Si të gatuaj rrotullon vegjetarian në shtëpi


Aktualisht në Rusi janë rrotullon shumë të famshme dhe të dashur dhe sushi. Kjo gjellë, e cila është përgatitur nga alga deti, oriz, perime dhe peshk të freskët. Sidomos dashur nga njerëzit e rrotullon, përfundoi ato në alga deti, i quajtur Nori, dhe ata janë shumë të popullarizuara në Azi për mijëra vjet. Alga Nori shumë e dobishme dhe në dispozicion, ato janë të pasura me vitamina dhe kalium, dhe ata nxisin tretje të mirë dhe të përkryer të plotësojë Fig. Gjithashtu, komponentët si shtesë shtuar në rrotullon, peshk të freskët, perime, oriz, por deri më sot ata shtojnë përbërës të tjerë që janë blerë nga restorante.


Ju mund të shijojnë sushi madh në restorante japoneze, por shpesh ata do të vizitojnë çdo tërheqja dhe shko të rrezikshme të lirë është yyazytsirnist merrni helmim. Pra, alternativa më e mirë për shije rrotullon të freskëta dhe të shijshme janë duke u përgatitur ato në shtëpi. Sigurisht, ju mund të menjëherë diçka nuk do të punojë, por mos e humbni shpresën, përvoja vjen me kalimin e kohës.

Marrja e rrotullon në shtëpi
Kështu që ju mund të përgatisë një larmi të madhe të rrotullon, ju mund të eksperimentojnë me mbushje, sidomos kur gatim rrotullon vegjetarian, si dhe perime që janë në përbërjen e tyre, janë edhe në një mendje me pothuajse të gjitha produktet. Rrotullon vegjetarian janë të përshtatshme edhe për ata që nuk mund të imagjinohet jeta pa perime ose aderon në një dietë dhe vëzhguar agjërimin. Mëso se si të gatuaj rrotullon vegjetarian në shtëpi, ju do të mësojnë nga ky publikim.


Përgatitja e rrotullon vegjetarian
Shumë duken të shijshme dhe të bukur e kombinuar dhe rrotullon me avokado, gjethe marule, prej trangujve, speca dhe domate.

Baza e të gjitha rrotullon janë gatuar si duhet oriz, është më mirë në qoftë se ju do të përdorni për këtë karakteristika të veçanta, të cilat mund të blihen në dyqan. Kur është e nevojshme për të vëzhguar përgatitjen e proporcion, kështu që për 5 orë. Rajs shtoi 8 h. E ujit, për shembull, 1 cent. oriz - shekulli 15. uji. Gjithashtu, ju do të duhet uthull oriz, vëllimi i vlerësuar i 120 ml, dhe natyrisht, algat (të kombinuar), 5-7 cm, prerë në shirita.


Shpëlaj oriz të ujit ishte i qartë dhe i thatë atë për një orë. Atëherë vihet oriz në një tenxhere ose enë për gatim, të mbuluar me ujë dhe vendin e algave në COMBI krye para gëlltit me një leckë të pastër. Sigurisht, pa këto alga mund të bëni, por në kuzhinën japoneze, ato zënë një vend të rëndësishëm. Combi, ose alga deti, alga është e natyrshme, ajo i jep një shije të rafinuar enët dhe aroma delikate, lakër përmban gjithashtu një acid të plotë-glutamik, i cili është shumë i dobishëm. Combi përmban mëposhtme vitamina C dhe A, kalcium, hekur, jod dhe një sasi të madhe të fibrave.


Tani tenxhere me oriz dhe vendosur combi në zjarr dhe të mbuluar me kapak. Si vlon uji, të zvogëlojë algave dhe të marrë nga zjarri, gatuaj oriz për një tjetër 20 minuta.
Pastaj hiqni pan nga të nxehtit dhe të përkthyer oriz, ideale, natyrisht, për të përkthyer atë në një enë të posaçme prej druri (hanhyry), e bërë nga selvi fuçi, shtoni salcë oriz dhe llokoçis atë me një shpatull druri. Aplikoni enë këtu druri për këtë qëllim të zhduket lagështi të tepërt nga oriz, enë kuzhine prej druri, por në qoftë se ju nuk e bëni, ju mund të përdorni ndonjë tjetër, dhe madje edhe kartoni fletë.


Figura shpatull përzierje prej druri, me lëvizjet e dorës duhet të jetë i mprehtë, sikur të prerë, ndërsa oriz kokërr të duhet të ndahen nga njëri-tjetri, dhe uthull oriz thith të gjitha tiparet, atëherë ju mund të them se ju jeni të përballuar në mënyrë të përkryer me këtë proces.
Tani ne do të mbulojë peshqir Fig dhe të fillojnë të përgatiten komponentët veçori të tilla për një kohë të gjatë, por nuk mund të largohet, përndryshe ajo do të bëhet e thatë dhe të ashpër dhe rrotullon nuk janë të shijshme.
Të gjitha perimet që do të shtojë në rrotullon, prerë në shirita. Në varësi të asaj që ju doni të bëni rrotullon, i hollë apo të trashë, të marrë një fletë e nori, ose gjysmën e saj.


Tregoni se si të dele rrotullon, ne nuk do të - ju mund të procesit në foto gjenden në internet. Nëse ju pëlqen rrotullon hollë, për mbushjet e tyre mund të përdorin avokado, feta kastravec dhe fara e susamit pjekur. Për të përdorur rrotullon trasha domate, tranguj dhe piper. Vendi marule në mënyrë që ata ishin në buzë të vrimë disa centimetra.

Për rrotullon lidhjes duke përdorur mat veçantë, e bërë nga shkopinj bambu, të quajtur Maki. Me ndihmën e saj të ofrojë formë roll: rrumbullakuar ose katrore, atëherë me një thikë të mprehtë prerë në disa pjesë (6 apo 8).


Kalorive dhe përfitimet e rrotullon vegjetarian shtëpi
Shumë të dobishme dhe rrotullon kalori me peshk, por jo të gjithë ha ato, dhe fëmijët që ata nuk më pëlqen. Rrotullon perime ka contraindications dhe kanë një shije të paharrueshme dhe helmojnë ato pamundur.
Rrotullon vegjetarian janë tërhequr për pikëpamjet e saj të bukur dhe të shijshëm, por më e rëndësishmja - të ulët kalori, një Rolle përmban rreth 100 Cal. dhe ata nuk do të dëmtojë figura tuaj.

Përbërës kryesor dhe i rëndësishëm në rolah është oriz. Ajo është shumë e pasur në vitamina B, të cilat janë të rëndësishme për shëndetin tonë dhe bukuri. Gjithashtu përmban një efekt pozitiv në sistemin nervor, përmirëson gjendjen e flokëve, thonjve dhe lëkurës. Rajs përmban një shumë të proteinave bimore, karbohidrateve komplekse, aminoacidet, minerale, lecithin, etj Kjo drithëra është një absorbues të mirë, ajo krejtësisht thith toksina të dëmshme, kripërat dhe substancave të tjera që janë vazhdimisht grumbullohen në trup për shkak të mjedisit të dobët dhe zakonet e varfër të hahet.


Satellite rrotullon - një salcë soje dhe xhenxhefil turshi. Ushqimi rrotullon me shkopinj druri të veçanta, ndërsa vmochayuchy tyre në salcë soje dhe condiments Wasabi djegëse, toni është rrotullon varfër pirun. Pickim i tyre është gjithashtu e papranueshme, kështu që rrotullon janë siç duhet të mësojnë nëse një tifoz i kuzhinës japoneze.