Si të humbni peshë pas lindjes nëpërmjet ushtrimit dhe dietë


Përvoja hollim numër të madh të njerëzve (ata që kapërceu me sukses këtë rrugë të vështirë), na tregon se kushtet themelore për humbjen e duhur dhe efektive në peshë dhe blerjes figurë të pakta dinjitoz janë: të ushqyerit e duhur dhe stërvitje të rregullt. Vetëm nën këto dy rregullat më të rëndësishme që ju mund të arrijë rezultate të rëndësishme. Siç e dimë, femrat janë veçanërisht të pambrojtur ndaj rekrutimit të kilogramë shtesë, përveç provokimin faktor plotësinë vepron shtatzënisë dhe lindjes. Nëna e rrallë e re nuk ka nevojë për korrigjimin e figurës pas lindjes. Si të humbni peshë pas lindjes nëpërmjet ushtrimit dhe dietë, çfarë rregulla duhet të përmbahet me rreptësi se sa shpejt ju mund të arrijë rezultatin e dëshiruar?


Procesi i humbje peshe pas dorëzimit duhet të trajtohen në mënyrë gjithëpërfshirëse zgjidhjen e problemeve të mëdha të shumta dhe respektimi i kushteve të caktuara. Por, përpara se të bëjnë detyrën duhet të mendojnë për atë që kam nevojë për të humbur peshë? Ajo do të duket se çështja nuk është e vlefshme të përmendet në lidhje me të, por para se ju të humbni peshë pas lindjes duhet të zgjidhet jo vetëm me anë të ushtrimit dhe dietë do të arrihet qëllimi. Është e rëndësishme për t'u siguruar që ju keni nevojë për atë. Pesha humbje - një stres të vazhdueshëm për trupin dhe për trupin e një gruaje kohët e fundit lindi - dyfishtë ngarkesën. Nëse ju kërkoni mendimin e ekspertëve në këtë fushë, shumica e tyre përgjigjen se humbur peshë menjëherë pas lindjes - nuk është shumë e dëshirueshme. Sidomos duke bërë atë gjatë gji pleqsh. Heqin qafe e peshë të tepërt - punë të mirë, por qasja ndaj zgjidhjes së saj duhet mençuri. Pra, si për të humbur peshë pas lindjes pa dëm për shëndetin e tyre dhe shëndetin e porsalindur me të cilat ushtrojnë dhe dietë mund të bëhet më mënyrë të sigurtë?


Nëse çdo gjë është bërë si duhet, humbje peshe mund të jetë një burim i bukurisë dhe jetëgjatësi. Ajo është në mënyrë që të bëhet pamje më tërheqëse, të humbasin peshë gratë. Megjithatë, ka raste kur është e nevojshme për të hequr qafe trashje për shëndetin e tyre dhe madje edhe jetën e kursimit. Çdo grua vetë-respektuar do të jetë tërheqës nga jashtë, sidomos si kjo pas lindjes, kur shpinat e tyre ishin muaj të vështirë të shtatzënisë. Ushtrimi dhe dietë janë shumë të pranishme për vetëm disa shembuj.

Disa ushtrime ju mund të përdorni për të humbur peshë pas lindjes:

1. Qëndrimi i drejtë, të heqë këmbët alternuar pa bending ato në gjunjë, në drejtime të ndryshme. Mposht këmbë duhet të ngadalësohet. A 5 herë.
2. këmbë shtrirë në shpinë të hequr 15 centimetra nga dyshemeja, të mbajë për 20 sekonda, pastaj të ulët. Përsëriteni 5 herë.
3. rritur i shtrirë në shpinë këmbë dhe të ulët ngadalë (30 sek. Per ushtrimit), të bëjë 10 herë.
4. shtrirë në shpinë të rritur këmbë, bëni stërvitje "gërshërë" për 2 minuta.
5. Qëndrimi deri drejtë, duart në bel, këmbët së bashku, të kthehet çdo këmbë prapa, pastaj të kthehet në pozicionin e fillimit. Për çdo këmbë - 10 herë.

6. gjunjëzuar vpertysya duart në dysheme, gjunjë vendosur këmbën për të devijuar në anën, mbajnë 10 sekonda. Një nga një për çdo këmbë - 10 herë.
7. gjunjëzuar vpertysya shtrirë duart në dysheme, gjunjë vendosur këmbën ngre aq i lartë sa të jetë e mundur, të mbajë për 10 sekonda. Një nga një për çdo këmbë - 10 herë.
8. Shtrirë në anën tuaj, të rritur këmbët off dysheme prej 10 cm, të mbajë 20 sekonda. Përsëriteni 10 herë. E njëjta gjë është bërë në anën tjetër.
9. Shtrirë në barkun e tij për të hequr këmbët e tij të lartë si ju merrni vetëm. Mbani të jetë e mundur, të përsëritur 5 herë.


Ushtrimi për humbje peshe, të forcuar muskujt e barkut dhe mollaqe, të përshkruara më lart - është një pjesë e diversitetit që ekziston. Ju mund edhe të vetë-shpikin disa klasa gjimnastikor, ose të përdorë zhvillimet ekzistuese, e ka provuar prej kohësh. Nënat e reja janë të inkurajuar të përdorin çdo mundësi për të trajnuar trupin, angazhohen me fëmijën. Duke ecur me karrocë në rrugë, mos harroni se stomaku është e dëshirueshme për të mbajtur të arsyeshme. Në orë të ecin rregullisht mund të përshpejtojë hap pas djegien e kalorive. Workouts përditshme duhet të zgjidhen në bazë të realiteteve ekzistuese, në varësi se si të kohës liruar pas shkollës me fëmijën. Por mos harroni në lidhje me veten tuaj dhe stërvitje tuaj për një ditë - rregullsia dhe integritetit në klasë do të jetë arsyeja kryesore për suksesin.


Ushqim për humbje peshe pas lindjes dhe laktacionit, dietë shembullor:
1. mëngjes: Lëng i një limoni, holluar në ujë të zier të ftohtë (ose ujë mineral pa gaz) - 1 filxhan.
2. Në 11 orë: çaj me qumësht dhe mjaltë (1 lugë çaji) dhe një copë djathë.
3. 00:00: çdo fruta, të tilla si portokall dhe mollë.
4. Dreka: çaj me qumësht, djathë sanduiç, drithëra apo vezë të fërguara.
5. 14 orë arra ose fara (pak), ujë dhe lëng limoni - 1 filxhan.
6. Në 16 orë: një sallatë e zarzavate të freskëta dhe perime, fruta.

7. Darka: supë perimesh.
8. 19 orë: çaj jeshil, qumështi mund.
9. Në 20 orë: kos yndyrë të ulët ose fruta.

Me sa duket, dietë e mësipërme ju lejon për të ngrënë shpesh, pothuajse çdo orë, por gradualisht dhe ato produkte që janë të padëmshme për shifrat. Ju mund edhe diçka për të ngrënë pas 18 orësh, që nuk do të ndjehen brejtje e urisë deri në mëngjes. Produkte në këtë dietë mund të ndryshojnë në varësi të preferencave të ndryshme. Megjithatë, rregulli duhet të jetë i njëjtë: të gjitha produktet që përfshihen në dietë nuk duhet të jetë i lartë kalori, enët yndyrore zier vetëm, çdo gjë skuqur. Detyruar për të ngrënë nuk duhet të hani nevojë, në qoftë se ju dëshironi, është e dëshirueshme për të ndjekur kohën e mësipërm. Në dietë përfshin drithëra, të cilat duhet të vlim me ujë me ndonjë drithëra. Supave janë gatuar edhe në ujë, perime dhe drithërat për përgatitjen e tyre gjithashtu mund të kombinohen në mënyra të ndryshme. Mish, yndyrë, ëmbëlsirat, mallrave të konservuar, mish, salcice etj - të gjitha plotësisht të përjashtuar nga dietë. Dieta mund të ndiqni 1-15 muaj dhe të shpëtoj prej 10 kg.