Si për të humbur peshë të ulur në frontin e TV


Njerëzit të cilët janë mbipeshë kanë tendencë për të humbur peshë dhe janë të ndarë në dy kategori. Disa arrijnë qëllimet e tyre me çdo kusht, pa marrë parasysh çfarë vështirësi dhe mundime. Të tjerët - vetëm doni të merrni të përfshirë në frikë që këtë aventurë të dyshimtë nga e cila askush nuk e di kush do të fitojë. Pesha Një shaltsi - figurë të pakta, nga ana tjetër - dëshira e vazhdueshme për të ngrënë. Në çdo rast, ajo nuk është e do të lëvizë jashtë terren, dhe ju filloni të humbni peshë në qoftë se ju nuk do të lidhni të paktën përpjekje minimale.


Nuk është e vështirë për të kuptuar një njeri që edhe në prani të kilogramëve shtesë nuk marrë pjesë në një palestër. Kjo kërkon kohë, dhe se ishte rezultat i 10-15 minuta është e nevojshme. Ne kemi nevojë për të holla, dhe në qoftë se dëshira për të punuar me një trajner personal palestër është i vogël. Shumë prej tyre janë të hutuar nga fakti se shumë nga forma e tij ideale do të shohin të tjerët. Dhe ata do të shohin "vakt" tuaj në një punë rutine, biçikletë stacionare dhe "instrumentet e torturës" të tjera.
Pra, mënyra më e lehtë për të mos dalë, aksioneve deri në sanduiçe, patate të skuqura dhe goodies të tjera të sëmurë dhe të ulen në një shtrat të butë shikuar televizion. Çfarë ndodh nëse dëshira është për të humbur peshë, por palestër nuk dëshiron të? Ne do të flasim rreth asaj se si për të humbur peshë të ulur në frontin e TV, pa lënë në shtëpi.


A mos presin që në mënyrë për të filluar humbjes së peshës, ju nuk keni të bëni asgjë - për fat të keq, disa ende kanë nevojë nga ju. Së pari dhe më kryesorja, të kuptojë se kjo nuk është asgjë dhe nuk ka nevojë për të filluar edhe të detyruar veten për të marrë një hap drejt dëshirën e tyre për të humbur peshë.
Jo shpesh shihni njerëz pas punuar terreneve sportive orë vizituar, vrapim, ose duke bërë një shëtitje. Kjo është e kuptueshme - lodhje pas punës, punët e shtëpisë dhe një dëshirë të madhe për të vetëm rri para TV dhe të shikojnë seri tuaj të preferuar televiziv. Atëherë pse është çudi, kur palët, bel dhe të tjera "fileto mishi" të fillojnë të notuar yndyrë. Dhe në qoftë se ju të shtoni në të këtë punë të ulur, foto zymtë del.

Relax trupin sigurisht i nevojshëm, por një kujdes kohës së lirë çiflig nuk shtoni. Pra, të përmbledhur. Nëse nuk ka "ekran blu" nuk mund të bëjnë, ne do të përdorim kohën e kaluar prej tij në mënyrë të dobishme, dhe kështu do të humbni peshë.

Këshilla dhe truket
Për të humbur peshë të ulur në frontin e TV, ju duhet vetëm dëshirë dhe një punë pak, dhe këshilla dhe këshilla që do të kontribuojë në luftën kundër peshë të tepërt, ne do të:
1. Shumë njerëz thjesht nuk mund ta imagjinoni shikuar pjatë tuaj të preferuar pa transmetimit aty pranë, të cilat janë sanduiçe, biskota, karamele dhe më shumë. Peresylte veten dhe të heqë dorë nga ky meze të lehtë të dëmshme, dhe para se të fle. Pra, ushqim kalori që ju nuk mund të marrë rreth në anën dhe të jetë i sigurt për të përgjigjen në formën e yndyrë në bel. Nëse ju dëshironi të përtyp në mënyrë të madhe një forcë të zakonit nuk e le të shkojë, atëherë vendosni në një pjatë feta e frutave apo të perimeve. Por e kam zakon të hahet në frontin e TV për të shkuar, për shkak se në procesin e ushqimeve ngrënë disa herë më shumë se sa është e nevojshme për të njom trupin.

2. ulur shikuar televizor dhe duke shijuar marshin e tyre të preferuar, të kryer lëvizjet e trupit. Yorzayte, e këmbët mahi, armëve Twist, kthehet kokën, në përgjithësi vorushitsya. Shkencëtarët kanë treguar se edhe ulur ende, por duke e bërë të gjitha llojet e trafikut, ju mund të djegur një shtesë 350 kalori në ditë. Pra, kombinohen këndshme me shqyrtim të dobishme të veprimit dhe Grow hollë mbi shëndetin.
3. Nëse ju nuk e keni menduar një herë të humbni peshë seriozisht, ju ndoshta keni marrë ndonjë pajisje ushtrim (stërvitje biçikletë, rutine). A nuk ata mbledhin pluhurin përreth dhe do të shërbejë si varëse rrobash pallto. Ju mund të shikojnë televizor në mënyrë të përkryer, por përdorni trupin tuaj në mënyrë që të humbasin peshë.

4. A nuk e fajësojnë pamjet e vogël katrore dhe paaftësia për të krijuar një pajisje sportive mjaft të rëndë. Gjithmonë një vend të shtangë dore, hula-hupu, litar dhe vetëm duke ecur në vend.

Ne të gjithë prishet bezdisshëm komerciale, të cilat nuk hutuar vetëm nga shikuar tregon të preferuar, por gjithashtu vë në lojë patate të skuqura, biskota, karamele, birrë. Çfarë bëjmë ne në këtë kohë - të drejtuar në kuzhinë duke kërkuar për të ngrënë shpejt dhe pastaj plyuhaemsya në divan. Sjellja e parazgjedhur e shumë njerëzve janë mbipeshë. Ne ofrojmë një alternativë të shëndetshme që do t'ju çojë në humbje peshe.


Mos të jetë dembel, të marrë hapin e parë drejt një mënyrë jetese të shëndetshme, dhe këto ushtrime do t'ju ndihmojë dhe do të vijë në zakon të dobishme. Pra, gjatë pushimeve të gjata komerciale të gëzojnë një shfaqje e këtyre lëvizjeve të thjeshta:
- Ndiqni kërcejnë litar - 4 grupe të 2 minuta secila (minus 111 kalori).
- Para se në fund të bjerë trupin e tij në një kolltuk, fix "varur në ajër" mollaqe në një distancë prej rreth 10 cm nga sipërfaqja. Mundohuni të qëndroni në këtë pozicion për 1 minutë, atëherë mund të sigurtë të ulen. Përsëriteni ushtrimin 4 herë (minus 80 kalori).

- Ushtrimi kryejnë më mirë në dysheme, por ju mund të në shtrat. Gënjeshtra mbi kurrizin tuaj dhe të heqë këmbët tuaja 90 gradë relative në dysheme. Mbajë ato në këtë pozicion për të paktën 5 minuta (minus 50 kalori).
- A të gjitha llojet e lëvizjeve rrethore të dorës për 1 minutë. Përsëriteni 2 herë (minus 20 kalori).
- A nuk merrni kryer larg divan të preferuar - të qëndrojë deri dhe të ecin në vend për 10 minuta. Kryen 3 herë (minus 150 kalori).
- Mos harroni squats. 5 minuta për këtë lloj të stërvitjes intensive dhe minus 100 kalori. Dhe është e yndyrë dhe forcon muskujt e kofshëve dhe mollaqe, ato vende që janë më problematike.


Këshilla mjaft e thjeshtë, por megjithatë efektive. E gjithë kjo është e nevojshme është për të kapërcyer përtacisë dhe të përpiqen për të rritur gradualisht ngarkesën. Nëse ajo hyn në zakon, rezultati nuk do të jetë pritja e gjatë, dhe miqtë dhe kolegët janë të befasuar, dhe ndoshta xhelozia, shikoni në formën tuaj të hollë, duke menduar në lidhje me atë që një kurë mrekulli që ju merrni.