Sa shpejt të ulur temperaturën


Në njerëzit ethe tregon një dështim në trup, kështu që ai shpesh përpiqet për të kapërcyer sëmundje ose sinjale inflamacion fshehur. Dhe rënie në mënyrë të panatyrshme në temperaturën e trupit është e padëshirueshme në rastin e temperaturave të ulëta 37-38 gradë. Nëse temperatura është rritur në 38 dhe vazhdon të rritet, ajo është një rast që të përdorë mjete që në fund të saj. Shënim, megjithatë, se ajo do të zgjasin e sëmundjes dhe për të parandaluar trupin për t'u marrë plotësisht me mikrobet që mund të shkaktojnë komplikime.


Sa shpejt të ulur temperaturën e një të rrituri?
Për të filluar, duhet theksuar se ka një ndryshim në mënyrat me të cilat është e dëshirueshme për të xhiruar poshtë temperaturën e një të rrituri dhe një fëmijë.
Për shembull, jepni fëmijën NSAIDs shumë mjekë nuk e rekomandojmë për shkak të efekteve të tyre të dëmshme në mukozën e traktit gastrointestinal. Të rriturit që vuajnë nga gastriti apo ulçerë stomakut, rekomandohet fuqimisht që të përdorin këto barna.
Kur temperatura e trupit të një të rrituri të shëndetshme mund të xhiruar poshtë si të mjekësisë dhe popullore mjetet juridike.

Kombinimi shpejtë do të ndikojë disa dhe të tjerët: për shembull, tableta acid Mefenamic qyl me ujë të ngrohtë.
Si të shpejt të sjellë poshtë temperaturën e fëmijës tuaj?
Temperatura e një fëmije mund të sjellin poshtë duke përdorur ilaçe homeopatik, ilaçe tradicionale apo droga të veprimit të drejtpërdrejtë. Kjo e fundit mund të jepet në temperaturë të lartë, e cila rritet dhe të mos humbur mjete të tjera.
Farmacistët sot prodhuar antipiretik të veçantë për fëmijët në formën e supozitorëve, pezullime dhe tableta:

 • Nurofen për fëmijët;

 • Fëmijët paracetamol;

 • viburkol;

 • Panadol fëmijëve dhe të tjerët.


 • Mjetet juridike homeopatik të bërë përdorimin më të mirë të metodave tradicionale të shpejt të sjellë poshtë temperaturën.
  Sa shpejt të sjellë poshtë temperaturë të ulët?
  Fillimisht temperatura 37 ftohjet nuk duhet humbur. Megjithatë, ka raste kur ajo është mbajtur për një kohë të gjatë ose të ngrihet një periudhë të caktuar kohore, pa simptomat e ftohjet. Njeriu në këtë periudhë nuk mund të funksionojë, sepse fyt ngadalshëm kronike ose neurozë shpesh japin vetëm një temperaturë të tillë, dhe problemi është se ata nuk trajtohen shpejt. Për shkak se pacienti është i nevojshëm për të ulur temperaturën e ulët.

  Sa shpejt të ulur temperaturën e 37?
  Temperatura ishte 37 në qoftë se ajo është shkaktuar nga ftohtë të përbashkët, mund të trokas Panadol. Nëse fëmija është i sëmurë, ai mund të japë Aconite plus - një ilaç homeopatik që nuk dëmtojnë trupin, në qoftë se ju ndiqni dozen.
  Sa shpejt të sjellë poshtë një temperaturë të lartë?
  Besohet se temperatura e lartë e 385 gradë fillon. Në të vërtetë ju mund të konsideroni një temperaturë të lartë prej 38 gradë tashmë, në qoftë se ajo gradualisht rritet. Prandaj, në qoftë se temperatura në zonën e ndaluar 38 gradë, gripit dhe SARS-it ka asnjë arsye për të zvogëluar atë, por situata e jetës janë të ndryshme, dhe për këtë arsye ne e konsiderojmë, duke përfshirë se si për të ulur temperaturën prej 38 gradë dhe më lart.

  Sa shpejt të ulur temperaturën e 38?
  Për të ulur temperaturën e 38 të rritur të mjaftueshme për të marrë 1 pilulë ymeta (ose analog) dhe për të hequr veshje të ngrohtë. Pije të bollshme të mirëpritur - ajo ndihmon të ulët temperaturën pas 1 ore pas 2 gota të çajit të ngrohtë. Fëmija xhiruar poshtë temperaturat e tilla gjithashtu mund të ndihmojë të pijshëm të rënda dhe qyl me ujë të ngrohtë. Për të shpejt të sjellë poshtë temperaturën, duhet të mbështetet në jo-steroidal anti-inflamator drogë - të tilla si Nurofen.
  Sa shpejt të ulur temperaturën e 39?

  Temperatura 39 - është e rrezikshme, veçanërisht në qoftë se ajo tenton të rritet. Ju shqetësohen për rreziqet e ethe-uljen medikamente të papërshtatshme, dhe për këtë arsye pothuajse të gjithë të mirë. Më efektive është që të përdorin si për të rriturit dhe për fëmijët, acid Mefenamic. Aspirina mund të merret vetëm në një stomak të plotë. Edhe në këtë rast, përdorni fshirje lagësht zhytur në ujë ose uthull të ngrohtë zgjidhje me një peshqir dhe të pijshëm të vazhdueshme. Gjithashtu efektive kundër temperaturë të lartë konsiderohen Efferalgan Upsâ në formën e tabletave tretshme.

  Sa shpejt të ulur temperaturën e 40?
  Në këtë temperaturë, personi duhet të jetë në spital. Para arrin ambulancë, fëmija mund të jepet qirinj Nurofen ose viburkol - është se shkëndijë reduktimin e ngrohjes në mënyrë efikase. Për të reduktuar temperaturë të lartë në të rriturit mund të përdorni qirinj tsefekon N. dhe fëmijë dhe të rritur në temperaturë të lartë mund të ndihmojë shkumëzues eferalhan.