Si për të marrë pilulën dhe çfarë duhet të përfshijë në dietë


Shumë njerëz që kanë sëmundje kronike, të marrin pilula për një kohë të gjatë. Ka të paktën 200 barna efektshmëria e të cilave ndikon në ushqim. Si me ushqim, të rritur veprimin e një droge dhe për të zvogëluar efektet e padëshiruara?
Si për të marrë pllakat?
Droga anti-inflamator marrë për inflamacion i nyjave, muskujt, inflamacion i ligaments, artritit. Cakto atyre ftohjet, nevralgji, dhimbje dhëmbi.
Nëse ju merrni këto tableta për një kohë të gjatë, ato ofrojnë një efekt stimulues në stomak. Ata janë marrë pas një vakt dhe pini shumë ujë mineral, qumësht ose ujë. Në dietë përfshin ushqime të tilla që nuk do të stomakut perenapryahaly - duke shmangur akute, skuqur, i tymosur. Më shumë produkte përdorim mbrojtur (bollgur, puding).Pilula Zemra
Merrni njerëzit që kanë tension të lartë apo pectoris.

Çfarë duhet të përfshijë në dietë?
Merrni presionin e gjakut pilulë me një shumë të panxhar, chokeberry, duke çuar në presion të reduktuar (hipotension), ata kanë pronat që zgjerojnë enët e gjakut.
Në qoftë se një person ka dështim të zemrës, ai përdor mjete që të normalizuar ritmin e zemrës (glycosides zemrës) duhet të hani më shumë ushqime që përmbajnë kalium - peshk, drithëra, patate dhe fasule. Në zorrët glycosides thithen ngadalë, duke kontribuar në zbrazjes e saj të shpejtë, të çon në ilaçe parakohshme përfundim para këtyre ngjarjeve ilaçe. Nuk ka nevojë për të marrë ato me hikërror, ushqim, perime, mjaltë, bukë thekre, lëngje frutash.


Diuretics
Ata marrin cores për largimin e lëngjeve të tepërta, njerëzit me edemë.
Së bashku me të rrjedhin magnez lëngshme dhe kalium, të cilat janë aq thelbësore për trupin e njeriut. Për rivendosjen e tyre për të ngrënë fruta, perime të freskëta, fruta, hikërror, bollgur, patate të ziera (në lëkurat e tyre) apo pjekur. Disa diuretikë ndikojnë në metabolizmin e yndyrave në nivelet e gjakut të kolesterolit, glukozës. Prandaj, njerëzit me diabet dhe sëmundje të zemrës, duke marrë ilaçe, ju duhet të ndiqni një dietë të rekomanduar nga mjeku juaj.


Përgatitjet Hekuri
Ata janë marrë të sëmurë me anemi ose hemoglobinë të ulët.
Këto barna nuk janë marrë nga produktet që përmbajnë Phytin (gruri, arra). Mos e merrni ato së bashku me produktet që përmbajnë një shumë të taninet (bilberries, lëpjetë, kafe dhe çaj të fortë). Mos e merrni me qumësht dhe ushqime që përmbajnë acid oxalic. Për shkak se këto produkte janë thithjen e kufizuar e përgatitjeve hekuri. Gjatë hekur me gojë duhet të përjashtojë këto produkte.

Ilaqet kundër depresionit

Ata marrin njerëzit që janë në një gjendje të apati, ankth, depresion.
Ne duhet eliminuar nga dieta e kikirikë, rrush, agrume, pineapples, banane, birrë, verë të kuqe. Gjithashtu përjashtojë çokollatë, kafe, salmon, kos, rrush, harengë konservuar dhe të gjitha llojet e djathrave. Ushqime që përmbajnë tyramine dhe serotonin, të zvogëlojë efikasitetin e ilaqet kundër depresionit, dhe nganjëherë mund të rrisë efektet anësore të tilla si rritjen e presionit të gjakut. Mjekët e quajnë këtë fenomen "djathë" sindromi.

Rekomandime

Duke marrë më droga, kjo nuk do të imponojë mbi produkte të caktuara ndalim të plotë. Nëse manual thotë se droga nuk e kombinuar me një produkt të caktuar, ju thjesht mund të bëni një pushim 2-orësh mes ushqimit dhe ilaçeve. Në disa raste, mjeku ju të vini deri dietë e duhur. Nëse Annotations për produkt medicinal nuk përcaktojnë pritje, kështu që performanca e saj është e pavarur e marrjes të ushqimit.
Keni mësuar se si për të marrë pilulën dhe çfarë duhet të përfshijë në dietë, por më e mirë para se të marrë një droge të caktuar, konsultohuni me mjekun tuaj.