Sa shpejt sëmuren


Sot një pak objekte të pazakonta. Tani shpjegojë se pse ajo ishte këtu! Unë të kërkuar për të shkruar një artikull në lidhje se si të mos të marrë të sëmurë një të ftohtë në një mot të ftohtë. Por kjo rezulton se internetit më shpesh pyetur rreth asaj se si të sëmurë!
Unë e kuptoj që bën pyetje të tilla. Sidomos për ju, studentët dembel, kam shkruar këtë artikull
Unë kisha disa arsye për të bërë këtë.
Së pari, kam menduar se dikush erdhi në blogun tim për "sa më shpejt të sëmurë" mund të jenë të interesuar në një mënyrë jetese të shëndetshme dhe të bëhet lexuesi im konstante.


Së dyti, unë nuk do të vetëm të përshkruar mënyra të ndryshme për të shpejt të merrni të sëmurë, por edhe të flasim për pasojat. A mund dikush pastaj ndryshon mendjen e tij dhe të shkaktojnë dëme në shëndetin e tyre.
Kujdes Në fund të shkrimit do të gjeni bonus. Unë do të sjell një provuar dhe absolutisht të padëmshme për shëndetin mënyrën mungon nga mësimet.
Nëse qëllimi juaj është që të duket e sëmurë, së pari provoni metodat më primitive. Efektiviteti i tyre varet nga besimi i prindërve!


Metodat duken të sëmurë.

Çfarëdo termometër treguar temperaturë të lartë mund të rubbed në diçka (të tilla si pantallonat), ose do ta mbajë atë në ujë të nxehtë. Sigurohuni që temperatura nuk ngrihen më e lartë se termometri mund të tregojnë. Dhe atëherë ajo mund të jetë e keqe. Mbani termometrin në llamba apo bateri - është i paefektshëm.

Një mënyrë tjetër interesante - është fshij sqetull me kripë, hudhër apo ca balsam, oe "yll". Është thënë se një kohë të shkurtër temperatura rritet në 38-39 gradë!
Tani të përpiqemi për të portretizuar një stomak pa qejf. Disa njerëz vetëm të bëjë të mjaftueshme për të thartë fytyrën dhe dal nga dhoma e tij, duke mbajtur duart mbi barkun e tij. Nëse ju doni të shikoni më shumë bindëse, atëherë pini një pastrues
Për këtë sulfate magnezi përsosur - një gjë të padëmshme dhe kushton rreth 10 rubla. Shkrihet 1 lugë gjelle në një gjysmë gotë me ujë dhe pini sa më shpejt që ju të zgjoheni. Shije është shumë e keqe, kështu që të përgatisë një gotë me ujë të kërkesave.

Pastaj ju janë të pajisur me udhëtime të rregullta në tualet gjatë ditës. Prindërit vështirë se ndonjëherë dyshim gjendja e keqe tuaj se ka dëgjuar që vijnë nga një mendje tualet sëmundjen tuaj.
KUJDES! Mos përdorni në të tilla një ethe metodat e zakonshme:
- Jod Drip në një kub të sheqerit apo bukë, apo thjesht në ujë dhe pije

- Hani laps nga laps
Kjo mund të jetë i rrezikshëm!
Këto metoda simulojnë sëmundje një ndihmë të vogël për shumicën e njerëzve thjesht nuk ka ndodhur. Por ka raste shumë të keqe të helmimit ose zalisur.Si të sëmurë me të vërtetë?

Shkoni përpara! Nëse ju vendosni për të shpejt të marrë të sëmurë në shtëpi, ju ndoshta tuaj të preferuar diagnostikua - një të ftohtë apo ARI.
Ju nuk duhet të shpikin shumë. Nëse është e dimrit, detyra bëhet shumë më e lehtë. Shko në dush dhe dalje pastaj lagur me Prisni ballkon ose pranë një dritare të hapur.
Nëse ngrohjes jashtë, atëherë kjo metodë nuk do të ndihmojë. Pastaj ju mund të pini ujë akull apo akull. Për ta bërë këtë, hiqni akull nga frigorifer dhe podrobyte në copa që mund të gëlltiten, i holluar me ujë dhe të merret me gojë.

Kjo procedurë përsëritet disa herë më të mirë. Në mot të ftohtë, ju mund të kombinohen mënyra e parë dhe të dytë për efikasitet më të madh.
Dhe tani pasojat. Nëse ju lodh, ju nuk mund të merrni ftohjet sëmurët dhe pneumoni. Një e mirë e vogël në këtë - do të shkojnë në spital për disa javë.
Nëse e keni kryer çdo gjë të saktë dhe mjeku diagnostikuar sëmundje respiratore akute, në një javë ju do të jetë i shëndetshëm. POR! Sistemi juaj imunitar është dobësuar, dhe ju do të keni një mundësi të shkëlqyer për të mos sëmuren më vete.

Dhe një tjetër pasojë shumë e rëndësishme. Përvojën e tij sëmundje ju dorëzojë të prindërve! Përveç kësaj, lënduar është shpesh shumë e kushtueshme - mendoni për buxhetin e familjes!
Dhe tani bonus premtuar.
Është shumë e thjeshtë. Ju vijnë në shkollë dhe, pasi të ulur pak në klasë, mësuesit po raporton se çështje të ndjehen. Unë të kërkojë leje për të shkuar te mjeku shkollor. Shkuarja në zyrën e mjekut, ju deklaroj se ju keni një dhimbje koke dhe presionit të ngjarë rritje.
Sapo mjeku tërhequr nga aparat matës tensioni (një pajisje e cila mat presion), ju luftuar lodhje muskujt e këmbëve (20 sekonda për ta mbajtur atë). Si rezultat i kësaj, presioni juaj është i lartë ose shumë të lartë.

Nëse Dr. frikë (unë dikur ofruar për të thirrur një ambulancë), atëherë them atë që ju shpesh - ju vetëm duhet për të pushuar disa orë dhe të gjithë. Shkarkimi nga puna në ditën e marrë!
Është e këshillueshme që të përdorin këtë metodë për të trajnuar në shtëpi. Ne duhet të përmendet se presioni i lartë ishte rreth 150-160. Në presionit fund nuk mund të i kushtoj vëmendje.
Siç e vëreni kam shkruar këtë artikull, duke iu referuar pyetjes: "Sa shpejt i sëmurë" I pyetur vetëm nxënësit dhe studentët. Nëse ju nuk i përkasin atyre, shkruani, ju lutem, arsyen për këtë në komentet e dëshirës tuaj. Unë do të jetë shumë interesante për të lexuar.