Si për të kryer limotherapy


Ne ulemi në një dietë kur ju dëshironi të humbni peshë. Dhe në qoftë se keni nevojë për të pastruar trupin, atëherë ne mendojmë për agjërim terapeutik. Ne do të shqyrtojë në detaje se si për të kryer agjërimin terapeutik, por agjërimi në të vërtetë nuk është një mënyrë për të humbur peshë. Ka mënyra të lehtë. Agjërimi kërkon qasje të përgjegjshme. Ju nuk mund të fillojnë atë të bëjë asgjë. Dhe në qoftë se ju vendosni që ju duhet, ne e konsiderojmë të gjithë procesin në detaje.
Si për të bërë limotherapy


Askush nuk mendonte se pse nuk ka oreks gjatë sëmundjes? Pra, dyqane trupit ai e nevojshme vitalitetin e nevojshme për të rivendosur dhe tretje.
Pse të hamë që të uritur, por jo gjithmonë, kështu që
Ndonjëherë ne hani asgjë të bëjë, dobësi e zakonit në makinë. Agjërimi është një proces i natyrshëm në trup. Mjekët thonë se kjo është e dobishme për të shkundur periodikisht. Për shembull, sjell dobi të madhe, kur duke ecur së prapthi. Kjo bie ndesh me rrjedhën e gjërave dhe pastaj trupi është mobilizuar. Dhe në limotherapy shtëpi shkundur atë.


Në favor të një greve urie, thotë një argument - pastrimin e trupit
Shpesh ushqim nuk ka kohë peretravytysya në qoftë se ajo është e plotë të karbohidrateve, yndyrave dhe ushqim të rëndë. Ushqim Previous peretravytysya nuk ka kohë, dhe ne jemi të vendosur të freskëta, kështu që stomaku ynë formuar depozita. Kur ne privojnë ushqimin e tij të rregullt, ai nuk kishte zgjidhje, por për të përdorur rezervat e vjetra.

Si për të kryer agjërimin
Ajo normalizes hormonal dhe kimike proceset në trup, duke përfshirë edhe rigjenerimin e indeve, qarkullim, gjëndrra sekretuese, metabolizmin, mobilizon mbrojtjet e trupit. Për më tepër limotherapy çon një person për qetësi.


Uria pasaktë
Zgjatur agjërimin dhe të çon në një përkeqësim të mprehtë të veshkave dhe tiroide, imuniteti i ulët, mungesa e mineraleve dhe vitaminave, humbje peshe shpejtë. Përveç mënyrë të gabuar jashtë nga uria çon në një shtim dramatik në peshë për pasoja të rënda në formën e sëmundjeve kronike.

Vetë limotherapy
Ju mund të provoni agjërimin në mënyrë për të pastruar trupin, në qoftë se nuk ka sëmundje:
- cholelithiasis;
- hepatike dhe dështimi i veshkave;

- kesh;
- ulcerat stomak;
- sëmundjet e sistemit endokrin;
- diabet.

Nëse të paktën një nga sëmundjet e listuara qe kane, atëherë limotherapy kundërindikuar. Në këtë rast, ju keni nevojë për të parë trupin, për të kontrolluar të gjitha ndryshimet ndiqni analizat. Kjo vlen edhe për sëmundjet e veshkave dhe mëlçisë, pasi ata janë duke agjëruar shumë intensivisht. Nëse ju jeni të shëndetshëm dhe të mohoj vendosur për të pastruar trupin, ju duhet të ndiqni rregullat.


Rregullat themelore të agjërimit
Agjërimi nuk duhet të zgjasë shumë kohë. Ndonjëherë zgjatur nga 10 ditë në 40 ditë, kohëzgjatja mesatare uria është nga 2 ditë deri 10 ditë, dhe greva e urisë afat-shkurtër që zgjat nga 24 orë në 36 orë. Agjërimi nuk mund të fillojë nesër, pasi sot keni pasur një obъedanye fortë.

1 rregull. Hyrja e saktë dhe dalja nga agjërimit
Nëse ju mohoj nën mbikëqyrje mjekësore, ajo ndjek mjeku dietë. Dhe në shtëpi gjatë agjërimit për qëllim përgjegjësinë tuaj dhe autonominë. Për shembull, ju jeni do të mohoj një ditë. 3 ditë para se të përjashtojnë nga mielli tuaj dietë, skuqur dhe ushqimeve yndyrore. Një ditë më parë duke agjëruar, duke ngrënë fruta dhe perime, si dhe përdorimin e pijshëm lëngje dhe TEAS bimor. Kjo ishte hyrja.

Prodhimi do të jetë në mënyrë të kundërt. Pas agjëruar ditën për t'u ulur në dietë e frutave dhe perimeve, pastaj një dietë të ekuilibruar - karbohidrateve të dobishme (djathë, peshk, bishtajore), proteina, fibra. Kohëzgjatja e hyrjes dhe daljes nga greva e urisë do të jetë e barabartë me kohëzgjatjen e agjërimit. Në shembullin tonë do të jetë një ditë, dhe një ditë do të duhet të dalë nga dietë.

2 rregull. Graduality
Trupi nuk mund menjëherë të sjellë një gjatësi grevë urie prej dhjetë ditësh. Përveç kësaj, njerëzit nuk e dinë se si do të ndikojë në atë. Për të filluar për të provoni 1 ose 2 ditë. Nëse gjithçka shkon mirë, pas Rregulli numër 1 të rritet deri në 4 ditë. Atëherë reagimi i trupit të shohim nëse ne duhet të vazhdojë ose të zvogëlojë periudhën e agjërimit.


3 rregull. Vetëm ujë
Limotherapy do të thotë nga uji si ushqim dhe si pije. Edhe hahet, kajsi ose pjesë e vogël e bukës nuk ka kuptim për të vazhduar procesin. Nëse një person merr ushqimin në stomak, qëndron lëng stomakut, peristaltikės inatosur zorrëve, dhe të drejtuar të gjitha proceset e tretjes. Dhe gjatë pastrimit nuk mund të jetë se trupi i hutuar nga veprimi panevojshme.

4 rregull. Gjendja harmonik
Nëse një person është i detyruar të uritur, ai mund të vdesë, sepse ai nuk e di se si ai ishte i privuar nga ushqimi. Megjithatë, kur ne qëllimisht pamjaftueshme, ajo harmoni janë të gjitha procese të njëjta dhe gjendjen psikologjike.

Ne vetë të mbajtur gjendjen e tyre nën kontroll, të ushqyerit, dhe gradualisht mund të ndaluar grevën e urisë. Në këtë periudhë të rëndësishme emocionet pozitive, duke ecur jashtë. Është vërejtur se personi agjërimi është soditje.