Si të aplikoni dietë çokollatë


Çfarëdo që mund të tingëllojë ironike, por të hahet çokollatë, gjithashtu, mund të humbni ato kg shtesë. Dietë çokollatë mund të duket si një ëndërr për një dhëmb i ëmbël i cili nuk mund ta imagjinoni jetën e tyre pa çokollatë. Megjithatë, për të mbështetur e saj nuk është e lehtë, ka disa kufizime dhe përdorimi i një produkti të çon në një rënie në numrin e ushqyesve të trupit dhe vitamina. Por gjërat e para të parë. Nëse ju e dini se si të përdorin dietë çokollatë, ajo mund të jetë një javë për t'u përgatitur për një ngjarje të rëndësishme dhe për të marrë në një fustan të preferuar.


Dietë çokollatë për të përfshirë mono-dietë. Thelbi i saj - përdorimi i një dite të vetme 80 gram çokollatë e errët. Që të lëngshme është e lejuar që të përdorin vetëm kafe dhe ujë. Në kafe nuk mund të shtoni sheqer, ndonjëherë lejohet vetëm qumësht të ulët yndyrë. Për të mbështetur menu vështirë. Së pari, një sasi të vogël të kalorive që një person konsumon në një ditë, mund të ndikojnë në shëndetin dhe performancën, dhe së dyti, një numër i madh i pirë kafe me stomak bosh mund të shkaktojë dispepsi. Prandaj, përpara se të humbur kilogramë duke përdorur dietë çokollatë, sigurohuni që ju të mos keni sëmundje të stomakut.


Shumë nuk e dinë se si të aplikoni duhet dietë thënë dhe se sa kohë mund të vazhdojë. Dhe kjo nuk është kohëzgjatja e madhe: 5-6 ditë dietë duhet të ndryshojë 5-7 ditë pushim. Një tjetër opsion - për të rregulluar dietë çokollatë si lehtësim për trupin. Kjo është një alternativë më të butë, ashtu siç është projektuar vetëm për një ditë ose shkakton goditje të rënda për shëndetin.
Në fakt, dietë çokollatë është asgjë, por uria. Dhe kjo nuk është treguar të gjitha. Jo diete nuk është edhe këshillojë se si për të aplikuar këtë metodë pa humbur shtesë kg emergjente. Ka disa rregulla të mëposhtme të cilat duhet të fillojnë të dietë.


Së pari, gjatë ditës ju mund të hani më shumë se 100 gram. çokollatë, e cila duhet të jetë e zezë. I përshtatshëm për çokollatë dietë në të cilën përmbajtja kakao është 70% ose më shumë. Ju mund të zgjidhni çokollatë me arra, rrush të thatë. Kjo pak rrit vlerën ushqyese të dietë, dhe ndoshta nuk do të ndjehen aq të uritur. Në qoftë se ju mbani dietë çokollatë me çokollatë me qumësht, ajo do të ketë nevojë për të ngrënë më shumë se 80 oz., Dhe humbjen e kg, por për shkak se ajo do të jetë më pak. Ju nuk mund të përdorni çokollatë të bardhë, nuk ka asnjë gram të vetëm e kakao.

Bare çokollatë mund të ndahet në disa pjesë njëzet gram. Kjo do të jetë dozë juaj e vetme, e cila mund të hani. Vetëm një ditë duhet të jetë 4-5 pritjet. Ky i fundit - jo më vonë se tri orë para gjumit. Ajo duhet të kihet parasysh se një kombinim të tilla si kafe dhe çokollatë e errët mund të nxeh sistemin nervor, është e mundur se do të ketë probleme me gjumin.
Pi kafe gjatë gjithë ditës. Shtoni sheqer nuk është i rekomanduar. Ju mund të shtoni një qumësht krejtësisht të skremuar për të ndryshojnë shijen.

Dietë Racion nuk mund të shtoni ndonjë produkt. Sa dhe si të aplikoni dietën e duhur varet nga rezultati. Dhe nga rruga, nuk premtojnë performancë të mirë - kilogram 6-7poteryannыh në javë. Nuk lejohet ndonjë fruta dhe perime. Ju mund të pini ujë, por vetëm tre orë pas vakt kryesor, dmth çokollatë dhe kafe. Uji është i nevojshëm për të marrë minerale jo-gazuara. Në kafe në ditë duhet të pijë litra të paktën gjysmën e lëngjeve. Kjo është e nevojshme për të ruajtur ekuilibrin normal të ujit në trup, dhe në mënyrë që të mos rezultojë në kapsllëk filloi duke ndryshuar mënyrën e ushqimit. Por marrja e tepruar lëngu mund të ngadalësojë humbjen e kilogramëve.

Në asnjë rast nuk duhet të pini pije alkoolike, duke përdorur dietë çokollatë. Kjo mund të jetë një goditje e rëndë për të mëlçisë dhe stomakut. Nëse keni probleme me ndonjë nga organet e brendshme, të tilla si mëlçi, stomakut, pankreasit, diçka në lidhje me dietën, dhe sidomos e çokollatë dhe nuk mendoj se ia vlen.

Kur përdorni çokollatë mund të vini re shumë përfitimet e një dietë të tillë. Për shembull, një prej tyre - stimulimi aktiv i aktivitetit të trurit, për shkak se çokollata përmban substanca që ndikojnë pozitivisht në tru. Përveç kësaj, përdorimi i çokollatë mund të ngrejë humor.

Njerëzit që vuajnë nga anemia, tregon përdorimin e çokollatë për qëllime medicinale, si ajo saturates trupin me substanca të dobishme. Me kakao të përfshira në çokollatë në lidhje me komponentët e tjerë, mund të forcojnë sistemin imunitar dhe për të mbrojtur trupin ndaj procesit të plakjes. Në çokollatë pllaka janë antioksidantë të fuqishëm dhe të shëndetshëm, falë qelizat dhe indet e tyre të rigjenerohet dhe të përditësuar shpejt, manifestuar nga jashtë në një pamje tërheqëse dhe të shëndetshme.

Me dietë çokollatë nuk mund të humbni peshë për njerëzit të cilët janë të diagnostikuar me diabet, hipertension, reaksionet alergjike, sëmundje të mëlçisë dhe sëmundje zhelchnokamennoe.

Kur dietë përkeqësimi i mundshëm për shëndetin, kështu që ju duhet të i kushtoj vëmendje të çdo simptome. Për shembull, nëse ju jeni të dua hani yndyrore skuqur ushqime, dhe papritur të shkojnë në mënyrë të kufizuar për të ushqyerit, Duket marramendje, swings humor, sistemin nervor dhe nervozizëm të tepruar. Shkelje të mundshme të zemrës, për shkak kafe, çokollatë stimulon sistemin kardiovaskular dhe rrit shkalla e zemrës. Për këtë arsye, mos e përdorni dietë çokollatë për ata që janë të përfshirë në mënyrë aktive në sport. Në çdo ndjenjave të pakëndshme, gjendje e sëmurë e fortë duhet të tërhiqet gradualisht nga dietë. Përgatitja supë të ulët-yndyrë, të tilla si pule. A nuk e ngarkesës deri ashpër si një trup ngarkesës dhe të bëjë barkun tuaj në mënyrë të vështirë.


Nëse ju ndjeheni mirë, atëherë rritet hollë mbi shëndetin, duke mos harruar një ndjenjë e proporcion!