Si për të humbur peshë me peshë të tepruar


Nutritionists nuk gomave të përsëritur për rreziqet e dieta strikte, por statistikat tregojnë se ende vijon dietë e duhur përzgjedh çdo grua të tretë. Këto gra nuk e kuptojnë se dietë mprehtë kufizim mund të ndikojnë jo vetëm në shëndetin, por edhe në pjesën e jashtme. Kjo është shtesë në bel lakmuar grenzë lehtë të marrë flokët me shkëlqim shurdhër, thonjtë i brishtë dhe lëkurës problemi ngjyra prej dheu. Si për të humbur peshë me peshë të tepërt dhe figura të çojë në një mënyrë të plotë - ne do ta tregojë.


Veçanërisht e rrezikshme janë dietë të rreptë në fillim të pranverës. Mungesa e diellit dhe vitaminë exhausts të gjitha sistemet e trupit, duke përfshirë nervor, si Ngarkesat e punës të zakonshme toleruar veçanërisht e vështirë - të fillojë stresin që për shkak të hormoneve adrenalina dhe kortizolit të ndikojë negativisht në pamjen. Në kombinim me një efekt dietë të rritet stresit, dhe duke rritur kërcënimin e bukurisë.

Nëse keni nevojë për të shpejt dhe të saktë për të humbur peshë dhe e vetmja mënyrë për të bërë këtë është kufizime të ashpra të ushqimit, provoni në këtë kohë për të mbrojtur paraqitjen e tij. Nga dietë të pahijshme kombinuar me flokët e stresit hedh lëng. Por a është kjo jo një herë, por dy ose tre muaj pas fillimit të dietës. Me fjalë të tjera, në qoftë se ju mori rrugën e duhur për të humbur peshë në fillim të marsit, do të vëreni humbjen e flokëve deri në mes të majit. Megjithatë, problemi i parë do të fillojë në prill.


Hormonet e stresit në peshë të tepërt, të kombinuara me një mungesë të ushqyesve të ndikojë negativisht në traktin gastrointestinal, duke rezultuar në kapsllëk shfaqen, të shqetësuar funksionimin e tëmthit. Kjo çon në forcimin e gjëndra dhjamor, seborrhea rritur (një sëmundje e zakonshme kronike e lëkurës në të cilën gjëndra dhjamor prodhojnë rritur shumat e sekrecioneve), e cila, nga ana tjetër, jo vetëm pre pamjen e flokëve, por edhe çon në hedh lëng. Si flokët rezultat duket e shurdhër dhe me yndyrë, madje edhe në qoftë se ju lani kokën tuaj çdo ditë.


Ruaj Charm ndihmë shampo saktë e butë (kjo mund të dallohen nga gjobë - aq më pak ajo është, mjet delikate) për flokët me vaj dhe një tonik të veçantë, normalizes veprimtarinë e gjëndra dhjamor. Gjithashtu, ju do të duhet maskë ushqyes dhe balsam, të cilat rrisin qarkullimin e gjakut në lëkurë e kokës. Balsam, shampo dhe tonik rekomanduar çdo ditë, maskë - dy herë në javë. Gjithashtu, do të përpiqen të përdorin sa më pak si tharëse mundshme dhe flokët curlers: efekteve të lartë të temperaturës për flokë në dietë është shumë e dëmshme.


Nuk është sekret se lëkurës - organi më i madh i trupit të njeriut. Pra, pothuajse menjëherë të reagojnë për çdo ndryshim në trup, veçanërisht në qoftë se ndryshimet e lidhur me mungesën e ushqyesve thelbësore dhe hormonet e stresit. Për shembull, njerëzit me pimples lëkurës me vaj, në gratë me lëkurë të hollë dhe të thatë - lëkurë dhe të çara. Vajzat me epidermë të ndjeshme mund të presim reaksion alergjik. Për më tepër, dietat strikte të ndikojë fuqishëm ton enëve të gjakut, kështu që në fillim të pranverës (dhe të ftohtë të ndikojë negativisht në anije) rrit rrezikun e rosacea: cheekbones dhe krahë hundë formuar rrjetë dukshme vaskulare. E para në një dietë dhe stresi ngurtë lëkurën përgjegjshëm fytyrës - zona më e prekshme, e dobësuar nga ndikimet e ndryshme të jashtme (temperatura të ulëta, ajër të thatë shtëpie, etj).


Për veshje e guaskës është lënduar, ai ishte i kujdesshëm dhe kujdesi i duhur. Mos harroni të pastër xhel Larje fytyre, dhe më pas aplikoni një tonik - një mjet për të rregulluar veprimtarinë e gjëndra dhjamor. Përdorim të përditshëm ditë e natë krem ​​për llojin e lëkurës, mundësisht me vitamina A dhe E. Gjithashtu e dobishme do serum, rrit enëve të gjakut ton (është e dëshirueshme që kjo të drogës ju kap beautician). Vetëm mbani në mend: lëkura juaj është shumë e ndjeshme, sepse të gjitha mjetet që ju përdorni rregullisht duhet të jenë të hypoallergenic. Merr përsipër kozmetika: Mos skaduar raft pluhur jetës ose të kuq buzësh? Produktet e vonuara janë veçanërisht të dëmshme për të epidermë, dietë të dobësuar dhe stresit, kështu që duhet të hedhin jashtë kutitë e vjetra pa keqardhje.