Sa shpejt dhe në mënyrë efektive të hequr qafe e mjekër të dyfishtë


Çdo grua ëndrrat për të bërë fytyrën e saj, qafën dukej tërheqëse, ata nuk janë formuar rrudhat, folds, spote. Nëse vajzat e reja, shumica prej tyre, problemi është i panjohur, gratë mbi 30 kanë më shumë gjasa që të ketë për të menduar rreth asaj se si për të ruajtur dhe zgjeruar rininë e tyre për shumë vite. Mjaft shpesh një problem serioz për gratë është mjekër të dyfishtë, dhe kjo ndodh se në femra të përgjithshme mund të jenë mjaft të kënaqur me figurën e tyre, nuk do të jetë i plotë, por mjekër të dyfishtë ende pre e tërë sy. Për më tepër, me kalimin e kohës, një mjekër të dytë, në qoftë se nuk marrin asnjë hap për të eliminuar atë, është në gjendje të ulen më shumë dhe me një gjendje të tillë nuk do të pranojë asnjë grua të vetë-respektuar.


Pyetja se si të shpejt dhe në mënyrë efektive të hequr qafe e mjekër të dyfishtë i referohet disa nga më të rëndësishme në ruajtjen e të rinjve dhe bukurinë për gratë. Natyrisht, ne në çdo rast nuk insistojnë për të aplikuar për këtë mënyrë nekrasyvosti radikale - kirurgji. Një qasje e ngjashme mund të jetë, së pari, shumë të shtrenjta, dhe së dyti, shumë e rrezikshme, së treti, jo mjaft efektive. Përveç kësaj, ka shumë mënyra për të shpejt, lehtë dhe në mënyrë efektive të shpëtoj veten në shtëpi në mjekër të dyfishtë. Sigurisht, duke folur e shpejtësisë, e drejta obyazykamosya se një ditë problem, natyrisht, nuk e zgjidh, por në qoftë se ju qasje detyrën seriozisht, ju mund të në një kohë mjaft të shkurtër të përpiqen të merren me të.

Një nga metodat kryesore se si të shpejt dhe në mënyrë efektive të shpëtoj e mjekër të dyfishtë janë të mërzitshëm ushtrime të veçanta, por para se të filloni ta të jetë gati për fillimin. Kjo është përgatitja paraprake e lëkurës, e cila mund të përdorni një masazh të veçantë.

1. Përgatitja e lëkurës duke përdorur masazh me mjaltë. Roli i lëkurës masazh në fushat me probleme, është jashtëzakonisht i lartë. Duke e bërë lëkurën të zhdërvjellët dhe elastik me masazh, ne të ndihmuar ata të përgatiten për disa ndryshime, dhe ky është hapi i parë drejt duke u shpëtoj e mjekër të dyfishtë. Rreth Fuqia shëruese e mjaltit edhe një herë nuk ka nevojë për të folur, ky produkt është i dobishëm për lëkurën tonë. Masazh me mjaltë bëhet si më poshtë: merrni 1 lugë gjelle mjaltë në sasi, të aplikojnë për fushat me probleme dhe të fillojnë të masazh lehtë, duke u përpjekur të mjaltë zhytem në lëkurë. Kushti më i rëndësishëm është që të bëjë lëvizje në mënyrë që jo shumë shtrirje të lëkurës, procedura vazhdon për aq kohë sa lëkura nuk është e kuqe. Qëndroi mjaltë pije me ujë dhe të aplikojnë në fushën e mjekër toning krem ​​që do të ushqyer elemente tuaj të lëkurës të dobishme dhe të tërheqë atë.


2. Përgatitja e lëkurës me lëng limoni. Sepse masazh me mjaltë një numër të contraindications (alergji, enët e gjakut e brishtë), ju mund të aplikoni një metodë të ndryshme për përgatitjen e lëkurës duke përdorur kompresa lëng limoni. Për ta bërë këtë, shtrydh lëng nga një limon, lagur atë dhe e vënë fashë garzë në zonën për gjysmë ore mjekër të dyfishtë. Pas kohës së caktuar për procesin e lëkurës të veçantë krem ​​yndyrë. Me këtë trajtim të lëkurës i mbushur me vitamina, ajo përmirëson qarkullimin e gjakut. Janë pako në ditë, në kohën e gjumit për një muaj.


3. Në pyetjen se sa shpejt dhe në mënyrë efektive të hequr qafe e shëmtuar, sagging mjekër të dyfishtë janë një numër i kushteve. Një prej tyre - kujdesi i vazhdueshëm i lëkurës, dhe kjo duhet të kryhet si më parë ushtrimit të hiqni një mjekër të dyfishtë, dhe gjatë tyre dhe pas. Kjo është e nevojshme në mënyrë që lëkura ishte gjithmonë në gjendje të mirë, dhe ky efekt është arritur nga goditjet e thjeshtë të lehta në zonën mjekër. Ju mund të përdorni një peshqir të lagur në ujë të kripur.

4. Tani për ushtrimin më të drejtpërdrejtë për të hequr mjekër të dyfishtë. Pas përgatitjet paraprake kanë përfunduar me ndihmën e trajtimeve masazh për të rritur lëkurës, ju mund të filloni klasa. Parakusht: Trajnimi duhet të jetë sistematik, ata kërkojnë një sasi mjaftë e kohës së lirë, por të prodhojë rezultate të dukshme me sy të lirë.


A) Gënjeshtra në sipërfaqe të drejtë, të ngurta, më të mirë në dysheme. Ngritja kokën ngadalë dhe vetëm ngadalë ulë atë. Vini re se në qoftë se ka probleme me shpinë, ky ushtrim është i kundërindikuar.
B) mposht mjekër dhe të heqë ngadalë, sikur rezistencës padukshme anashkalimit, lodhje muskujt. Bukurinë e këtij ushtrimi është se kjo mund të bëhet në çdo kohë të përshtatshme, madje edhe duke bërë diçka tjetër.
B) pa probleme, pa lëvizjet e papritur atëherë anim kokën tuaj në një ose në anën tjetër.
D) Ulja supet, tërheq qafën sa më shumë të jetë e mundur. Shumë efektive për eliminimin e mjekër të dyfishtë dhe për t'u çlodhur.

D) Squeezing grushta, ata kokëfortësi nën mjekër, duke krijuar rezistencë, atëherë 10 herë për të hapur dhe të mbyllur gojën.
E) duke hedhur kokën mbrapa dhe vënien përpara nofulla të ulët të arrijnë në buzën e poshtme të hundës. Bëni 5 herë.

5. Disa receta kombëtare që në mënyrë efektive do të shpëtoj e mjekër të dyfishtë.
A) dhe Wort lisi leh Shën Gjonit. Merrni 1 tbsp Wort barishte Shën Gjonit dhe numër të njëjtë të lisi leh, derdh ujë të valë (1 filxhan), datat vlim për 10 minuta, pas së cilës supë do të largohet për gjysmë ore. Strain, derdh ujë të valë në një vëllim prej 200 ml pas ushtrimit fshij lëkurën në fushat me probleme.

B) lë hithër. Muzik, Masa 1 filxhan, pour 200 ml vodka, të vënë në një vend të errët për 10 ditë. Pas infuzion afatit, shtoni atë pak ujë të valë 2 lugë). Përdoreni si një locion për të pastruar lëkurën në mjekër të dyfishtë.
B) krem, vezë, limon. 1 filxhan krem, përzierje me vezë rrahur, shtoni lëng limoni, glicerinë (1 lugë). Lëkura e pastër para gjumit.