Si të pastra duart periferike pas punës


Kamionistët ruse moton - ". Nëse diçka është në rritje në vend, atëherë jeta jonë vazhdon" Çdo vit ata përpiqen për t'u kujdesur për kopshtin. Por ne nuk duhet të harrojmë se kujdesi të kërkojnë jo vetëm lule dhe perime, por edhe duart. Duart Si pastra periferike pas punë të rëndësishme për të të jetë në gjendje për të ringjallur dhe të lëkurës të pastër.
Si për të rregulluar dorën
Për të qenë i sinqertë, që të bien dachnyts duart duken si shtrihej dorë, si një grua nuk ka kohë të mjaftueshme për t'u kujdesur për ta. Dhe, mbasi i mblodhi të lashtat, duhet të kujdeset për drithërat, të çara dhe të shpejt të vazhdojë me procedurat e rimëkëmbjes.Pastrimi banja për duart në punë verore

Në qoftë se një të fortë pllaka gozhdë ndotja dhe gishtat ndotura rëndë të
zgjidhje të ngrohtë e uthull dhe lëng limoni ose zgjidhje kripë në një raport prej 1 litër ujë të marrë 100 gram kripë. Direkt në kopsht do të kryejë një procedurë të spastrimit duke përdorur një rreze të lëpjetë. Ajo i ndihmon të kthehet rroba të dorës. Pas kësaj procedure, lani duart me sapun dhe lyej krem ​​yndyrë.
Nga ndotja e rëndë do të ndihmojë të hequr qafe të recetë ekzotike përdorimit superfosfat pluhur. Lajë duart e tyre, së pari me ujë të ftohtë dhe pastaj të ngrohtë, fshij thatë dhe aplikoni krem ​​zbutës. Kjo do të sjellë duart lart.


Supë farë liri
Përjashto pika lau duart në vaskë, pasi ajo nuk e pije dhe të pastrohen me të çara ose hips vajra buckthorn, yndyrat dhe vaj peshku më të mirë.

Shumë amvise zënë nuk kanë kohë për të gatuaj përzierje për shërim, ju mund të përdorni ato produkte që janë në dorë. Ky lëng nga lakër turshi, produktet e qumështit - kos, hirrë. Që mbajnë në duart e tyre në këto produkte, obsushym dhe furçë krem. Ju mund pa përpjekje "të pista" duart mbeturinat e gjalpë, margarinë, vaj. Një ilaç i mirë për të çara në duart dhe lëkurë të thatë nga supë patate të panevojshme.


Gjatë trajtimet e mbrëmjes me ujë, drithërat pastër shtuf dhe pohriyemo duart në vaj perimesh të ngrohtë, atëherë, nuk gëlltit, vënë në doreza pambuku dhe të lartë të veshin një doreza leshi. Rezultati i befasuar.

Për të zbutur lëkurën përafërt duart do të bëjë një maskë hydrating për duart. Merrni 25 gram kripë tretur në 1 litër ujë dhe vlim për temperaturë bearable. Duart harroj alternuar për 15 minuta, në vaskë të nxehtë, dush të ftohtë. Pas kësaj procedure pomastymo thata dhe krem ​​për duart.

V'yivsya Bath e tokës në duart tuaja dhe nën thonj

Kur punon në kopsht, i rrënjosur tokën në duart tuaja, nën thonj. Kjo do të ndihmojë përzierje të lajë, në qoftë se uji i ngrohtë të shtoni qumësht dhe sheqer.
- 2 tbsp qumësht.
- 1 lugë sheqer
- 1 litër ujë me sapun.
- 3 lugë sode buke.
Heq dorë gatuar në ujë dhe të mbajë për 15 minuta. Lani duart me ujë të pastër të ngrohtë. Fshij me një peshqir të butë, furçë me krem ​​yndyrë kalori.

Tabaka të lëkurës përafërt përafërt në duart
Nëse punën e verës lëkura juaj është bërë e ashpër dhe të përafërt, të bëjë banjo:

- 1 litër ujë të valë
- 1 tbsp niseshte.
Krijoj me valë niseshte ujë. Prisni derisa dush koll të qetësoheni dhe të bëhet ngrohtë. Harroj duart në 25 minuta. Lani duart me ujë të pastër dhe krem ​​yndyrat yndyrë. Përsëriteni dush çdo ditë të tjera. Kurset janë kryer për dy muaj.

Për të zbutur lëkurën i përafërt do të bëjë një maskë hydrating për duart
Merrni 25 g vaj bajame, 1 papërpunuara verdhë veze veze, 25 g mjaltë, shtrydh lëng i një limoni, të gjitha përzihen me kujdes. Aplikoni një shtresë të trashë të përzierje në duart e larë dhe të vënë h doreza / b. Në 04:00 ne do të shkojmë për t'u çlodhur - ecin në ajër të pastër, të shohin televizorin, lexoni. Pas maskë larë me ujë të ngrohtë dhe më pas aplikoni një krem ​​ushqyes.


Nga ana qëndrueshme për të ndihmuar t'i shtyer dush me kripë deti
A liter e tretshme në ujë 200 g kripe dhe kuzhinier deri temperaturën bearable. Duart alternuar zhytur në të ftohtë, vaskë të nxehtë, të bërë këtë disa herë. Pastaj duart thatë dhe të pastrohen ato me krem.

Nga toka nën thonjtë pas punës verore

Toka bllokuar shpejt gjatë thonjtë të gjata. Doreza të mirë të punojë për sasinë e fëlliqur u minimizohet. Pastaj lani thonjtë tuaj do të jetë e poshtër e vështirë, në qoftë se ju përdorni një furçë të vjetër. Sapun Namыlym dhe furçë butësisht fshij shtrat gozhdë dhe nën thonjtë. Dhe vidmyyetsya poshtër.


A nuk përkeqësojë problemin e sapun dore dhe detergjenteve. Ne përdorim sapun me cilësi të mirë me ekstrakte natyrore. Këto procedura të kryer rregullisht, përndryshe rezultatet e procedurave të mos jetë që ne të lumtur, dhe vetëm do të dëmtojë koha juaj e kaluar. Shëndetin Artë Rregulla dhe bukuri duart - është një kujdesit ditor në vend pas vendi. Pasi vendi mund të lani duart tuaja dhe të kthehet atyre bukurinë dhe grooming. Një punë pak dhe përpjekjet tuaja ata do të përgjigjen në kthim.