Si të shpejt të hequr qafe një të ftohtë në shtëpiAta thonë se në qoftë se ju trajtoni një kullojnë hundët, ajo do të marrë dy javë, dhe nëse nuk trajtohet, katërmbëdhjetë ditë. Edhe pse nuk është trajtuar në mënyrë korrekte, shërohet, me siguri për të përballuar me sëmundje. Kur procesi fillon qëllimi zëvendësues pikërisht atë që u tha, në një shaka. Si mjete popullore për të shpejt të të hequr qafe kollë dhe të ftohtë në shtëpi?

Metodat për asgjësimin e shpejtë të manifestimeve fillestare të ftohtëNë shenjë e parë ose më herët - për shembull, në qoftë se ju ka ndodhur që të merrni nën shi - për të parandaluar ftohjet, është e nevojshme që të këmbët të ngrohtë në një pellg me ujë të nxehtë, duke shtuar një pak mustardë. Pas procedurës veshin pambuku, dhe çorape leshi, batanije përfundojë këmbë leshi.

Është e dobishme për të lyej brenda lëng vrimat e hundës së Kalanchoe. Procedura terapeutike kryhet dy apo tre herë në ditë.
Ju mund të gatuaj lëng dhe Kalanchoe të dalë 2-3 pika në secilën vrimë hunde. Shkatërrimi i shpejtë i varrosnin të ftohtë gjithashtu ndihmon lëng aloe.
Efektivisht gërmoj një vaj apo detit buckthorn pak nxehtë ijet dhe një ilaç popullore folklorike si mjaltë të bardhë. Honey holluar me ujë të ngrohtë në një raport prej 1: 2 dhe të varrosur disa herë në ditë 5 pika në secilën vrimë hunde.
Mirë për gargarë me një përzierje e mjaltë dhe uthull. Një gotë me ujë të ngrohtë marrë 2 tbsp mjaltë dhe 3 lugë Uthulla e Molles. Gargarë tre herë në ditë.

Për të hequr qafe kollë ose për të parandaluar përhapjen e saj, ne rekomandojmë korrigjuar në vijim. Lugë gjelle kamomil, Calendula ose filxhan urtë krijoj ujë të vluar dhe të lënë për 20 minuta. Përbërja e ngrohtë gargarë disa herë në ditë. Herbs kanë një efekt Zbutje dhe efekt anti-inflamator.

Getting shpëtoj e kollë të përbashkët të ftohtë dhe në shtëpiTë ndihmojë të përballen me mbytje sëmundjes. Ora Trajtimi 7-10 minuta. Përdorimin optimal pompa të veçantë, por në shumicën e rasteve turi i përshtatshëm smalt, i cili është derdhur ujë të valë dhe të vënë të thatë prutovodnoho eukalipt bar. Turi rekomanduar për të përfunduar një peshqir për nxjerrjen nuk ftohur shpejt dhe të mos djegur faqet apo hundë e buzë të nxehtë.

Për inhalimi mund të përdorni vajra esenciale, por me kujdes. Në turi shtuar nga një deri tre pika, përndryshe ekziston rreziku i djeg mukozës.
Nëse mëlçisë është e shëndetshme, e shpejtë për të hequr qafe kollë dhe çokollatë ftohtë ndihmon ashtuquajturin naftës. Merrni 100g e çokollatë, gjalpë 100g, 3 lugë kakao pluhur, 3 lugë yndyrë derri. Shkrihet gjalpë në një të naftës dhe derri pan yndyrë, shtoni çokollatë copëtuar dhe kakao, përzierje mirë dhe të ftohtë. Merrni disa herë në ditë, lyhet mbi bukë apo roll.

Ju mund të gatuaj një tjetër mjet që ndihmon me të ftohtë të përbashkët dhe kollë. Merrni aloe 5 fletë, gjalpë 250g, 200g yndyrë derri, 250 g mjaltë dhe 1 lugë çaji pluhur kakao. Aloe lë finely copëtuar ose përshkohet përmes një mulli mishit. Gjalpë i butë dhe dhjamë derri në një roztoplyuyutsya pan, atje janë shtuar gjethe copëtuar e aloe, kakao dhe mjaltë, të gjitha të përziera tërësisht. Pasi pan ka ftohur, vënë përmbajtjen në një kavanoz qelqi dhe ruhen në frigorifer. Pranuar 3 herë në ditë për një orë para ushqimit për 1st.l.