Si për të humbur peshë në sistemin e ushqimit të pjesshëm


Sistemi u shtënë fillimisht ushqimin shpikur nga mjekët për trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të tilla si gastrit, ulcerat dhe sëmundje të tjera të traktit gastrointestinal. Sot, ky sistem është përdorur gjerësisht për të luftuar mbipeshë. Si të humbni peshë duke ngrënë sistem i pjesshëm do të diskutohet në këtë artikull. Thelbi i këtij dietë është përdorimi i ushqimit të çdo 3 orë, dhe pjesë të vogla.
Dietë tradicionale përfshin mëngjes, drekë dhe darkë. Midis këtyre ngrënies hormoneve që stimulojnë oreksin. Kur një njeri ka një ndjenjë të fortë të urisë, personi zakonisht ha më shumë se e nevojshme nga trupi. Nëse sistemi i pjesshëm hani ushqim, urinë e fortë dhe nuk ka njeri do të jetë i kënaqur me pjesë të vogla të ushqimit. Nëse ju bëni boshllëqe të mëdha në mes të ngrënies, trupi mund të shtyjë yndyrë. Kjo eliminuar sistemin e ngrënies të vogla. Trupi nuk sheh ndonjë nevojë për të shtyrë rezervat e naftës, si po shërbejnë vazhdimisht ushqim. Natyrisht, rreziku dhe për të fituar peshë në këtë sistem, nëse shpesh hani porcione të mëdha dhe të produkteve të dëmshme.Mundësitë e zgjedhjes për ushqim gjobë sistemit. Opsioni №1. Ky opsion përfshin të hahet vetëm në rast të urisë. Një duhet të hani të mjaftueshme për të kënaqur urinë tuaj, por jo më shumë. Ajo mund të jetë një ose dy të frutave, një grusht arra, një gotë kefir. Produkt njeri i vetëm mund të zgjidhni preferencat e tij shije. Pas këtë opsion, ju duhet të hani çdo orë ose dy. Ju duhet të dëgjoni barkun tuaj. Të këqijat e të ushqyerit është përtypet shpeshta ose të vazhdueshme mund të them pak ushqim, dhe kjo mund të çojë në përdorimin e një numri të madh të kalorive. Nëse këto kalori një person nuk mund të kalojnë ditën, ai nuk do të humbni peshë, por do të marrë peshë. Ky version i ushqimit nuk është për të gjithë.


Opsioni №2. Mundësia e dytë përfshin të hahet tre vakte të vogla të plotë dhe 2-3 meze të lehtë në mes të këtyre metodave. Ushqimi, aq shumë nevojë për të kufizuar ëmbëlsirat dhe produktet e miellit, të cilat janë të njohur për përmbajtjen e tyre të lartë kalori. Dhe në mishërim parë dhe të dytë, vakte të vogla duhet të konsumohen më shumë se 2 litra ujë në ditë. Për të kontrolluar sasinë e lëngshme ju pini mund të derdh ujë në një 2-kuart dhe vetëm pini prej saj. Kështu që ju shihni se sa ujë pi gjatë gjithë ditës. Gjithashtu, më shumë ujë duhet të pini në mëngjes për në gjysmën e dytë ishte më pak se. Pas ujit, i dehur gjatë natës, shpesh do të vijnë në tualet, dhe të jetë e mundur ënjtje në mëngjes.


Përfitimet e ushqimit të mirë për humbje peshe. Fuqia në sistemin përfshin të gjitha ushqimet e zakonshme, gjëja kryesore që ata të ishin të dobishme. Ushqimi person i vogël ndjen uri konstante. Siç ndodh zakonisht në dieta të ndryshme. Adaptimi në këtë sistem është i shpejtë. Rezultatet e arritura në humbjen e peshës për të qëndruar një kohë të gjatë. Ushqimi i vogël, eliminohen rezervat yndyrë shtyrjen në ijet, bark dhe fusha të tjera të trazuara. Ky sistem është i përshtatshëm edhe rekomandohet atyre me sëmundje të ndryshme. Në këtë mënyrë ajo ndryshon nga dietat e tjera. Për dietat e tjera duhet të ndjekin vetëm pas konsultimit me doktorin tuaj. Dhe, dieta më janë të njohura për të dëmtojnë trupin.


Njerëzit që vuajnë nga diabeti ngrënies ndara përfitojnë. Pas ngrënies shpeshta ul sheqerit në gjak. Përfitimet e sistemit të ushqimit pjesshëm është normalizimi i sistemit të tretjes, si dhe servings e vogla dhe të shpeshta është e tretet lehtë dhe absorbohet në trup. Ushqim imët nuk është personi i shtyn një kornizë të ngurtë që promovon humbje peshe lehtë dhe të rehatshme. Përveç kësaj, çdo person mund të përshtatet të ushqyerit në orarin tuaj të punës dhe rrethanat tuaja personale.
Kur trupi nuk është i mbingarkuar me pjesë të mëdha të ushqimit, duke rritur tonin, shkon përgjumje, dhe rritjen e efikasitetit. Personi Vecheryayuchy lehtë dhe siguron një gjumë normale, aq të gëzuar në mëngjes dhe aktivitet të lartë gjatë gjithë ditës. Një plus i madh i ushqimit në përshpejtimin e metabolizmit. Siç e dini, më të larta metabolizmi juaj, aq më shpejt se personi mund të humbni peshë.


Këshilla. Opsioni më i mirë - është për të ngrënë pesë herë në ditë, që është, tre vakte kryesore dhe dy snacks. Pjesë duhet të jetë jo më shumë se një gotë. Më mirë që të ketë karbohidratet mëngjes, dmth drithëra të ndryshme. Në darkë supave kostum dhe enët anësore të nxehtë. Në darkë mish, peshk dhe perime. Rostiçeri mund të përbëhet nga fruta, perime, djathë, kos, arra, muesli. Ëmbëlsirat nuk janë plotësisht të përshtatshme për snacking, pasi përmbajnë një shumë të kalorive boshe. Ushqimi duhet të përfshijë proteina, yndyrna dhe karbohidratet. Për të shpejtuar procesin e humbjes së peshës ndihmë ushqime të ulët kalori. Nevojë për të planifikuar një menu për nesër, për një ndërtesë ishin produktet e nevojshme.

Nëse një person ndjen të rehatshme gjatë ngrënies, kjo nuk do të kishte kuptim për të kaluar në sistemin e. Për ata që duan të humbasin peshë më shpejt, sistemi nuk ka mjaft të arsyeshme, si ushqim gjobë jep rezultate menjëherë, por pas një kohë. Por rezultati i këtij sistemi është më e qëndrueshme. Ushtrojnë të mirëpritur, pasi ato do të kontribuojnë në humbje të shpejtë peshë. Mish është më e mirë për të kombinuar me perimet jeshile. Ushqimi në sistemin mund të përballojë një vakt një karamele të preferuar, një ndalim total shpejti mund të japë një rezultat negativ.


Disavantazhet e këtij sistemi është se, vazhdimisht duke marrë trupin, e bërë nga acid për tretje të ushqimit që mund të provokojnë karies. Një nga disavantazhet është fakti se jo shumë të këndshme për të ngrënë pa oreks. Pasi një person ndjen shije, kënaqësi dhe kënaqësi nga të hahet kur etjen e urisë, jo vetëm të hahet, sepse është e nevojshme. Pas peshimit të gjithë "pro" dhe "kundra", vendosin përshtatshmërinë e këtij sistemi është humbje peshe që ju personalisht.