Si të merren me në një punë rutine


Rutine moderne njohur pajisje më efektive stërvitje që lejon për të djegur kalori maksimale në kohë minimale shpenzuar. Simulator është bërë shumë popullor në shtëpi dhe në qendrat e modës palestër. Por shumë mendojnë se ata e dinë se si të bëjë në punë rutine dhe në fakt e pranojnë shumë gabime që shkaktojnë sëmundje pas luajtur ose të shkaktojë të ngrira në një peshë rreth.
Në një punë rutine ju nuk mund të kandidojë, por edhe të angazhohen në këmbë rekreative. Për ta bërë më të lehtë për të përdorur pajisjet stërvitje, shumë handrails përdorin. Në të vërtetë, në qoftë se ata mbajnë, ju mund të ndjeheni shumë më të sigurt, por kjo është gabim më i zakonshëm i të gjithë të përfshirë. Trupi është ose kandidon ose sutuloe pranon pozicion të pjerrët. Në këtë pozicion rrit ngarkesën në shpinë, e cila nuk është shumë e dobishme.Së dyti, hekurudhor mund të luajë me ju dhe shaka tjetër keqe. Mbajtja dhe vizatim duart, ju zvogëluar ngarkesën në këmbët e saj. Kështu, efektiviteti i shkon këtyre reduktuar dukshëm. Paramendoni se ju nuk jeni në një punë rutine në shtëpi, dhe kopsht apo diku tjetër jashtë. Ka diçka nuk qëndrojnë për këtë, ne duhet të mbështetemi në fuqinë e këmbët e tyre dhe qëndrueshmëri e tyre. Disa pozita të tilla trupi trajnimit pa mbështetje hekurudhor do të duket e natyrshme dhe ju do të lehtë të kandidojë pa handrails.

Nëse ju mbajë në kangjella e palestër, ku është e nevojshme për të matur frekuencën e rreh në zemër, ajo është e mirë për të blerë për këtë dore metër Qëllimi dhe hekurudhor ende lënë vetëm.
Kur trajnimit në një punë rutine rrit etjen, atëherë disa atletë zgjuar përpiqen për të ardhur jashtë udhë, pa ulur shpejtësinë e pikturave të saj. Si rezultat i këtyre hedhje mund të jetë thyerje, sprains, blanë, kështu që është e mirë për të ndaluar imitues, ngadalë lakimi në kompjuter, dhe pastaj të marrë off e saj dhe të pijë ujë.


Një tregues i trajnimit efektiv është djersitje. Kjo është e vërtetë për të gjitha llojet e sporteve: kur trupi filloi t'i dëbojë jashtë ujit të tepërt, atëherë niveli i ngarkesës është kusht i mjaftueshëm. Shumë njerëz mendojnë se edhe e di se si të merren me një afat dhe disi siguroi se trajnimi mund të ndalet menjëherë pas lodhjes së parë. Hipodrom veten bënte vrap për qëllim për të djegur kalori. Kjo kardyotrenazher, jo pushtet, për shkak se ajo djegur yndyrna nga pushtimi zgjatur. T-shirt tuaj pas vrapim mund të shtrydh? Pastaj e konsiderojnë trajnimin e tyre të suksesshme. Nëse disa pika djerse mbi ballin e tij tregon se ju keni marrë vetëm jashtë rutine, nuk ka gjasa që ju mund të jeni i sigurt që ju të arritur rezultate të larta në sport. Nëse besoni se peshë të madhe që ju nuk mund të përballojë, dhe ju jeni gati zvalytes pandërgjegjshme, trupi duhej të mësohemi me ta dhe nuk e bëjnë. Gradualisht të rritur kohëzgjatjen e punësimit në punë rutine, edhe në qoftë se këmbët e tij refuzuan t'i binden. Ju vetëm duhet për të kapërcyer në mënyrë të përsëritur një të ndjehen të lodhur si quhet fryma e dytë dhe forcë e re, atëherë ju automatikisht do të kapërcejë dhe lufta kundër një dëshirë për të marrë jashtë udhë paraprakisht.

Ju mund të këshillojë goditje e lehtë në shumë të lodhur dhe pak më të ulët ritmin running. Kur muskujt në këmbë janë djegur dhe breshëri djerse kodrina, të zvogëlojë shpejtësinë ose shkoni në ecje të shpejtë. Sapo ju mendoni se të fillojnë të ftohtë përsëri përshpejtuar ritmin. Dhe kështu që ju duhet të bëni disa herë. Nga rruga, përmes ngarkesa të tilla dhe të alternuara intensitetin e tyre mund të forcojë sistemin e tyre kardiovaskular.

Rritje në kanavacë në punë rutine, nuk panik. Shumë njerëz kanë frikë e natyrshme bie nga pista e bën muskujt nervor dhe të tensionuara, dhe ajo merr shumë energji. Ajo gjithashtu mund të shpenzohen për veprim më të dobishme. Relax dhe të ndjehen të relaksuar. Askush nuk të sheh ty, rreth ju nuk e kalojnë makinë që ju prekur pa dashje. Pra, mendoni për diçka të këndshme, të përfshijë një muzikë apo një film të preferuar. Ju nuk do të vini re se si fluturon koha, vidvolichetes e tension në muskuj, dhe ky trajnim do të jetë e dobishme për trupin.

Shumë përfshirë në shtëpi preferojnë për të trajnuar në një punë rutine edhe pa këpucë. Ajo është e mbushur me trauma, dhe përveç të pakëndshme. Forca e kanavacë fortë kur angazhohen në këpucë.
Gabimi shumë fillestar të bërë në një punë rutine është se ata menjëherë fillojnë të shkund me shpejtësi të lartë dhe me ngarkesë të lartë. Opsioni më i mirë është një stërvitje e mëparshme, ngrohja deri muskujt, si në çdo palestër. Kur këmbët udhë duhet të qëndrojë në gjerësinë e saj shpatull kanavacë përveç, ngadalë të rritur ngarkesën e kërkuar. Nuk ka nevojë për të kërkuar për një kanavacë të lëvizur, duke ulur kokën e tij. Ju humbasin ekuilibrin tuaj dhe të binin me shpejtësi, drejtimin nga ajo. Pikëpamja duhet të drejtohen drejt. Me kalimin e kohës ju do të mësojnë të njëjtën kohë flisni me dikë në goditje e lehtë, dhe tani përqëndrohet në ndjenjat që keni qenë në muskujt e këmbëve.


Pas vrapim mund të marrë një dush, dhe nëse keni përvojë që nuk do të jetë një dhimbje e dhimbshme e muskujve dhe krepatura, ju mund të zhytem në vaskë të nxehtë.
Workouts rregullt ju mund të vendosni në varësi të qëndrueshmëri të trupit të tyre dhe se si fizikisht të vështira dhe të përgatitur trupin tuaj. Running mund të jetë çdo ditë, dy herë në javë ose çdo ditë të tjera. Nëse ju bëni në palestër për trajnim të grupit, të konsultoheni me një trajner si për të mirë të kombinohen klasa. Ndoshta në palestër ju do të paguajnë më shumë vëmendje për programin e energjisë, dhe në shtëpi - kardyonahruzkam. Pra, procesi i djegies yndyrë do të shkojnë shumë më të shpejtë.