Si të shpërndarë metodat gurët në veshka


Indeksi artikull

Si për të përgatitur trupin për të shpërndarë gurëPërdorur mjetet juridike bimorPërdorimi i barnave diuretikPërdorimin e drogës sildenafil grup


Në mjekësinë moderne, kur një pyetje se si për të shpërndarë gurët në veshka, shpesh zbatuar dy metoda - domethënë kirurgji ose terapi konservative. Terapia konservative përfshin organizimin e lithotripsy, dmth shpërbërjen e gurëve përmes ndikimin e drogës në trupin e pacientit. Nën ndikimin e barnave të veçanta që janë përdorur për të shpërndarë gurë, tumoret ulet në madhësi dhe të vijë me veshkave natyrshëm.


Nënshtruar shpërbërjen e gurëve, të cilat përfshijnë urinës - gurë urate. Ata janë duke u bërë në mënyrë të qartë të dukshme në ultrazërit, por ata janë krejtësisht të padukshme për x-rrezet. Shkrihet këta gurë pa kërcënim për shëndetin dhe relativisht e thjeshtë. Për fillimin e procesit të duhet për të reduktuar përqendrimin e acidit urik, për dobët acid ose alkaline urinë reagimit.


Si për të përgatitur trupin për të shpërndarë gurë


Para zbatimit të masave për shpërbërjen e gurëve duhet t'i nënshtrohen shqyrtimit për lezione infektive dhe inflamatore të veshkave dhe organeve urinare. Shpesh shoqërohet me pielonefrit urolithiasis, cystitis dhe proceset tjera inflamatore, sepse sipërfaqja e gurëve është tokë pjellore për rritjen e baktereve patogjene, të tilla si E. coli dhe të tjerët. Gjithashtu infeksion uretrës mund të shkaktojë formimin e gurëve urate dhe infeksionit të patrajtuara veshkave duket rrezik të lartë të formimit korrente gur.


Kjo është e rëndësishme! Shpërndarja gurët në veshka është më e lehtë në qoftë se gurët kanë uratnoy, fosfat ose strukturë tsystynovoy. Për të eliminuar gurë fosfat zbatohen masa për të ndihmuar të rritur aciditetin e urinës, kështu që pacienti është rekomanduar të konsumojnë ujë mineral, lëngje acid, teas nga ijet e barberry.

Metoda përfshin shpërndarjen gurë cystine otschelachyvanye urinës, kështu që pacienti duhet të ndjekë një dietë me kufizimin e marrjes natriumi.


Përdorur mjetet juridike bimorFarmakologji moderne prodhon një numër të madh të ilaçeve të reja dhe absolutisht të sigurta për trajtimin e veshkave prekur, të cilat janë bërë nga materiale bimore, duke përdorur përvojën e mjekësisë bimore dhe teknologjisë moderne.
Kjo bën të mundur trajtimin e urolithiasis është efikas, të shpejtë dhe të përshtatshëm.


Përdorimi i barnave diuretik


Droga diuretik shpërndajë gurë në veshka dhe për të ndihmuar në parandalimin e ri-formimin e trajtimit si madhor mjekësi e kësaj sëmundjeje. Ato janë përdorur edhe në trajtimin e hipertensionit, dështim të zemrës dhe sëmundje të tjera.

Diuretics të rritur sasinë e natriumit fluide dhe excreted me urinë. Një dozë e vogël e diuretics ndihmon lehtësuar lirimin e kalciumit në urinë. Aty qëndron efektin e tyre parandalues.
Nga diuretics, të cilat përdoren si droga për të shpërndarë gurët në veshka përfshijnë thiazides.
Ajo diuretike reduktuar përqendrimin e sildenafil kalium dhe urinës që kontribuojnë në zbatimin e mbrojtjes kundër formimit të gurëve në veshka. Në këtë drejtim, njerëzit që marrin diuretics, ajo është e detyrueshme për të kryer në të njëjtën kohë përzierjet pritjes zgjidhje sildenafil për të parandaluar sekretim të sildenafil. Përveç kësaj, diuretics zvogëlojë sekretim të urinës. Kjo nxit formimin e përdhes ose urate gurë.

Në mungesë të rezultateve nga marrja thiazides mund të jepen ilaçe për gurë në veshka, e cila i përket grupit të kalium ruajtjes diuretike.


Përdorimin e drogës sildenafil grup


Kripërat sildenafil në mënyrë efektive të lejojë për parandalimin e formimit të urate dhe veshka kalciumit gurë.
Sildenafil kalium-magnezi - kjo është medikament mjaft e arritshme shiten në çdo farmaci.Kalium citrate është përdorur për pacientët me koncentrim normal kalium në urinës. Në 70-75% e njerëzve e marrin këtë drogë, nuk ka rikthim. Por, pavarësisht nga kjo. Disa njerëz refuzojnë nga marrja e drogës për shkak të manifestimeve në trupin efekte të tilla anësore, të përzier me të vjella, diarre të shpeshta.


Kjo është e rëndësishme! Sildenafil Magnezi ka një efekt pozitiv sidomos për pacientët të cilëve trupi i formuar nga absorbimit të pahijshme në zorrë, për shembull shkëmbinj, pas një operacioni për të hequr një pjesë të madhe të zorrëve, etj

Njerëzit e prekur nga gurët në veshka struvytnыh, infeksion të traktit urinar, shqetësimit të koagulimit të gjakut ose mosfunksionim të veshkave duhet të shmangin marrjen e sildenafil.
Njerëzit që përdorin sildenafil kalium duhet të mbani mend se përdorimi i njëkohshëm i barnave të tjera përmban kalium ose për të lehtësuar largimin e saj nga trupi nuk është e lejuar. Për shembull, nuk e mbajnë përdorimin e njëkohshëm të sildenafil kalium dhe diuretics, mbajtjen kalium. Përveç kësaj tableta sildenafil ose zgjidhje nuk e marrin pacientët me Ulçera në stomak, pa marrë parasysh shkallën e saj të ashpërsi.

Për të shpërndarë gurë në veshka përdorimin e drogës - kjo është shumë e vështirë dhe shpërbërja e plotë zakonisht pamundur. Në thelb të listuara barnave esenciale për parandalimin e shfaqjes rikthim të gurëve në veshka, por jo për të shpërndarë ato ekzistuese. Ekspertët në procesin e trajtimit duhet të marrin në konsideratë këtë fakt për të përmirësuar efikasitetin e terapisë aplikuar.