Si të gatuaj të drogës me Moustache Gold


Bimore mustaqe artë (gjithashtu "flokët zonjë"), i njohur shumë për pronat e tyre unike shëruese. Si pjesë e kësaj bime përmban substanca biologjikisht aktive që e bëjnë mustaqe artë është një nga drogat më të efektshme.
Përdorimi i arit në mjekësi mustaqe shumë të ndryshme. Ajo është përdorur në trajtimin e mastitit, venat me variçe, dështimi i mëlçisë, sëmundje periodontale, cystitis, kanceri, hemorroide, anemias ndryshme, dysbiosis, osteoarthritis, alopecia, të ftohtë, glaukoma, pancreatitis kronike, reumatizmi, spazma e enëve të gjakut, sëmundjet e traktit gastrointestinal, dhe shumë të tjerë .Mustaqe Artë ndihmon në forcimin e enëve të gjakut, të pastruar sistemin e qarkullimit të gjakut, eliminimin e dhimbjeve dhe inflamacion, heqjen e toksinave dhe mbeturinave, të përshpejtojë metabolizmin, ruajnë të rinjtë.
Para për të përgatitur një ilaç me Moustache Gold në shtëpi, sigurohuni se centrali është pjekur. Ne kemi nevojë për rreth tre muaj për të pjekur mustaqet artë. Vetëm atëherë mund ta përdorni atë si një ilaç për përgatitjen e barnave nga ai. Mustaqe pjekur artë ka të paktën dhjetë truket dhe bimë të ulët rrjedhin, purple. Pronat maksimale terapeutike të bimëve merr në vjeshtë, vetëm rekomanduar tretësirë ​​të alkoolit ose vaj nga ai.


Lëng mustaqe artë Aplikimi
Në sajë të pronave të saj të shpejt të shëruar ndonjë lëng plagët është përdorur për të trajtimin e kancerit të lëkurës, djegiet, plagët, ngrirja, dhe të lënë ulcerat. Për trajtimin e tyre që ju mund të përgatisë kremra bëra me lëng ose emulsioni vaj ngjyhet tamponin ose vënë në zonat e prekura pure letër mustaqe të artë. Aplikoni ato çdo ditë 3-4 herë në ditë.

Tincturation
Get gjunjë mustaqe artë (15 copë), të prera në copa të vogla, pour 500 ml vodka. Insistojnë brenda dy javësh. Përfundimisht ndryshimet tretësirë ​​ngjyra - drita e parë purple, pastaj kafe. Të ndryshojë ngjyra e tretësirë ​​nuk ndikon në ndryshimin e pronat e saj terapeutike. Pi tretësirë ​​gjysmë ore para një vakt, deri në 3 herë në ditë për 1 lugë gjelle, jo të pijshëm. Me e saj të ndihmuar në trajtimin e astmës dhe shumë sëmundje të tjera.


Gatim emulsioni naftës
Merrni 1/3 filxhan luledielli fizik ose vaj ulliri, shtoni 1/3 filxhan tretësirë ​​e mustaqe artë dhe përzierje. Për trajtimin e kancerit - përdorur këtë medikament për gjashtë javë, dy herë në ditë, nje ore perpara nje vakti. Pastaj merr një pushim për një javë, pas pranimit të shërohen edhe për 14 ditë. Për trajtimin e nyjeve - emulsioni fshij njollat ​​e lënduar.

Supë gatim
Imët pres gjethet mustaqe të artë (një të madhe ose dy të vogla) dhe të krijoj 700 ml ujë të nxehtë. Nxehtësia rreth ngrohjes ulët për 5 minuta, pastaj hiqni, mbuluar me një batanije. Insistojnë brenda 24 orëve. Gati të drogës duke marrë gjysmë ore para një vakt, 1/2 filxhan, 4 herë në ditë. Përdorin atë për trajtimin e sëmundjeve të tilla si pankreasi, diabet, inflamacion gastrointestinal. Ndihmon derivim i rërë dhe gurë të vegjël nga sistemi urinar, pastrimin e toksinave, si dhe trupi përforcim do të thotë dhe parandalimin e shumë sëmundjeve.


Vaj gatimi
Vaj është përdorur për ulcerat, bruises, ngrirja, dermatit, dhe trajtimin e artritit.
Numri Recipe 1
Imët pres gjunjët dhe lë mustaqet artë. Marrë 200 g të masës grimcuar dhe përzierje mirë me yndyrë 300g natyral ose krem ​​për të përftuar një përzierje homogjene.
Numri Recipe 2
E pra gjunjë dhe lë grimcuar mustaqe artë. Shtrydh lëng nga masa që rezulton. Merrni 100 ml lëng dhe përzierje me 300 g krem ​​ose yndyrë. Llokoçis deri sa të qetë.

Për trajtimin e abrasions

Prishin 2-3 vogël postën artë mustaqe, lahen. Shtoni këto gjethe për një minutë e gjysmë në ujë të valë. Atëherë hiqni, të qetë dhe përfundoi në garzë, për të imponuar mbi ulçerën.

Për trajtimin e artritit
Ndërpriten në mustaqe artë dyzet vagaries pjekur dhe pres imët. Shto 500 ml marrë shumë vodka dhe vënë përzierje në një shishe qelqi të errët. Tape shishe fort, hiqni një vend të errët, të këmbëngulë 3 javë, lëkundje pas disa ditësh. Mbaroi filtër produkt medicinal. Joints fshij përditshme, 2 herë.


Për trajtimin e sëmundjes degjenerative disk dhe ishias
Në akute, fshij lënduar spote tretësirë. Ndihmë e mirë me kompresë të lehtësim dhimbje. Fashë ngjyhet në tretësirë ​​ose pëlhurë për të bërë 2-3 herë, për të imponuar në zonën e prekur, vënë përfundojë polietileni dhe një batanije të ngrohtë. Kështu që të mbajë disa orë. Aplikoni këto fasha 1-2 herë në ditë për të hequr inflamacion (por jo më shumë se 10 ditë). Gjithashtu, compress imponimi, të marrë 1 tbsp infuzion për 40-45 minuta para ngrënies, 3 herë në ditë. Pas përmirësimit, paketat e aplikimit të vazhdojë edhe 2 ditë.

Përdorimi i kundërindikuar dhe droga artë mustaqe me të, sëmundje të veshkave, adenoma e prostatës, shtatzënisë dhe gji, reaksione alergjike ndaj drogës. Gjithmonë butësisht dhe pikërisht ndiqni dozen më të madhe se litarët vokale të dëmtuara, ka një dhimbje koke.