Si te zgjidhni syzet për vizionin


Sot tregu të përfaqësuar një numër mjaft të madh të modeleve të syzet. Në këtë situatë, çdo person mund të zgjidhni opsionin që është e drejtë për të dhe zbukuron fytyrën e tij. Megjithatë, kur gota duhet të dini dhe të ndiqni disa rregulla, si të zgjidhni syzet për të parë, përputhja me të cilin do të bëjë një blerje të mirë, e cila do të ju përshtatet më mirë në të gjitha aspektet.
Shpesh konsumatorët janë duke i kushtuar shumë vëmendje ekskluzivisht syze rimmed, lentet e zgjedhjes caktimin e më pak kohë. Konsumatorët nuk duhet të harrojmë se asnjë e mirë nuk do të shpëtojë syze kornizë, lente në qoftë se ata janë të një cilësie të dobët. Rezultati i lenteve të dobët krahasohen mund të jetë përzier, dhimbje koke dhe vizionin e paqartë. Syzet me lente shitur shpesh në stalla rrugë.Si te zgjidhni lente për syze.
Parametrat e kërkuara mund të përcaktohet vetëm lentet okulist. Ekspertët sot janë jo vetëm në të gjitha klinikat, por edhe në optikë moderne. Sondazhi Mjeku kryerjen arrin në përfundimin se indeksi thyes karakteristike për ju. Çfarë kjo do të jetë më i lartë, lente hollë do të ju përshtatet. Nuk është një model: hollë lente, më pak shtrembërim nënshtrohet personi.
Ka 2 lloje të lente në varësi të materialit nga i cili ata janë bërë, është plastike dhe qelqi lente.


Lente qelqi janë më të fortë dhe të rëndë, por ata janë më pak të ndjeshëm ndaj dëmtimit mekanik. Megjithatë, deri më sot, lente plastike kanë një shtresë të veçantë që i bën ata më të qëndrueshme. Në çdo rast, zgjedhja e të cilit lente të preferojnë, është e juaja. Konsideroni avantazhet e çdo materiali për të bërë zgjedhjen e duhur.

Lente plastike është rreth dy herë më të lehta se sa xhami. Prandaj syze me lente tolerohet më mirë nëse veshin nevojshme zgjeruar. Plastike nuk është e ndarë në copa të vogla, gjë që e bën atë më pak traumatike.

Lente qelqi janë më të përshtatshme për syzet optike sesa plastike, siç kanë indeks më të madh thyes. Përveç kësaj, lente qelqi të lartë forcë, kjo çon në faktin se e njëjta dioptri lente xhami do të jetë më i hollë, të sheshtë dhe elegante.

Si te zgjidhni një kornizë për syzet.
Megjithatë, kur gota do të ishte gabim që të mbështeten ekskluzivisht në zgjedhjen e gota. Kjo është pika të rëndësishme dhe estetikë. Zgjedhja e saktë e kornizave modë bërë fytyra më tërheqëse. Syzet në kuadër të drejtën të rehatshme për të veshin. Një faktor i rëndësishëm në zgjedhjen korniza është materiali nga i cili është bërë. Korniza mund të jetë metali, plastike ose të kombinuara.


Korniza plastike karakterizuar nga çmimi i tyre të ulët, por ata janë të hollë dhe të lehtë se cilësimet e tjera. Nëse ju preferoni kornizë plastike, atëherë mbani në mend se kornizë me Kevlar dhe najloni të ketë forcën më të madhe.
Për të prodhuar korniza metalike përdoren lidhjeve hypoallergenic beznykelevыe. Këto korniza, si plastike mund të jetë i ngjyrave të ndryshme dhe forma.
Të lidhjeve të përdorura në prodhimin e syzet metalike, duke i bërë ato të lehta dhe të butë. Ata janë më të qëndrueshme dhe delikate se plastike. Shumë besojnë se një gota kornizë metalike më në modë dhe stil.

Kohët e fundit Syze bërë një pjesë integrale e një personi të biznesit, kështu që korniza janë prodhuar nga lidhjet e metaleve të çmuara si paladium, osmium dhe ari.

Si te zgjidhni parametrat ngjyra.
Kur ngjyra zgjedhur duhet të marrë në konsideratë parametrat ngjyra e lëkurës tuaj dhe të flokëve.
Blond duhen preferuar parametrat cyan, blu, gri ose smerald. Konfigurimet zeshkane më shumë hije gri, blu dhe të argjendtë.
Kafe dhe të kuqe duhet të preferuar hije transparente apo të zbehtë.


Njerëzit me flokë gri duhet të shmangin verdhë dhe gri.
Shumë prej tyre janë turp për të veshin syzet për vizion, duke preferuar lente më pak të dukshme kompakt. Dhe absolutisht e padobishme. Syze dielli zgjedhur siç duhet vetëm të përmirësuar pamjen tuaj. Syze dielli të bukur në modë mund të ndihmojë të fshehin disa gabime pamjen. Për shembull, gota ngushta ovale të ndihmojë në uljen fytyrat vizualisht zgjatur dhe fytyrat e gjerë të zgjeruar kuadrin e madhe katrore.

Për syzet ishin të rehatshme, të rehatshme dhe të bukur, kurrë për të blerë ato në rrugë. Kjo është veçanërisht e vërtetë për syzet që korrigjohet vizion. Rruga shitur shpesh gota me karakteristika që nuk i përmbushin të deklaruara. Është shumë e lehtë për të blerë këto syze të cilat jo vetëm që prishin disponimin, por edhe forcuar probleme vizion.


Më të mirë të përshtatshme për syze vizion mund të blihen vetëm në dyqane të specializuara optikë. Ka kompetencë ju këshilloj dhe do të ofrojë për të provuar vizion. Pikët blera në optikë të specializuara, do të zgjasë gjatë.
Pasi të keni zgjedhur formën, ngjyrën dhe materiale të syze lente, të jetë i sigurt për të provoni gota. Ajo duhet të sigurojë që skajet e jashtme të pikave të shihet prapa kokës. Syzet duhet të ulen të qetë në hundë, nuk e vënë presion mbi uiski dhe jo rrëshqitje off.