Si për të eliminuar vulvë dhimbshme kruarje


Kruhet i vulvë të femrave janë shpesh, por është mjaft e vështirë për të diagnostikuar, dhe për të zgjidhur sa e dhimbshme vulvë kruarje, mund të gjenden pas trajtimit nga ana e specialistëve të ndryshëm, gjinekologu, urolog, dermatolog, oncologist si edhe, por diagnoza nuk është gjithmonë e lehtë dhe gjithmonë pyetje si për të eliminuar kruarje vulvë.
Kruhet ndodh kur inflamacion të vaginës dhe vulvë, dhe natyra të ndryshme të sëmundjes dhe jo një sëmundje, por një simptomë.
Nëse gratë nuk janë zbuluar ndonjë sëmundjeve të shoqëruara me sëmundje dhe crregullimeve te sistemit riprodhues, Vulvë dhimbje kruarje do të ketë si një formë të veçantë të sëmundjes ose kruarje idiopatike vulvar, përveçse kur Vulvë, dhe zona tjetri prekur gjenital.


Shpesh ka kruhet vulvë në organet gjenitale të jashtme, dhe pastaj të shtrihet në të gjithë zonën e perineum, sipërfaqet e brendshme të kofshëve dhe anusit.
Vulvë Kruhet ndikon në ndonjë sipërfaqe prej lëkurës dhe mucous membranë kufirit mes vulvë dhe lëkurën, dhe nuk është kjo kruarje dhimbshme në sëmundjet si vaginitis, pezmatim i lëkurës, prania e pinworms, diarre, hemorroide. Përveç kruarje mund të ndodhë kur mosmbajtjeje, diabet, verdhëz pengues, skuqje pelenë, alergji, pezmatim i lëkurës, achlorhydria, hypovitaminosis e vitaminës D, stresi seksual ose mendor.


Kruhet i vulvë mund të shoqërohet me dhimbje, por në disa gra dhimbja është e paqartë, për shkak të faktit se të dyja këto ndjenja vijnë nga një fund nervore.
Ndjenja dhimbje dhe kruarje e vulvë të ndodhë gjatë stimulimit të mbaresa nervore të vendosura në zonën e epidermik, dhe ata janë të irrituar nga kimikatet që formojnë jashtë ose në nivel lokal.
Në këtë rast, mund të marrin pjesë prostaglandin dhe histamine në duke shkaktuar kruarje të rënda, ndërsa formën dhe ngjyrën e vulvë.

Ënjtje e vulvë është shkaktuar nga simptomat alergjike, lezione penguese dhe sëmundjeve inflamatore, si dhe rritja e ngadaltë në tumoret e vulvë mund të tregojë tumoreve malinje ose cysts.

Shkaqet kryesore të kruarje të vulvë mund të jenë: kraurosis ose distrofike sëmundjet e vulvë, si sindromi klimaterike kur ka inflamacion çrregullime neyrohormonalnыmy shkak.
Shumë shpesh ka kruhet diabet vulvë, infektimi krimb, sëmundjet e traktit gastrointestinal dhe mëlçisë, si dhe disa sëmundje të gjakut, sëmundjet mendore, çrregullime nervore.

Shfaqja e kruarje mund të shkaktohet nga agjentë infektivë, lëkurë oprelostyamy dhe sidomos në njerëz mbipeshë, por edhe për shkak të organeve gjenitale të ndotjes, në kundërshtim me rregullat e higjienës personale.
Vulvë Kruhet duket shumë gra në çdo moshë, dhe partnerët seksualë mund të jenë të infektuar vetëm kur një përkeqësimi, por më së shumti gjatë postmenapauzы apo menopauzës. Kur një grua duket kruarje të vulvë, ajo mund të shoqërohet me erë të pakëndshme, e cila e rrit pas raportit seksual apo menstruacioneve, duke shkaktuar çrregullime psyhoэmotsonalnыe në femra.


Pas testeve të përshkruara trajtim, por shpenzojnë atë së bashku me partnerët e tyre seksualë, dhe trajtimi përshkruara për njeriun individual dhe gruas.
Format nisur kruhet vulvë trajtohet për një kohë të gjatë, sepse i pari jo gjithmonë përgjigjur trajtimit, sidomos kur rozchuhuvanni kur ka inflamacion, kështu shpenzojnë trajtim shtesë pas 5-6 muajsh, krijon një kurs.
Objektivi kryesor në trajtimin e kruarje të vulvë është një akt mjekësor që synon lehtësimin e kruarje dhe përsëritjen e tij të mëvonshëm.

Eliminimi vulvë dhimbshme kruarje mund të përdorni pellgjet me një zgjidhje alkaline me candidiasis, formulimet e përdorura edhe për përdorim i ditës, droga protyvozudovыh tilla: anestezina fenol, novokaina, dimedrol dhe të tjerët, sidomos kur nuk janë proceset degjenerative në indet e vulvë.
Nëse një grua i shqetësuar në lidhje me një kruarje të fortë, e vazhdueshme të vulvë, është e nevojshme për të përdorur drogë që kanë protyvozudovыy efekt Kjo fenystyl dhe ai punon edhe me kruarje të fortë, dhe kraurosis alergjik urtikaria.


Nëse kruarje të shkaktuar nga shkelje të proceseve biokimike në indet e vulvë dhe kruarje gjatë stimulimit të receptorëve, me vazotropnыe përdorur drogë, veçanërisht në proceset degjeneruese e vulvë mund të përdoret dhe terapi zamenytelnuyu hormon.
Në mënyrë që të ndikojnë e përçuesve nervore për të ngadalësuar përhapjen e impulseve nervore në sistemin nervor qendror, aplikuar alkoolizmi bllokadën novokaina ose nervore seksuale. Gjithashtu emëruar terapi qetësues, fizioterapi, psikoterapi dhe mendje, dhe mjetet aktuale e aplikimit që japin një efekt stimulues.


Nëse kruhet nuk ndalet dhe ka gërvishtjet të forta dhe të sëmundjeve të tjera, është e nevojshme për të aplikuar antimikoticheskoy, trajtim antivirale dhe antibiotikut e organe gjenitale të jashtme dhe të brendshme, dhe është përdorur me droga të tilla si trihopol, ymkosyst, Betadine dhe të tjerët.
Në vaginosis bakteriale, antibiotikët duhet të përdoret, ndërsa fistulat, kanceret gjenitale, operacioni është përdorur. Në qoftë se një grua vuan nga diabeti ose hyperthyroidism, pastaj kalojnë korrigjimin çrregullime metabolike-endokrine.

Të gjitha trajtimi terapeutik e kruarje të vulvë duhet të synojnë parandalimin e përhapjes së sëmundjeve të organeve të tjera dhe indet dhe për të parë një mjek, një grua nuk duhet të pengojë ndryshimet patologjike që do të kenë një kohë të gjatë për të shëruar, ndonjëherë vite. Terapia kryesor është një grua e higjienës personale.