do t'ju sjellë lehtësim. Por vështirësitë nuk kanë dhënë.
Provoni muajin e kaluar e shtatzënisë dëgjojmë këngë qejf, të shikojnë filma dhe të dëgjojnë mirë, atë që ju uplifting. Çfarë ju fun. Pas humor për lindjen e fëmijës shumë varet.
Dhe më e rëndësishmja, mos harroni se duke kaluar këto vështirësi, ju do të jetë ngjarje të këndshme dhe të gëzueshme - lindja e fëmijës tuaj.