Si për të pastruar veshkat në shtëpi dhe çfarë përfitime


Indeksi artikull

Arsyet për formimin e gurëveZashlakovanist veshkaveKëshilla pastrimit të veshkave

Pastrimi vajra bredhiPastrimi Kastrati dhe KastratiPastrimi hips në veshkaPastrimi orizPastrimi shalqi veshkave

Rezultatet e pastrimitVeshkat - është organi kryesor përgjegjës për normalizimin e bilancit me ujë kripë. Veshkat janë një lloj i laboratorit biokimik ndonjë mjedise kimike dhe gjakut, dhe një ditë të kalojë nëpër veshkat dhe pastruar më shumë se 200 litra gjak. Pra, ndonjëherë ju duhet për të pastruar veshkave në shtëpi.
Arsyet për formimin e gurëve


Në veshkat janë procese të vazhdueshme të formimit të kristaleve të kripërave të ndryshme - kjo është normë. Me punën e duhur të trupit në mënyrë të pavarur kripë excreted. Nëse veshkat eliminojnë kripë është shumë i ngadalshëm, legen fund duket sedimenteve të rërës apo gurë. Rërë pluhur gjobë dhe kujton, sepse zgjidh në tas dhe nuk shkaktojnë ndonjë anomalitë shëndetësore. Nëse rërë është kthyer në gurë më të mëdha se 1 cm, pastrimi nuk ka gjasa për të ndihmuar. Por pastrimi pengon formacionin guri veshkave

Gurët në veshka janë formuar për shkak të ushqimit të pahijshme - veçanërisht mish, është me mish hyn në trupin e substancave më helmuese. Përveç gur dhe rërë rezultojnë mungesa e aktivitetit motor. Me ushtrimin e rregullt, vizitoni palestër të gjitha toksina janë excreted në mënyrë aktive nga trupi. Por në rastin e punës ulur, duke kaluar kohë duke shikuar televizor gjaku fillon të ngecë në vend, dhe toksina gradualisht grumbullohen në veshkat.

Gjithashtu shkakton formimin e rërës dhe gurëve në veshka mund të jenë të gripit, ftohjet, dhimbje të fytit, etj, sidomos kur organizata trajtim të gabuar.


Zashlakovanist veshkave


Nëse slagging formimi i veshkave që ata të fillojnë të mos punojnë në fuqi të plotë. Ajo gjallë në lëngun e trupit dhe toksina, të cilat përsëri depërtojnë në gjak më tepër se prodhimit. Ky proces ndikon negativisht funksionin e veshkave, dhe ata nuk janë më tërësisht të kryejnë punën e tyre. Shpesh njerëzit injorojnë përkeqësimin e shëndetit dhe të refuzojë për të vizituar një mjek gjatë zhvillimit dobësi të pashpjegueshme, plogështi, humbje e fuqisë dhe mungesa e dëshirës për të punuar.

Nëse slagging veshkave është reflektuar në punën e organeve vizuale. Nëse lëngu stagnon në trup, capillaries sy dhe enët e gjakut duke përjetuar presion të lartë sy, vizion të paqartë provokon.
Veshkat dëmtuar funksionimin shkakton formimin e edemë në këmbë, krahë apo nën sytë, kështu që pastrimi mjete veshkat popullore ka një ndikim të drejtpërdrejtë në i pastër dhe tërheqës.


Këshilla pastrimit të veshkave


Shumica e njerëzve të çojë një mënyrë jetese. Çfarë nuk është e favorshme për ruajtjen e shëndetit. Kequshqyerja, konsumi i produkteve të rëndomtë, alkoolit, duhanit, stresi shpeshta, trajtime kimike dhe ilaçe thyer grumbullimi ekologjia provokojnë në trupin e njeriut e toksinave të dëmshme, tërheqja e cila veshkat pushojë për të përballuar.

Në lidhje me këtë, ajo është e rekomanduar për të organizuar periodikisht të pastruar trupin e toksinave në shtëpi me herbs dhe mjete të tjera. Ajo duhet të jetë i vëmendshëm për shëndetin e tyre dhe të ndaluar mbush trupin.
Para së gjithash, për të parandaluar clogging e sistemit urogjenital është e nevojshme që të i kushtoj vëmendje për cilësinë dhe sasinë e ujit të konsumuar dhe kripë.
Është më mirë që të preferoni të papërpunuara, kripë deti, jo më shumë se 5 - 7 gram në ditë.
Përsa i përket ujit, vëllimi i saj duhet të jetë 30 ml për 1 kg të peshës trupore. Pije duhet të jetë 30 minuta para një vakt dhe dy orë pas. Uji duhet të jetë i strukturuar dhe infused me minerale terapeutike.Pastrimi vajra bredhi


Për të hequr toksinave nga veshkat duhet të fillojnë shpërbërjen e tyre. Tretësit ideale në këtë situatë duhet të konsiderohet si vajra esenciale. Sepse kanë veti të paqëndrueshme dhe janë tretur mirë toksina, nuk tretet në ujë dhe është akumulon në sipërfaqen e gurëve, provokuar shpërbërjen e tyre. Gjithashtu vajra esenciale të aktivizuar prodhimin e urinës.
Pastrimi vajra bredh - mënyra më të përballueshme, por para se të procedurës është e nevojshme të konsultoheni me mjekun.


Pastrimi Kastrati dhe KastratiPër një kurs të pastrimit të nevojshme 3 kg Kastrati. Ju mund të merrni manaferrat ngrirë, por rezultatet janë pak më keq. Çdo ditë një person duhet të hani rreth një filxhan e manave. Kohëzgjatja e trajtimit - pesëmbëdhjetë ditë. Nevoja për të pastruar dy herë në vit.


Pastrimi hips në veshka


Në mënyrë që të përgatiten për pastrimin e 4-5 lugë fruta është e vendosur në një termos dhe të mbushur me ujë të valë. Pije që rezulton duhet të konsumohen dy herë në ditë në një gotë me stomak bosh. Kursi i trajtimit është dy javë. Në veshkat rënda slagging duhet të mbajë një pastrim çdo tre - kater muaj, dhe pastaj vetëm një herë në vit.Pastrimi oriz


Për këtë mëngjes do të duhet 2 lugë kuzhinier precooked oriz për 20 minuta, të larë dhe të hani. Ky është vakti i parë pas së cilës lejohet për të ngrënë dhe ujë vetëm pas 4 orë. Ky rregull duhet të respektohen për dy muaj, pas një dietë me kufizimin e ushqimeve mish, kripë, erëza dhe yndyrore.
Pastrimi veshkat oriz sugjeron se pas tridhjetë ditëve do të fillojë procesin e lënë trupin e kripërave dhe toksinave. Urina kështu fillon të bëhet e turbullt, dhe personi përjeton marramendje dhe dobësi.Pastrimi shalqi veshkave


Për pastrimit shalqi nevojshme në periudhën nga 07:55 që të marrë shalqi pa kufizuar numrin e servings. Pastaj ju të marrë një dush të nxehtë. Pas duke e lënë atë pas një thirrje të fortë për të urinuar. Në ureters ujë të nxehtë të zgjeruar, dhe gurë të vogla dhe rërë të vijnë së bashku nga trupi në urinë pa dëmton sipërfaqen e tyre.
Për një pastrim të plotë të kursit përsëritet 3-5 herë me një interval prej një dite. Me kalimin e kohës, organizata do të jetë e mjaftueshme për një trajtim të tillë në vit.Rezultatet e pastrimit


Procesi i pastrimit veshkat në shtëpi mund të sjellë shumë përfitime, por mos harroni se formimi i gurëve të mëdha pastrimi i tillë mund të shkaktojë probleme serioze shëndetësore.Pas pastrimit është i lëngjeve të tepërta nga trupi, zemra fillon të punojë më mirë, kështu që shërohet metabolizmin dhe normalizimin e tensionit të gjakut.
Së bashku me lëngjeve të tepërta janë mbipeshë, sepse lëvizjet bëhen më fleksibël dhe ritmi - më të qetë.

Në sekretim i lëngjeve ndenjur është ënjtje, gjymtyrë puffiness dhe fytyrën, çanta nën sytë zhduken. Lëkurës është i freskët, i zhdërvjellët dhe të qetë.
Nuk është rivendosur presionit intraokular e organeve më pak të lodhur, të përmirësuar punën e tyre.
Si një shembull, ju mund të tërheqë një analogji: më shumë një person i kushton vëmendje të ruajtur filtrin pastërtisë në kazan, lavatriçe, etj, është më koha e shërbimit. Me kujdes të vazhdueshëm që do të zgjasë shumë më gjatë, dhe kur ata shpejt prishen ndotjes. Trupi i njeriut - i njëjti mekanizëm, por më komplekse dhe kapriçioz, dhe pastrimi është parandalimi i shkëlqyer të ruajtur shëndetin e organeve dhe sistemeve. Aka pastrimi aktivizon proceset përtëritje, ngadalëson plakjen e trupit dhe të zgjat jetën.