Si te zgjidhni dhe të kujdesen për të brendshme


Winter erdhi! Është koha për të marrë patina, ski, snowboards dhe veshje të ngrohtë. Por, pavarësisht nga të gjitha bukuri e sezonit borës, ne jemi të ballafaquar me disa vështirësi të cilat në mënyrë të drejtë mund të prishin disponimin. Veshin rroba mbi shumë nuk duan askënd, por ngrirjen e shumë. Zëvendësim të denjë ishte leshi trashë të brendshme termike që ju mbrojnë nga hipotermi. Ai është i përshtatshëm për të dyja aktive dashuruar sportive dhe për të dashuruar e qetë ecën zyyazykah. Në këtë artikull ju do të mësojnë se si të zgjedhin dhe të kujdesen për të brendshme.


Së pari, të zhvilluar të brendshme për atletët, por ajo ishte aq praktike dhe i përshtatshëm, i cili është përdorur shumë njerëz. Lehtësia është se ajo nuk është e prangosur mocionet, ka ngrohje, nuk lejuar mbiftohem, dhe ju jep "zaparytsya."

Këshilla se si të zgjedhin të brendshme
Është e rëndësishme për të zgjedhur të brendshme sipas llojit të aktivitetit dhe madhësisë, përndryshe ajo do të jetë i kotë dhe i papërshtatshëm.
Për shembull, çdo ditë është e brendshme më e mirë e nxehtësisë, e cila është bërë nga fibra pambuku të hollë. Ajo është ideale për tifozët e gjueti, peshkim dhe shëtitje të gjata matur.

Luaj duhet të zgjidhni kit vlahovыvodyaschyy. Ajo është projektuar për sportet aktive të lidhura me aktivitet të madh fizik. Pse ky lloj? Emri flet për veten. Një avantazh i madh është se ky brendshme siguron ventilim natyror, duke mos lejuar trupin shumë shpejt ose mbiftohem. Ajo përbëhet tërësisht nga materiale sintetike në ushtrim të ulët nuk grumbulluar ngrohjes, e cila është arsyeja pse ajo është shumë e papërshtatshme për veshin e përditshme.
Më optimale të të gjitha llojeve do të kombinohen të brendshme termike, të përshtatshme për ngarkesa të alternuara, qëndrimit të gjatë në ajër të pastër, aktivitete në natyrë, të tilla si patinazhi, ski ose snowboarding, trajnim rrugë. Kjo është bërë e materialeve sintetike kombinuar me natyrore (lesh dhe fibra pambuku). Për shkak të përbërjes së saj të brendshme të tilla sjell lagështi dhe warms trupin. Kombinimi i materialeve dhe përdorimi i tyre në shtresa jep prodhuesve mundësi të izolojnë disa zona dhe "forcoj" vende që janë të ekspozuar ndaj shtrihen, duke rritur numrin e shtresa të rrobave.


Klasike e zhanër është xhup dhe pantallona. Ju mund të bleni ato mund të jenë së bashku ose veç e veç. Nëse ju nuk e vënë simpati mbyllur, ju mund të zgjidhni një t-shirt me mëngë të shkurtra, pantallona të shkurtra dhe brekë zëvendësuar.
Nëse ju vendosni për të izolojnë fëmijën tuaj, duke marrë në të brendshme e tij, të përdorin të njëjtën këshillë që kur zgjedhin për veten e tyre. Brendshme për fëmijë ka të njëjtat karakteristika, dhe zgjidhet nga të njëjtat parametra.
Mos harroni këmbët tuaja! Një mbrojtje e mirë për ta do të Thermosocks. Ata janë të ndarë edhe në lloje (ngrohje-kursimit dhe vlahovыvodyaschye) dhe zgjidhni në varësi të aktivitetit të planifikuar. Këto çorape do të jetë një shtesë e mrekullueshme për të vendosur tuaj të brendshme termike.


Mos harroni se çështjet size. Duke ndjekur këshillat tona të thjeshta që ju mund të zgjidhni të drejtën termo veten e tyre.
Gabimi më i zakonshëm që ndodh kur lista është fakti se blerësi merr produktin pa u përpjekur atë. Pa dyshim, jo ​​të gjitha dyqanet mbajnë lejojnë i përshtatshëm, por ajo është me vlerë të shpenzimeve disa kohë dhe për të gjetur një Boutique, i cili do t'ju lejojë të bëni këtë. Ajo është e mirë për të zgjedhur të brendshme në dyqane të specializuara sportive, si rregull, nuk është një mallrave të brendshme të cilësisë, të jetë e mundur përshtatshëm dhe ofron këshilla mbi zgjedhjen.

Mos harroni termo asnjë rast nuk duhet të bëjnë presion kudo tjetër, shkaktojnë parehati apo pengojnë lëvizjen. Tingëllojë si ajo, të tilla si ulen, të ligët, atëherë ju menjëherë kuptoni nëse ajo ju përshtatet.
Kushtoj vëmendje të seams ata luajnë një rol të rëndësishëm, sepse ata mund të dëmtojë lëkurën. Prandaj, sigurohuni që seams janë të sheshtë dhe kryesisht nga jashtë në mënyrë që të mos irritojë lëkurën.

Një mënyrë popullore e blerjeve bë dyqanet e internetit. Blerje të brendshme termike përmes tyre - jo mënyra më e lehtë. Megjithatë, jo të gjithë kanë mundësi dhe kohë për të shkuar për një të mirë dyqan sportiv. E pra, këtu është këshilla jonë online - blerësit: kujdes studiuar madhësinë tryezë kur urdhërimin shihni nëse ju mund të provoni produktin e lindjes, por për të blerë. Nëse kjo nuk është e mundur, të jetë i sigurt që të shqyrtojnë me kujdes liri pranimit, bashkëngjitni atë për vete një tërheqje të vogël. Që ligji i kthimit dhe shkëmbimit, ajo nuk është subjekt i produkteve të cilësisë në check dërguarin!


Këshilla se si të kujdesen për të brendshme
A mendoni se zgjedhja dhe blerjen e të gjitha skajet? Atëherë ju jeni gabim rëndë! Ashtu si çdo gjë brendshme cilësor kërkon kujdesin e duhur.
1. Mos e vetëm të prerë etiketë. Ju lutem vini re këshilla për pastrimin dhe kujdesin.
2. Materialet sintetike në çdo rast nuk mund të lahen në temperatura të larta, nën ndikimin e tyre, ata e humbasin elasticitetin dhe vlahovыvodyaschye pronat e tyre.
3. Për të ruajtur pronat e makinës indeve lahet ekspozojnë temperaturën e ujit deri në 40 ° C. Nëse ju të fshihet grumbull të brendshme, të jetë i sigurt për të prerë atë brenda dhe jashtë. Spinning kryer vetëm me shpejtësi të ulët ose me dorë. Mundohuni për të larë të brendshme delikate vetëm mënyra.

4. Mos përdorni zbardhues ose kimikate të tjera të forta që përmbajnë klor. Lejo pëlhurë të thatë të natyrshme, në çdo rast nuk do të përpiqet të thatë në bateri, dhe sidomos hekur.