Si të rritet hollë të lëkurës nuk është sagging


Pesha humbje - ëndrra e shumë të seksit të drejtë. Shifër hollë, nuk ka yndyrë folds - këto janë rezultatet që humbasin peshë. Por përveç të gjitha këto, ka një moment të pakëndshme: lëkura pas një humbje peshe dramatike mund të humbasë elasticitetin e saj dhe të bëhet i butë dhe saggy. Dëshironi të dini se si për të humbur peshë nuk është sagging lëkurës? Pastaj lexoni në.
Humbje peshe dramatike ka sjellë asnjë përfitim. Nevoja për të humbur peshë ngadalë, por në mënyrë të qëndrueshme. Në mënyrë që lëkura nuk është sagging, mjekët rekomandojnë duke u shpëtoj prej jo më shumë se 1 kg për 1 javë. Kjo është për të siguruar që koha e lëkurës për të kapur deri pas ulur volumin e trupit. Në përfundim mund të themi në vijim. Nuk rekomandohet një dietë të rreptë, të fillojë ashpër kufizojnë veten ndaj ushqimeve të caktuara. Për shembull, shumë gabim humbjen e peshës është se ata ishin krejtësisht të përjashtuar ushqimet yndyrore nga dietën tuaj. Yndyrna duhet të jetë i pranishëm në dietën e përditshme, të tilla si ato të përfshira në produktet e qumështit, peshku, një vajrat bimore, varieteteve të ulët-yndyrë të mishit. Shkalla e përditshme e yndyrave që hyjnë në trup, duhet të jetë e barabartë me tridhjetë gram. Yndyrna trupi ka nevojë për të ruajtur lëkurën e tyre mund të qëndrueshmëri dhe elasticitet. Përveç lëkurës nuk është sagging dhe mbetet elastike, duhet të ndjekim rreptësisht ekuilibrin e ujit. Dy litra ujë të pastër në ditë - është se numri i kërkuar, e cila ka nevojë trupi.Me pak fjalë, preferojnë të ngadaltë por të qëndrueshme humbje peshe. Ndërsa humbje peshe shpejtë është e humbur, kryesisht lëngjeve të tepërta, jo yndyrë. Kur agjërimi humbur në masë të muskujve, dhe jo shumë yndyrë. Pasi u kthye në grup zakonshme e ushqimit dhe overeating menjëherë u kthyen jo vetëm të humbur peshë, por edhe të shfaqet.
Mbajtur lëkurën të zhdërvjellët dhe të ndihmojë të procedurave të veçanta. Këshilla beautician rreth asaj se si për të humbur peshë, janë si të kujdesen rregullisht për lëkurën tuaj. Në zemër të zonave problematike duhet t'i kushtohet shumë vëmendje. Blej një sfungjer të ngurtë ose massager veçantë. Bluaj ato zona të lëkurës që kanë nevojë për korrigjim, dhe të aplikojnë për të lëkurës me vaj kozmetike ose locion, - çdo mjet që moisturizes dhe ushqen lëkurën. Nuk është e rekomanduar për të përdorur pastrim shumë shpesh, sepse përdorimi i tij i shpeshtë mund të dëmtojë shtresa e lartë e lëkurës, duke shkaktuar atë të humbasë elasticitetin e saj dhe smoothness. Procedurë mjaft e përdorimit lulëzim jo më shumë se dy herë në javë.


Një fazë e rëndësishme e dietës - masazh. Kjo është një zgjidhje efektive për forcimin e lëkurës pas tërheqjes së peshë të tepërt. Masazh profesional - të shërbimit rrugor, kështu që nuk mund të përballojë të gjithë. Por në shtëpi, ju mund të bëni të lëkurës nuk është sagging, dhe anasjelltas, është bërë edhe më dinjitoz dhe i tendosur. Për shembull, lëkura në bark kërkon poschypыvanyyah lehta. Çdo ditë e dobishme bërë këtë procedurë: Gënjeshtra mbi kurrizin tuaj, tërheq një zonë të vogël të lëkurës së barkut me tre gishta, duke lëvizur clockwise dhe lëvizin rreth stomakut. Së pari, ju nuk duhet të ndjehen ndjesi të dhimbshme, dhe ndjesi shpimi gjilpërash duhet të bëhet më e fortë. Si rezultat i kësaj lëkurës masazh ka skuqem mirë. Pastaj aplikoni një krem ​​ushqyes ose krem ​​të shtrihen. Për kofshët dobishme stroking, lëvizjet rrethore, fërkim një peshqir apo doreza të veçanta.


Nutritionists sugjerojnë se si për të humbur peshë duke ruajtur lëkurë të bukur dhe tërheqëse. Ne do të duhet të rishikojë dietën tuaj. në lëkurë ndikon vitamine B, e cila përmban një shumë të gjelbër. Gjelbrit gjithashtu njom trupin me selen, hekur, magnez. Mirë për të ngrënë një shumë të brokoli, asparagus dhe majdanoz. Vezë, nga rruga, është gjithashtu shumë i dobishëm për bukurinë dhe elasticitetin e lëkurës. Dhe nuk është çudi - skuqur. Veza, të cilën shumë e përdorur për të ngrënë në mëngjes, ju të shtyrë për në mbrëmje. Atëherë ajo do të jetë më e dobishme.


Ushtrim i mirë për të shtrënguar lëkurën lejojë kalannetyk aplikimit. Ky lloj ushtrimi kontribuon për mbushje të gjithë ushqyesve organizëm ushqen lëkurën me oksigjen dhe aktivizon qarkullimin e gjakut. Dy ose tre workouts në javë është e mjaftueshme për të lëkurës nuk është sagging. Nga rruga, të bëjë gabim, si do shumë, film tjerrje, veshin të brendshme të veçanta, celuliti pantallona të rritur efektin e humbjes së peshës dhe duke u shpëtoj prej "lëvozhgë portokalli". Këto metoda mund të tërheqë vetëm lagështi të tepërt nga trupi, por gjithashtu do të mbipeshë si për trajnimin pa "uniformë". Shumë të dobishme menjëherë pas një stërvitje për të shkuar në sauna. Të gjitha toksina kanë filluar të dal nga trupi nëpërmjet poret e lëkurës. Shto si trajtimet e mundshme sallon ose zëvendësuar ato me mjetet juridike në shtëpi. Për shembull, japin elasticitet lëkurës përfundon, mjaltë dhe alga deti.


Algat përfundon mund të bëhet në shtëpi. Ju duhet për të blerë leshterik, e cila është shitur në formë të thatë në të gjitha farmacitë. Merrni 2 tbsp leshterik thata, shtoni ujë të nxehtë dhe të lënë të mbush për 30 minuta. Kur algat bymehet, ata mund të vihet në fushat me probleme, plagë film të lartë.
Telecommuting mund të jetë i gatuar krem ​​që forcon lëkurën dhe e bën të zhdërvjellët. Në tub konvencionale e krem ​​fëmijë shtoni 5 kapsula E vitamina, 5 kapsula e vitaminës A alga deti ekstrakt, 1 lugë gjelle vaj ulliri ose vaj jojoba, 7 pika vaj portokalli. Tërësisht përzierje të gjithë përbërësit, vënë në lëkurën tuaj, e përdorin së bashku me një masazh. Rezultati nuk do të ju mbajë të pritjes.

Një nga mjetet më moderne për të luftuar sagging lëkurës - Mezoterapia. Kjo Injection nën lëkurën e barnave të veçanta që prekin lëkurën, por nuk prekin shtresën yndyrë.