Si për të hequr dhjamin në kilota hips


Oh, ku janë ditët kur gjatësia skaj ishte aq e gjatë që kur ai mund të fshehë asgjë, dhe njerëzit e humbur kokën e tyre nga aksidentalisht oholyvsheysya kyçin e këmbës të grave? Ku Rubens pыshnobedrыmy me bukuritë e saj? Përgjigje: zhytur në harresë. Trupi i hollë Sot grave është reduktuar në një kult. Ne kemi për qëllim për të përmbushur këtë ideal, duke shpresuar që të bëhet pak më të lumtur. Por natyra merr pabesë e tij: trupi i femrës kryen rëndësishmja, ajo është e vetmja, qëllimi, dmth lindje, dhe në çdo mënyrë kërkon për të ruajtur dhe mbrojtur shtatzëni të ardhmen për shkak të akumulimit të yndyrës nënlëkurës, e cila rrit me kalimin e kohës gjithnjë e më çon në "përbindësh" si celulitin. Si rezultat, kjo shifër është rrumbullakuar zonjat të rinj, dhe në vende të caktuara. Shumica vuajnë këmbë në hips. Kjo epidemi nuk kursejë askënd, madje edhe këmbët më të hollë mund të merrni, të ashtuquajturat "veshët" - pantallona. Thjesht nuk panik. Të gjitha zonat problemi zgjidhet. Në këtë publikim, ne përshkruajnë se si për të hequr dhjamin në kilota hips.Është e nevojshme të kujtojmë se celuliti është formuar në pubertet dhe vajzat të shmangur këtë është e pamundur, pasi në rrezik janë të gjithë popullsia femër.
Ka katër faza të celulitit. Së pari - përcaktohet me sy; dytë - përcaktohet nga ngjeshja e lëkurës, në formën e pabarazive; e treta - përcaktohet me sy, e ashtuquajtura "lëvozhgë portokalli", dhe e katërta - sëmundja celulitin shkon në patologji. Dhe në qoftë se në fazat e hershme nuk është e dukshme dhe nuk të japë inconveniences, këtu dy mëposhtme duhet të luftojmë.


Ka shumë mënyra për të që kanë të bëjnë me depozitat urryer yndyrë në kilota kofshët. Liposuction është metoda më radikale. Liposuction - heqja e yndyrës nga shtresa e nënlëkurës. Tani praktikuar tre metoda: vakum, ultratinguj dhe lympodel butë. Kjo është procedurë komplekse dhe të shtrenjta, por më tepër një operacion, dhe në qoftë se ju nuk keni një frikë patologjike nga anestezi, personeli i spitalit dhe periudhë të zgjatur postoperative, dhe ju besimi i shenjtë se bukuria kërkon sakrificë, kjo është për ju. Nëse jeni të shqetësuar pantallonat zonë, por ju ndiheni tmerrin në sytë e mjekëve në mantelet laborator, ju duhet të konsideroni opsione të tjera për të luftuar, të tilla si Mezoterapia dhe masazh.


Mezoterapia - është futja e microinjections nën lëkurën e barnave të caktuara ose përzierje drogave të ndryshme (koktej) për të aktivizuar proceset brendaqelizor. Këto procedura janë kryer në qendër bukurinë beautician. Procedura është sigurisht jo e këndshme, por rezultatet nuk janë të detyruar të presin. Vëllimi hips "shkrirjes" në frontin. Kriteri kryesor për sukses është të krahasohen të saktë koktej.
Një tjetër mënyrë është që të i kushtoj vëmendje, këtë masazh anti-celulitit. Mosmarrëveshjet rreth efikasitetit - peshë, megjithatë, e qartë nga fakti se gjatë një masazh përmirëson qarkullimin, është dalje e limfës, rrit tonin e muskujve dhe përmirëson ndjeshëm gjendjen e lëkurës. Përveç kësaj, këmbët bëhen të zbehta, ata janë ende më të tendosur, për shkak të faktit se dele anulohet e gju dhe lëkura bëhet më e bukur, rinore dhe elastike. Sigurisht, ju keni nevojë për më shumë se një seancë, dhe nganjëherë as edhe një kurs. Një vështirësi tjetër qëndron në zgjedhjen e specialistit dhe teknikat. Një caveat: celulitin masazh është e kundërindikuar në gratë me venat me variçe. Një specialist i mirë do t'ju tregojë veten në derë, nëse ju jeni pronar i sëmundjes (specialist nuk mashtrohen). Gjëja kryesore - nuk "pengohen" në honyayuschehosya paskrupullt masazhator për rubla, ose mund të jetë, pasoja shumë të rënda të pakthyeshme.


Cilado metodë që kanë të bëjnë me depozitat yndyrore në ijet ju zgjidhni, mos harroni se shokët tuaj më besnikë në rrugën për të përsosur këmbët - një dietë të përshtatshme dhe ushtrim. Që ushqimi është shumë e thjeshtë: më pak yndyrë dhe carbs, më shumë fibra dhe vitamina. Një ushtrim i përzgjedhur duhet të ju ndihmojë pa përpjekje të mëdha për të lidhur pantallona zonës, të reduktuar yndyrë trupit dhe çojnë në tonin e muskujve. Ne ju ofrojmë një grup të vogël por shumë efektive të ushtrimeve, të cilat ju do të duhet shpenzime minimale të kohës dhe përpjekje.


Ushtrimi №1
Kur shtrirë në anën e, të heqë një paralele këmbën në dysheme, të mbajë këmbën e djathtë, të ndjehen tensionin në muskujt e këmbëve dhe të bëjë mahi të vogël. Ju mund të filloni me 10-15 herë dhe gradualisht të rritet në 30 herë.

Ushtrimi №2
Ushtrimi është e bëjnë një gjë të ulur në dysheme. Vendos duart prapa shpinës së tij, drejt trupit. Këmbët veç e veç dhe të kthehet alternuar brenda (nosochkamy njëri-tjetrin) dhe jashtë (çorape veç e veç). Sigurohuni që të ketë një muskujt kofshë të tensionit në vend viçave. Merrni 10-12 herë. Me kalimin e kohës, numri i repetitions mund të rritet.


Ushtrimi №3
Ushtrimi është e bëjnë një gjë të ulur në dysheme. Vendos duart prapa shpinës së tij, drejt trupit. Këmbët pak larg dhe përkulem në gjunjë. Gjunjë holluar ngadalë, duke u përpjekur për të vënë ato në dysheme, pastaj të kthehet në pozicionin e fillimit. Merrni 10-12 herë. Me kalimin e kohës, numri i repetitions mund të rritet.
Kjo është e gjitha?! - Befasuar Ndoshta ju. Po, kjo është e mjaftueshme për të siguruar që këmbët tuaja ishin të bukura. Është se disa rekomandime për ushtrim. Është më mirë për të bërë ushtrimet, veshur veten, pantallona të ngrohtë ose triko për të krijuar efektin e banjës. Numri optimal i qasjeve që variojnë nga 3 në 5 herë. Rest në mes grupe duhet të jetë jo më shumë se 1 minutë, dhe të jetë i sigurt për të parë se kështu ai ka punuar ato muskujt që ju load. Në këtë rast anën e brendshme dhe të jashtme të kofshëve. Dhe kjo do të jetë vetëm gjobë nëse ju bëni të ushtrojnë çdo ditë. Dhe, sigurisht, mos harroni obtyratysya sfungjer të ngurtë, përdorni një dush të ftohtë, fshij krem ​​në lëkurë, duke e bërë vetë-masazh, dhe dashuri pafund, dashuri veten!