Si për të përmirësuar çehre duke përdorur mjetet juridike në shtëpi


Shumë shpesh, zgjohen në mëngjes, nuk duan të shikojnë në veten në pasqyrë. Sidomos kështu që në kohën e zyyazykay rast kur lëkura kthehet gri, i zbehtë, edhe me shkallë. Kjo është për shkak të faktit se në zonat ku jemi, ajër të thatë, por në rrugë është e ftohtë, e cila ndikon në masë të madhe shëndetin dhe bukurinë e lëkurës së fytyrës dhe duarve. Gjithashtu në fytyrë mund të jenë të përcaktojë problemet tona të brendshme të trupit dhe gjendjen emocionale, e cila është e rëndësishme për paraqitjen dhe shëndetin. Nëse lëkura është e bukur dhe të qetë - nuk është vetëm rezultat i kujdesit të mirë, por gjithashtu do të thotë se një person është i shëndetshëm. Nëse një problem specifik të rëndësishme për ju, mos e humbni shpresën - në këtë publikim do të ofrohet këshilla se si për të përmirësuar çehre duke përdorur mjetet juridike në shtëpi.


1. Rrallë shkon drejtë dhe hani rregullisht, por kur bie pak kohë të lirë për të ndihmuar çdo grua duhet të zotërojë. Para se të darkë, duhet të gatuaj supë me perime pa shtuar kripë. Merrni perime dhe barëra në kombinime të ndryshme, si karrota, speca, brokoli, kungull i njomë apo kungull, domate, kopër, selino. Një sasi e vogël e perime finely copëtuar dhe zarzavate, vendin në një tigan dhe pour 1,5 litra ujë. Të sjellë një çiban, por nuk vlim, insistojnë 30 minuta dhe tendosje. Supë të pini para darkë, një gotë të plotë, dhe mund të jenë të dy - kjo është vetëm përfitim. Ngjyra e lëkurës fytyrës do të përmirësohet, në qoftë se ju pini supë perimesh në ditë.


2. Ndihma e mirë të sigurojë të shëndetshme duke kërkuar mjete të fytyrës të lëkurës të tilla si scrubs. Këtu është një pastrim i thjeshtë në shtëpi recetë: Merrni tul e domate të freskëta, përzierje me bollgur për konsistencën e llapa. Aplikoni përzierje në fytyrën tuaj, masazh në një lëvizje rrethore dhe pije me ujë të ngrohtë.

3. Lahen në mëngjes, jo shumë të ngrohtë ose ujë të nxehtë. Kur përdorni lëkurë të tillë të ujit fillon të zbehet shpejt. Për larje është uji më i mirë i ftohtë ose ujë në temperaturën e dhomës. Gjithashtu metodë e mirë me përdorimin e ujit mineral me akull. Uji i tillë freskon lëkurën dhe i jep freski dhe të rinjtë.


4. Fytyrë mund të përmirësojë duke përdorur mjetet juridike në vijim shtëpi - maskë e bukuroshe mishi apo kajsi, i cili është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Duke përdorur një blender, kombinuar kajsi me bollgur për të marrë një slurry lëngshme. Aplikoni një shtresë të trashë në fytyrë maskë në për 15-20 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Për lëkurë të thatë në këtë maskë duhet të shtoni 1 lugë vaj vegjetal.

5. Për çdo lloj të lëkurës, për të përmirësuar çehre, dhe maskë të përshtatshme shtëpi me rigon. Merrni 2 tbsp pluhur të thata herbs rigon, derdh një lugë gjelle ujë të vluar, le të ftohtë në temperaturën e dhomës. Pastaj shtoni 1 lugë vaj ulliri, gjysmë lugë çaji mjaltë, vezë e verdhë veze dhe llokoçis deri qetë. Nëse keni lëkurë normale ose me vaj, pastaj shtoni në përzierje një kos të vogël, dhe nëse lëkura është e thatë, shtoni një krem ​​pak. Aplikoni në fytyrë për 15 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë.


6. Lëkurës me vaj është pastruar mirë pas maskë. Ju do të duhet 1 tbsp mbështjellë oats, 1 lugë gjelle mikrobet steamed grurit, 15-20 pika lëng limoni dhe vaj vitaminë E. Të gjitha përzierje mirë fshij dhe të aplikojnë maskë për 20 minuta. Të gjitha shpëlarje me ujë të ngrohtë, pastaj fshij me një fetë limoni lëkurës.

7. Ata që kanë lëkurën e fytyrës fillon të zbehet dhe të humb freskinë e saj, maskë shumë të mirë me karrota, patate dhe vezë e verdhë. Fshij një karrota të vogël në një rende gjobë, shtoni 1 tbsp pure patate ngrohtë dhe e verdhë veze veze të papërpunuara. Të gjitha përzierje mirë dhe të aplikoni në fytyrë për 20 minuta. Pas një pije me ujë të ngrohtë, pastaj qetësohem. Edhe më mirë larë maskë me birrë të ngrohtë.


8. Përmirësimi çehre jo vetëm mund të përdorni maska ​​në shtëpi, por me fasha. Lë supë thupër janë përdorur në qoftë se lëkura humbet duket e saj dhe filloi të zbehet. Lë Muzik thupër, 1 lugë gjelle derdh 200 ml ujë të vluar dhe të sjellë një çiban. Lini një birrë të vogël dhe tendosje. Njomet me supë peshqir të butë dhe vend për disa minuta në fytyrë. Compress duhet të jetë katër - nga nxehtë dhe të ftohtë përfunduar. Për t'u bërë një supë të ftohtë, ajo duhet të jetë e ftohtë në një vend të freskët. Këto pako të ndihmojnë zbutjen e lëkurës, përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe metabolizmin, dhe çehre do të bëhet vështrim të shëndetshme dhe të freskët.


9. ringjallë dhe rifreskoni zbehtë, lëkurë të thatë, i butë, ajo u kthye ngjyra të shëndetshme dhe të qetë fasha infuzion me lule bli. 1 tbsp lule të thata derdh një gotë me ujë të vluar, të lënë për 15 minuta dhe tendosje. Zhytem në një pecetë të nxehtë infuzion ose peshqir dhe të aplikoni në fytyrë. Compress mbajë 1-15 minuta, procedura përsëritet 5-6 herë, leckë herë lagur. Pas shpëlarje fytyrën tuaj me ujë të ftohtë, duke shtuar disa pika lëng limoni.

10. Fasha të mira të ndihmojë në raste urgjente dhe të veprojë shumë shpejt. Paramendoni ju vijnë në shtëpi nga puna dhe ju jeni të ftuar për të vizituar apo në teatër, në përgjithësi, kudo, dhe ju natyrisht lodhur Kompleti dhe dheu ngjyra. Nuk është një mënyrë për të shpejt të dhënë lëkurës një ngjyrë të shëndetshme dhe të qetë. Për ta bërë këtë, të marrë dy lojë me birila të thellë, në një derdh ujë shumë të ftohtë, dhe një tjetër - e nxehtë. Në ujë të ftohtë, shtoni një sasi të vogël të karamele mente supë ose livando ose nakapayte eliksir të bimëve. Në ujë të nxehtë, shtoni disa pika vaj esencial të agrumeve ose limon ose lekurë portokalli. Vetëm thith një leckë në ujë të nxehtë, e shtrydhur, shtoni pryhlopыvayte fytyrën dhe duart e saj. Dy minuta smachyvaete leckë në ujë të ftohtë, dhe të bëjë të njëjtat - dhe kështu alternative disa herë. Dhe si rezultat - vetëm disa minuta kundërta fasha do të bëjë lëkurën tuaj të zhdërvjellët dhe të freskëta, rrudhat bëhen më pak të dukshme.