Si për të kryer Liposuction në gratë trashë


Për fat të keq, shoqëria jonë po bëhet problemi më urgjent nga peshë të tepërt. Më e dhimbshme është për zonjat. Në ndjekje të formave ideale, znj nuk pajtohen vetëm forcuar dhe stërvitje për dietën, por të përdorë masa ekstreme. Një masa të tilla ekstreme konsideruar Liposuction - kirurgji për të hequr defektet e trupit.
Për fat të keq, trashje nuk është gjithmonë të rezultojë në një mënyrë pasive të jetës ose overeating përhershme. Ka probleme të natyrës fiziologjike - karakteristika strukturore të figurës, kur yndyra akumuluar nuk është e lejuar për të hequr qafe e metodave konvencionale të humbjes së peshës.


Nëse problemi me të vërtetë globale dhe nuk ka mënyrë për të dalë, kirurgët rekomandohet të marrin në konsideratë operacioni.
Para se të marrë një vendim në lidhje me kirurgji duhet të tërësisht të shqyrtojë se si për të kryer Liposuction në gratë trashë.
Para se ju besoni një kirurg, duhet t'i nënshtrohen provimit të plotë nga një mjek. Një specialist do të përcaktojë llojin e kirurgjisë dhe të instaloni shëndetin tuaj. Fushat kryesore që janë të përshtatshme për korrigjim në gratë trashë - kilota rajon, bel, gjunjët, mjekër, bark.

Si për të kryer Liposuction
Kryesisht kirurg profesionale do të vlerësojë gjendjen e lëkurës tuaj dhe për të përcaktuar më të mirë të mundshme zonë korrigjim. Operacioni është kryer duke aplikuar një birë në zonën e problemit dhe të pompimit akumulimet e indit dhjamor. Nën lëkurë krijon shkarkimin artificiale dhe drogë administruara që hedh lëng e indit dhjamor. Operacioni zgjat rreth 3 orë. Në mënyrë tipike, mjekët përdorin këtë operacion me anestezion lokal, por nëse ju hiqni sasi të mëdha të yndyrës (disa litra) mund të aplikojnë anestezi të përgjithshme. Në gratë trashë Liposuction është e kombinuar zakonisht me plastike abdomynoplastykoy - heqjen e lëkurës shtrirë me forcë në vendin e operacionit.


Çfarë lloji të Liposuction zgjidhni
Në mjekësinë moderne, përdoren disa lloje të Liposuction, të cilat ndryshojnë në mënyrën e ndikimit dhe në yndyrë trupit:
- Ultratingull
- Tumenestsentnaya
- Vakuum

Liposuction tejzanor është metodë më të fundit në marrjen e shpëtoj e yndyrë të tepërt.
Kjo qasje mund të ndikojnë në akumulimin e ultrazërit nënlëkurës. Nën veprimin e valëve qelizat shtresa nënlëkurës janë shkatërruar, dhe pastaj të largohen nëpërmjet një tub i vogël. Kjo metodë e bën të mundur për të hequr qafe të shumës maksimale të mundshme të yndyrës. Avantazhi i madh i kësaj metode është se në vende korrigjimin shtrëngimi lëkurës ndodh. Ky operacion është periudha më pak traumatike dhe postoperative është më e shpejtë dhe më pak të dhimbshme. Rreziku i kirurgjisë është aftësia për të dëmtojë organet e brendshme - por kjo nuk është eksperienca e vetme e mjekëve.


Në kryerjen e tumenestsentnoy Liposuction në zonën e operuar futur një zgjidhje të veçantë, e cila përbëhet nga zgjidhje kripur, lidocaine dhe epinephrine. Zgjidhja aktive ndan yndyrë nën lëkurë - ajo kthehet në një emulsioni të lëngshme, i cili është derdhur përmes tub. Ky operacion është konsideruar mjaft i sigurt në botë dhe më pak traumatike. Para operacionit, gruaja duhet të kalojnë nëpër të gjitha testet alergjen për të parandaluar proceset anafilaktike nga lidocaine.
Efekti vakum është konsideruar si një klasik i kirurgjisë plastike. Mjeku injektuar nën lëkurë tub, e cila shkatërron yndyrë dhe me radhë. Ky operacion është më traumatik të gjitha llojet e Liposuction që kryejnë në botë.


Procedurat e karakteristika në gratë trashë
Paradoksalisht pranojnë atë, por pesha shumë mund të jetë një contraindication për kirurgji. Operacioni nuk e privon gratë e problemit të plotë të trashje dhe çrregullime metabolike. Ajo është e shoqëruar shpesh nga jo shtim në peshë vetëm siklet, por edhe nga sëmundjet e blerjes të lidhura në masë.
Një mjek me përvojë nuk do të largohet nga një grua të cilit diagnostikuar me fazën e tretë të hipertensionit. Gjegjësisht, tensioni i lartë i gjakut shoqëruar nga njerëz mbipeshë. Arsyeja për plotësinë shpesh është përçarje e sistemit endokrin, njerëzit shpesh i trashë që vuajnë nga diabeti - Në raste të tilla Liposuction kryera prej rreptësisht të ndaluara. Në rastin e peshë shumë të madhe në trup duket akumulimin organeve të brendshme yndyrë rreth organet kryesore - zemrën e rrethuar nga të çon në mënyrë majmë për patologjitë e tij. Patologji kardiake si një contraindication për Liposuction në femra trashë. Shqyrtuar me kujdes hormonet - në njerëzit e dhjamosur është ndërprerë shpesh për shkak të peshë të tepërt.

Dyahnostyrovav probleme të tilla - mjeku do të përshkruajnë dietë pacientit të zgjeruara, stërvitje të moderuar dhe ndoshta ilaçe që do të çojë trupin në kushte të kënaqshme. Pas 14 ditëve të emëruar ri-ekzaminim, rezultatet e të cilave kryer operacionin.

Mbikqyrjes postoperative
Ndonjëherë pas Liposuction mund të kenë probleme. Zona Infeksioni i influencës gjatë operacionit mund të çojë në inflamacion, pastaj përshkruajnë antibiotikët. Mund të formojnë plagët dhe nekrozë në birë - në këtë rast hiqet menjëherë lëkurën në fushat me probleme.

Pas kirurgjisë, gratë janë të ndaluara rreptësisht aktivitet fizik, dhe duke vizituar sauna dhe pishina. Pacienti duhet të veshin një brendshme të veçantë mbështetës që do të arrijë një rezultat të mirë. Mjekët shikojnë pacientët e tyre gati 2 muaj. Këshilla emëruar dhe profesionistë të tjerë për të ndihmuar të përballen me sagging lëkurës.
Liposuction konsiderohet procedurë shumë efektive në të cilën yndyrë është formuar në vende për të hequr atë. Ky operacion nuk është efektivisht të ndihmojë gratë të humbasin peshë në qoftë se mënyra e tyre e jetës do të mbetet e njëjtë.


Pas këtij operacioni gruaja duhet gjithmonë të ndjekë dietën e duhur dhe stërvitje.