Si për të humbur peshë të duhur dhe për të mirën e shëndetit


Dëshirojnë të humbur peshë, shumica e njerëzve janë të gatshëm që të mos hezitojnë të shkojnë në masa ekstreme. Ata as nuk mendoj se disa prej veprimeve të tyre të shkaktojë dëm të pariparueshëm, por për shkak se ju mund të humbni peshë, të përmirësuar shëndetin dhe për të forcuar shëndetin në të njëjtën kohë. Për të mësuar se si për të humbur peshë të duhur dhe me shëndetin, të flasim në këtë artikull për të larguar shumë mite të humbni peshë dhe të lehtësuar detyrën e tyre.
Si saktë shpreh thelbin e procesit të thënies së duhur të ushqyerit: hani mëngjesin tuaj veten time, darkë Ndajeni me një mik dhe të japë armikut një darkë. Dëgjuar ndoshta të gjitha, por për disa arsye ajo injoruar. Nëse një person refuzon një mëngjes në mëngjes, për arsye të ndryshme, ajo është ndjenjë e diskutueshme e butësi në stomakun tuaj do të jetë shumë e shkurtër. Në mënyrë që për ditë të tërë, punë apo trajnim, forcën dhe energjinë, PEP, dhe humbje peshe ishte edhe me nevojën shëndetësor në mëngjes për të marr ushqim të drejtë. Pasi të hahet një person të plotë mëngjes pak u kthye në mendime në lidhje me atë që ai dëshiron për të ngrënë. Nga uria ai qetësisht hahet çokollatë, biskota, këpusë një copë kifle, duke pritur për drekë. Ajo rezulton se para drekë gjysma e kalorive ditore janë të shtypur, dhe darkë duhet të hani një pjesë më të vogël se unë do të doja. Refuzojnë të ngrënë drekë nuk kanë pushtet, dhe zakonisht të shkojë në këtë kohë, ne rrezikojmë të shtyjë të gjitha kalorive shtesë në bark, hips dhe këmbët. Në humbje peshe gjuha nuk mund të jetë në këtë rast.Miti i dytë, shpesh besojnë humbjen e peshës, ajo është miti nga uria. Mungesa e çdo ushqimi që hyn në trup, natyrisht, mund të ndihmojë të shpëtoj prej çifteve shtesë kg, por edhe të ndihmojë dhe për të blerë disa tumoreve. Askush dietist, sovetuyuschyy se si për të humbur peshë të duhur, nuk e rekomandojmë agjërimin. Shoqërohet këtë dhimbje proces në kokë, mungesa e energjisë dhe humor pozitive, dobësi dhe dëshirë për të shtrihen vetëm do të përkeqësojnë situatën. Puna në këtë shtet nuk mund plotësisht njeri, stërvitje - too. Pas të gjitha mendimet e tij janë të zëna vetëm ushqim. Metabolizmit, e cila është ngadalësuar në trup gjatë urisë, ndikon negativisht në shëndetin e përgjithshëm. Mungesa e ushqyesve, vitamina dhe më konvencionale të çojë lëngshme në sosje e të dy fizike dhe nervor. Agjërimi mund të jetë një procedurë një herë në mungesë të ndonjë contraindications nga mjekët në qoftë se, për shembull, të bëjë ditën e agjërimit. Kjo ditë do të jetë për të mirën e trupit dhe me shëndetin.


Ne do të kemi diçka të zhgënjej ata që preferojnë një ushtrim i lodhshëm dhe çdo herë, që vijnë në palestër, ka tendencë për të vendosur rekordin e saj të ri. Padyshim, trajnimi - është një pjesë integrale e jetës së atyre që janë vetëm të ëndërroja për të humbur peshë dhe që mendon se si për të humbur peshë të duhur. Megjithatë, treguesi i trenit djerse rrjedhin lumë në klasë, nuk ka asnjë tregues që djeg yndyrë. Djersitje - një shenjë se uji jashtë tepërt, i cili gjithashtu merr një pjesë të mirë të peshës shtesë dhe sasi të tepërta. Fat Burning ndodh vetëm pas tridhjetë minuta para se të trajnimit, i cili është ndryshimine njësive aerobe dhe energjisë. Dhe njerëzit që kurrë nuk kanë luajtur sportive dhe vendosi për të paguar atij një shënim të mprehtë në rrezik nuk nxitojnë energji dhe lodhje dhe marramendje. Fillestar duhet të rritet gradualisht intensitetin e stresit dhe ata të angazhuar në kohë - mos harroni se mbingarkesat - si të padëshirueshme si asnjë ngarkesë në të gjitha.


Ky besim, e cila është e natyrshme që të gjithë ata të cilët kujdesen për trupin tim dhe duke menduar se si për të humbur peshë të duhur, është se ju duhet të peshojnë vazhdimisht dhe monitoruar vetë duke përdorur peshat. Getting up çdo mëngjes në peshore, ne kemi bërë vetë konkluzionet e panevojshme. Shtuar kile në peshë nuk mund të jetë një shenjë se ju pereyily mbrëmje, dhe prova të qarta se në trajnimin e një ditë më parë keni qenë në gjendje për të rritur në masë të muskujve. Muskujve - është mjaft e trupit të rënda dhe të dendura të cilat në stërvitje të vazhdueshme rrit peshën tuaj edhe më shumë. Prandaj, ku çifti shkoi kg yndyrë dhe muskujve pesha ishin qartësisht rezultati do të jetë i dukshëm nga jashtë, jo në peshore, të cilat, për fat të keq, nuk ka treguar ndryshime. Përveç kësaj, fokusi nuk duhet të jetë mbi Libra edhe sepse trupi në varësi të shëndetit, të ushqyerit dhe kushtet e motit mund të ketë një shpëtoj të ndryshme të lëngjeve të tepërta. Fillimin e ditëve kritike në gratë, e shoqëruar zakonisht me një rritje të peshës trupore për disa kilogram. A nuk e vëreni se nuk mund të përgjigjet - edhe për shkak se shumë gra fillojnë depresionit mbi këtë bazë. Për fat të mirë, trupi përballuar të tyre për të trajtuar problemin, dhe një herë ditët kritike në gra të ndodhë, ajo është e liruar nga lëngu akumuluar.


Pothuajse të gjitha të humbni peshë kanë tendencë për të kufizuar veten në mënyrë rigoroze për të ëmbël. Fakti që ëmbëlsirat e nevojshme për trupin si ajër mushkëritë tona. Nga humor ëmbël ngrihet vërtetuar zyrtarisht nga shkencëtarët. Lose peshë me kënaqësi dhe përfitim në organizëm mund të! Për shembull, le veten të hanë çokollatë e errët, e cila është e dobishme dhe të ulët kalori. Rritja e nivelit të sheqerit në gjak tonë do të ndihmojë për të vendosur humor dhe ton, dhe në këtë mënyrë kanë depresion tërheqje me mendimet ngulët rreth ushqimit. Nga rruga, një mëngjes të mirë në mëngjes, ju mund të hani sa më pak çokollatë sesa me stomak bosh.


Pajtohem, ajo ka rregulla të thjeshta, në vijim të cilat mund të sjellë peshën e tij të idealit. Duke vendosur një objektiv - për të qenë të shëndetshëm me dietë, mund të arrihet në mënyrë automatike një gol tjetër - të jetë e mirë!