Si të gatuaj patate dhe për të ruajtur pronat e dobishme


Një pjesë integrale e kuzhinës moderne ruse, në sajë të Peter I, ishte patate. Ai është i pranishëm si një pjatë e dytë ose jo në çdo tryezë, në çdo festë, patate pure më të njohura. Gatuan kanë dalë me një numër të madh të mënyrave për të përgatitur patate: vlim atë, piqem, merak apo të skuqur, dhe të bëjë gjysëm-të gatshme dhe patate të skuqura. Pajtohem produkte patate të fundit më pak tërheqëse dhe të dobishme. Në këtë drejtim, çështja është se si të gatuaj patate dhe për të mbajtur pronat e të dobishme, duke i dhënë enët një theksuar, ndërsa nuk nashkodyvshy shëndetin tuaj? Të tre mënyra më e dobishme për gatim patate që më mirë dhe më e lehtë që ju zgjidhni.


Si të gatuaj një pjatë patate për të ruajtur pronat e dobishme
Metoda më e vjetër e gatimit më të mirë ruan pronat e dobishme janë patate në "uniformë". Nuk merr shumë kohë, dhe sidomos shpenzimet pushtetit nuk është e nevojshme.
Së bashku me të në ruajtjen e pronave të dobishme me pak kalori është duke punuar në një çift dhe pjekje. Mbajë më e këndshme e produktit të përgatitjes, dhe më e rëndësishmja, aromë natyrale, ai është - një nga më të dobishme. Nëse ju vendosni të gatuaj patate steamed, para-trajtojnë atë, prerja off lëkurën aq i hollë sa të jetë e mundur. Kjo do të mbajë më shumë vitamina, mos harroni këtë! Sidomos tani që ka thika të veçanta për të pastruar që lehtësojnë punën edhe grua e re.


Le të flasim rreth asaj se si të duhet të gatuaj patate, nuk është aq e thjeshtë sa dukej. Kjo është pjesa më e rëndësishme e procesit të përgatitjes.
Në mesin amvise gjetur Gabimi më i zakonshëm - ata vënë patate në një tigan të plotë me ujë të ftohtë dhe të presin një vlim. Mos harroni, sasia e ujit në tigan duhet të jenë minimale, dhe patate duhet të hedhin ujë vetëm zakypayuschuyu kripur. Pra, zhardhokët gjatë dhe pas pastrimit nuk është e rekomanduar derdh magazinimit të ujit të ftohtë.

Gabimi i dytë që rrezikon humbjen e karakteristika të dobishme janë të prerë patate të vogla. Tretje gjithashtu të shmanget, si kuzhinier më të mirë në ngrohje të ulët. Këshilla nga Chef: për të shmangur tretje, shtoni një sasi të vogël të kastravec shëllirë dhe për gatim të shpejtë - gjalpë. Më në fund, pas përfundimit të ikjes menjëherë. Patate gatuar siç nxit absorbimin e yndyrave të tepërta.

Tifozët ziera dhe steamed ushqim përshtatje të tillë këshilla, por sa mbështetësit skuqur ushqime? Për tifozët e patate të skuqura ne kemi vendosur për të hapur një çift të sekreteve të gatimit, më mbajë pronat e të dobishme dhe përmbajtje të ulët kalori.

Fry patate duhet vetëm cilësi vaj ulliri ose mish derri dhjamë derri në qoftë se ju përdorni vaj luledielli, dhe të shohim se ajo ishte shumë e rafinuar. Ne nuk e rekomandojmë përdorimin margarinë, vaj gjalpë, vaj tiganisje dhe yndyrna të tjera hydrogenated. Mos harroni tiganisje riciklohen në të njëjtën naftës është rreptësisht e ndaluar! Për të reduktuar oksidimi rekomandojmë që të hedhin disa feta karrota në tigan.
Ju ndoshta vënë re se podzharystey kore, kështu që ajo shije të mirë. Por, nuk bëjmë gabim, kjo sigurisht që është e shijshme, por shumë të dëmshme. Ajo mbledhur të gjitha substancat e dëmshme që enzimat e ushqimit në trupin tonë nuk është në gjendje për të ndarë.

Nëse, pas leximit të ju ende mbeti dëshirën për të ngrënë diçka të skuqur, atëherë sigurohuni për veten e tyre dhe lehtësimin e stomakut punës duke marrë perime të ndryshme: marule, karrota. Mos injoroni e kuqe piper, arra, detit buckthorn, currants dhe spinaq. Pas një vakt të mirë të pini më shumë kos.
Për ata që kanë vendosur për t'u kujdesur për shëndetin e tyre, por nuk është vidyazykatysya gati të produkteve si patate të skuqura apo, ofrojnë një alternativë - patate, strips pjekur. Recetë është e thjeshtë. Ju duhet patate prerë në shirita dhe e vënë atë në një tas të madh (që më vonë të lehtë shqetësojnë), derdh vaj ulliri, kripë dhe piper për shije, trazim. Përzierje është vënë në një fletë pjekje, zapikayuchy për 30 minuta. Mos harroni të kthehet herë pas here për të parandaluar djegien.


Tani që ju e dini disa mënyra për të përgatitur siç duhet enët shëndetshme nga patatet që nuk dëmtojnë shëndetin tuaj. Më e rëndësishme është heqja e yndyrës kur gatim.
Shumë nutritionists këshillojnë nganjëherë kalojnë agjërimi ditë, duke përdorur si një pjatë kryesore patate të pjekura në lëkurat e tyre, por shuma maksimale nuk duhet të jetë më shumë se 15 kg në ditë. Ushqimi të ndarë në 5 pritjet pa shtuar kripë dhe vaj. Këto ditë janë të mira për hipertension dhe cores, si njerëz me një shkelje të qarkullimit dhe veshkat.


Si te zgjidhni patate
Çdo enët themeli janë ushqim e shijshme dhe të freskëta. Ajo do të duket se nuk ka asgjë më e lehtë se sa për të zgjedhur patate. Por kush dëshiron për të ngrënë enët e gjelbër ose zhardhokët zalezhalysya të gjatë, dhe se shumë çështje me pastrim?!
Ekspertët nuk e rekomandojmë për të blerë patate në supermarkete apo dyqane. Ajo është e mirë për të dyqan në treg. Zonjë me përvojë duke u përpjekur për të blerë nga shitësit besuar. Këtu çështje kohe kur ecin dhe zgjidhni, ju jeni të sigurt për të gjetur diçka që ju përgjigjet në cilësinë dhe çmimin. Opsioni më i mirë është blerë nga njerëzit që rritet patate në këtë faqe interneti.

Kushtoj vëmendje të termit që mbahen patate. Sigurisht, ai mund të shtrihem për kohë të gjatë, por mbijetoi dimrit, dyqan tubers në një solanine. Enët gatuar nga patate, që përmbajnë substanca të cilat mund të shkaktojnë mangësi vitaminë. Pra, zgjidhni me kujdes bazë për ushqim.