Si të krijoj një termos u rrit hips


Hips supë në ishte pije mjaft e zakonshme, më së shpeshti ndodh në mensë. Kjo është e kuptueshme, sepse frutat dhe pjesë të tjera të egra u rrit përmbajë një sërë madhe e vitaminave dhe ushqyesve.
Por hips përfitimet që kemi thënë në nenet e mëparshme, por sot ne mësojmë se si të krijoj një termos u rrit.

Nga rruga, nuk duhet të krijoj një termos u rrit, ka mënyra të tjera, por unë zgjedh këtë - sipas mendimit tim, ai është më i përshtatshëm. Pra, shkoni për të punuar.


Për të filluar, disa fjalë për zgjedhjen e materialeve. Ideal kur ju jeni në pyll dhe të mbledhë berries zasushit hips. Ky sezon kam bërë kështu.
Rastësisht mbledhje me dorë vjen manaferrat ekonomikisht e dobishme litër në treg është që kemi 120 rubla. I mbledhur rreth 2 litra në orë. Duke pasur parasysh koston e transportit dhe tharje që orë të tilla punë kushton rreth 200 rubla - një çmim mjaft të mirë
Nëse ju blini fruta, pastaj i kushtoj vëmendje për pamjen e tyre. Berries duhet të jetë kafe-kuqe ose portokalli, pa myk. Nëse frutat e zezë dhe të shkatërruar, në mënyrë që ata overdried fort dhe të përfitojnë prej tyre do të jetë i vogël.

Mbani fruta të mira në një qese apo indeve bankave, të cilat duhet të jetë e thatë dhe të pastër. Në mënyrë për ruajtjen e vitaminës C, nuk është shkatërruar, është e nevojshme për të vënë një trëndafil në një vend të errët.


Si të krijoj një termos u rrit?

Përbërësit:
- hips;

- ujë të vluar;

- sheqer (opsionale);

- fruta të thata (optional).
Përgatitja e supë është shumë e thjeshtë. Manaferrat e para të lajë nën ujë të rrjedhshëm. Pastaj derdh atë në një normë termos prej 1 lugë gjelle e frutave në 1 filxhan me ujë të valë. Frutat më të mirë bluaj, kështu që ata do të jetë më e lehtë për të dhënë pronat e tyre të dobishme. Por Sinqerisht, unë kurrë nuk bëjnë për shkak të përtacisë

Në termos gjithashtu mund të hedhin një grusht të vogël të thatë apo kajsi të thata. Shtoni sheqer në shije. Unë shpesh brewed me sheqer u rrit, dhe pini atë me mjaltë - në mënyrë të dobishme. Dhe për ata që vuajnë nga sëmundjet kardiovaskulare do të jetë shumë e rëndësishme për përzierje u ngrit nga murriz.
Pasi të gjithë përbërësit janë brenda, të mbushur me ujë të valë. Në termos duhet të mbeten pak ajër me supë mund të "frymë". Zavaryuvatysya Rose është 7-8 orë, kështu që është e mirë për të gatuar në mbrëmje.

Lexuar kohët e fundit në një vend që vitamina C është shkatërruar në 80 gradë. Unë nuk e di se si të besueshme këto të dhëna, kështu që nëse ju jeni kompetent në këtë çështje, shkruani mendimin tuaj në komente.
Nëse kjo është e vërtetë, sugjerojnë zgjidhje e mëposhtme: i hedh ujë të vluar menjëherë, por pasi ajo fitilin poshtë në 80 gradë - kjo është e gjitha
Si për të pirë një zierje e hips u rrit?
Në qoftë se ju vendosni të pini supë hips fillojnë të përmirësojnë imunitetin apo për parandalimin e beriberi, oferta për të pirë një gjysmë gotë 3 herë në ditë. Dhe në qoftë se ju pini një zierje e hips Rose mjeku përcaktuar, të bëjë siç është shkruar në recetë.

Tashmë disa herë dëgjuar se pas përdorimit të hips, ju keni nevojë për shpëlarje gojën me ujë, sepse acidet përfshira në supë, kontakti të zgjatur të shkatërrojë smaltin e dhëmbëve. Marrë këtë në konsideratë.