Si të shpejt të humbur peshë para festave


Shpesh vetëm para festë rezulton se fustan që zgjedhjen kaq shumë kohë dhe gjatë pritur këtë moment, nuk është e mjaftueshme. Dhe për të "rritet" ajo duhet menjëherë të humbasë një kilogram pak. Si të shpejt të humbur peshë para festave me dëmtime minimale të trupit, por edhe në mënyrë që paund humbura nuk kthehen - kjo ne tani flasim.
Vetëm dua të theksohet se humbje peshe shpejtë është shumë joefikase dhe të dëmshme, kështu që mënyra tona të propozuara - vetëm një herë, opsion emergjente, por ka rekomandime për përdorim të vazhdueshëm. Dhe se para festave, duke kërkuar në reflektimin e tij në pasqyrë, nuk kërkojnë përgjigje për pyetjet e vështira ", si për të humbur peshë të shpejtë" është e nevojshme, para së gjithash, të shikojnë dietën tuaj, të përfshijë në produkte të dobishme dietë dhe për të reduktuar në një konsum minimal të "dëmshme" dhe të çojë një jetese aktive, palestër apo gjimnastikë.Ne ju ofrojmë disa truket për t'ju ndihmuar të humbni peshë të shpejtë para festave pak ditë

Marrja e para - të zvogëlojë numrin e yndyrave të konsumuara
Profesionistë Rekomandimi - uljen në 25g në ditë dhe jo më shumë. Përdorin këtë teknikë për një kohë të gjatë ndaluar për shkak se një reduktim i tillë është mjaft e rrezikshme për trupin. Pra, ajo mund të përdoret për një muaj, jo më shumë.

Cilat janë hequr nga dieta: mish, yolks vezë, vaj ulliri, salcice dhe mish të tymosur, buns, arra, pasta, arra, margarinë. Të gjitha yndyrna përmbajnë këto goodies zëvendësuar vaj peshku blerë në farmaci në mëngjes dhe të marrë sipas udhëzimeve. Nuk përbëhet nga vaj peshku - ju mund të zëvendësojë atë me vajra bimore fllad-shtrydhur blerë në treg, një lugë gjelle është e mjaftueshme.


Për të marrë një të dytë - tabu për ëmbëlsirë
Kjo është aq e qartë, dhe kjo metodë është komponent zanore e çdo dietë. Lose peshë të shpejtë, pa u ndalur për të ngrënë ëmbëlsira dhe ëmbëlsirat, madje edhe duke reduktuar ndjeshëm numrin e tyre - kjo është e pamundur, kështu që zgjidhni - ose heq ato përgjithmonë para festave apo proschaytes me veshje tuaj të preferuar.

Pranimi i tretë - përjashtojnë produkteve të përpunuara
Çfarë doni të thoni? Makarona, ushqim të konservuar (peshk, mish), lëng, fruta dhe më shumë. Përveç kësaj, komponentët e tyre riciklohen dhe ka humbur shumë nga vlera e tij ushqyese, shtuan ata të ndryshme, ndonjëherë shumë të dëmshme për aditivëve trupit të njeriut të tilla si nitrat, glicerinë dhe të tjerët. Mendoni edhe për shije, ngjyra, preservatives - nuk ka dobi prej tyre.


Pranimi i katërt - më pak karbohidratet
Karbohidratet duhet gjithashtu të marrin më pak, pasi që një metodë e tillë do të çojë në humbjen e lëngjeve, respektivisht, dhe pesha e trupit. Low-Carb dietë - një opsion emergjente, nuk rekomandohet për përdorim të zgjatur. Mungesa mëdyshje e carbs dhe energji trupi fillon të ruajtur forcat që çojnë në depresion, sindromi i lodhjes kronike, humbja e fuqisë. Ju mund të zvogëlojë futje karbohidrate në një maksimum prej një muaji, dhe pastaj gradualisht të kthehet në një dietë të ekuilibruar.


Marrja e pesë - Lëvizja hollim siguruar
Ndërsa në qoftë se ju nuk e keni prerë dietën tuaj, të humbasin peshë më shpejt, pa përdorur për aktivitet fizik, të dështojnë. Para se pushimet do të duhet të ndajë kohë dhe fonde dhe palestër. Merrni gjimnastikë, pobihayte në punë rutine, provoni trajnerët eliptike. Ushtrim alternative në mënyrë që të humbasin peshë më shpejt të merret kërkon të paktën 5 herë në javë. Nëse seanca e mundshme individuale me një trajner - mos humbisni shansin tuaj për të provoni, jo vetëm për të humbur peshë, por për të hequr zonat e tyre me probleme.


Pritja e gjashtë - proteinat e muskujve furnizim
Vakt kryesor është proteina e muskujve. Në mënyrë që të shmanget "reduktim" duhet të marrë një ditë për 16 gram proteina për 1 kg të trupit. Si për të plotësuar proteina rezervat nëse vidyazykatysya e produkteve të mishit? Përdorni proteina pluhur - të përgatisë një koktej në ujë dhe pije atë gjatë gjithë ditës. Dhe peshku nuk është anuluar - 2-3 herë në javë - të ziera ose steamed.

Pritja e shtatë - pini ujë
Duhet të pini sa më shumë që të jetë e mundur. Përdorni jetë vetëm ujë jo-gazuara. Të jetë i sigurt për të pirë një gotë me ujë të ngrohtë në mëngjes në një stomak bosh - një lloj "larje" të trupit. Rritja e futje në rritje të prodhimit dhe zhvillimin e stresit gjëndra homonov. Vetëm këto hormone dhe të ofrojnë ndihmë të paçmuar në djegien yndyrë. Pini nevojën dhe para ushtrimit dhe pas.


Pritja tetë - Beteja kripur
Në mënyrë që të humbasin peshë në afat të shkurtër, ju keni nevojë për të nxjerr ujin e tepërt. Përmban ujë në trup për shkak të natriumit dhe - të reduktuar, në qoftë se jo plotësisht - kripë hequr - është rrjedhje e lëngjeve dhe kështu reduktimin e peshës trupore. Kripa është e fshehur jo vetëm në harengë, turshi dhe ushqime të tjera që kanë shije të qartë të kripur. Në sasi të mëdha ajo është e përmbajtura në majonezë, salcat e ndryshme dhe pikat e karburantit. Kur të blesh një produkt të veçantë, të jetë i sigurt për të lexuar etiketë përmbajtjen - kjo tregon sasinë e kripës që përmbajnë. Siç tregon praktika, vidyazykavshys plota të kripës është e lehtë për të shpejt të të shpëtoj prej 4 kg.


Disa janë duke u përpjekur të heqin qafe e lëngjeve të tepërta në trup, duke marrë diuretics. Mos i abuzojnë ato, si mund të jetë mjaft komplikime të rënda. Pranimi i drogës diuretik duhet detyrimisht të jetë dakord me mjekun i cili, bazuar në rezultatet e analizave dhe gjendjen e përgjithshme të pacientit, përfundon nevojën për emërimin e barnave të tilla. Nga bimeve të ndryshme diuretik dhe kërkesat e kuvendit nuk janë aq të rënda, por përsëri - çdo gjë në moderim.

Shudnuvshy në afat të shkurtër, mos harroni se rezultati duhet të mbahet, përndryshe peshën tuaj mbrapa dhe madje edhe vdekje. Konsultimi me një dietës nuk është e tepërt.