Si të shpejt të hequr qafe një gjellë e mbetur


Në mëngjes pas një mbrëmje fun kaluar të rrallë të mirë, sidomos kur në prag pirë shumë alkool. Situata është e komplikuar në qoftë se një nevojë urgjente për të freskohem dhe të gjejnë një mënyrë se si të shpejt të të hequr qafe e dhimbje koke. Mënyra më e famshme dhe e lehtë - pini një alkool të vogël, por një masë e tillë radikal nuk është për të gjithë, sidomos gratë.

Mënyra e drogës për të hequr qafe një gjellë e mbeturIndustria farmaceutike ofron shumë prej përgatitjeve të destinuara për lehtësim hangover dhe madje edhe eliminimin e halitosis (ndenjur). Në mesin e tyre më të njohura:


 • Alco-tampon;

 • DrynkOff;

 • Alka-Prim;

 • Vega +;

 • Zoreks;

 • Stand-jo;

 • Alka-ujë mineral;

 • Dr Pohmelin;

 • Medihronal;

 • Alkoklyn;

 • Zenalk;

 • Lymontar;

 • Buall;

 • Antipohmelin;

 • Guten Morgen;

 • Piel-Alco;

 • Korrda;

 • Sigurimit të ndjehen më mirë.


 • Për simptomat lehtësi specifike (vjellje, dhimbje koke, spazma e muskujve) janë të inkurajuar për të marrë medikamente në vijim:

 • Aspirina;

 • Paracetamol;

 • Ybuprom, Ibuprofen;

 • Pentalhin;

 • Tsitramon;

 • Enterosgel ose sorbents tjera (Polisorbents aktivizuar qymyr të bardhë);

 • Asparcam (Panangin);

 • acid sukcinik;

 • Glycine;

 • GLUTARGIN;

 • Mahnesol;

 • HEPA-Merz;

 • Dyasporal Magnezi;

 • Persen.


 • Si të shpëtoj nga një gjellë e mbetur në mëngjes?


  Nëse ju nuk jeni në gjendje për të vizituar një farmaci për barnat askujt shkoni, ju mund të provoni disa recetë e thjeshtë por efektive e mjekësisë tradicionale:

 • Shëllirë (dhe rikthen ekuilibrin electrolyte dhe parandalon dehidratim);

 • bajame termikisht të papërpunuara (rreth 6 copë);

 • Vaj aguliçe mbrëmje (2 teaspoons);

 • Lëng domate;

 • mollë (për të ngrënë në një stomak bosh);

 • filxhan çaj me lëng të freskët të një limoni ose gëlqere;

 • gjethe nenexhik të freskëta (ngadalë përtyp);

 • banane, grimcuar në një blender me pak qumësht, akull dhe 1 lugë çaji mjaltë;

 • supë pule, supë, supë me lakër turshi, marule, domate, muskul;

 • vezë e verdhë veze (lagur), të përziera me një gotë me lëng domate;

 • ujit nga një tretësirë ​​e alkoolit mente (në një raport prej 10 deri ne 1, respektivisht);

 • vendas;

 • dush të nxehtë me oliyimy thelbësor ndonjë agrume;

 • fara qimnon (lugë çaji katërta përtyp dhe gëlltitje);

 • kos (pije thartuar qumësht);

 • buding bollgur;

 • hurmë;

 • Ekstrakt Qumësht carangth (si supë ose fruta copëtuar);

 • pyrethrum ekstrakt vajzë;

 • çaj xhenxhefil.


 • Gjithashtu, mjekësi tradicionale thotë se dikush shpëtoj ndërtimin e një gjellë e mbetur të fortë, dhe sindromi dritë në qoftë se do të ndjekë 3 rregulla themelore:

 • Mjaft gjumë.

 • Pini shumë ujë të pastër.

 • Është ushqim që përmban fibra bimore (celulozë).


 • Këto këshilla të thjeshta të ndihmojë për të normalizuar proceset metabolike, rivendosjen e bilancit me ujë kripë dhe për të përmirësuar sistemin e tretjes.

  Mënyra më e mirë për të hequr qafe një gjellë e mbetur


  Metoda më efektive të eliminuar gjendjen e përshkruar - infuzion intravenoz. Ajo është përdorur zakonisht ekipet mjekët e urgjencës në binges, por pikatore është mënyra më e shpejtë për të hequr qafe një gjellë e mbetur. Operacion i saj është i bazuar në pastrimin e gjakut e toksinave evoluar në prishjen e alkoolit, duke shkaktuar shëndetin e përmirësuar në mënyrë dramatike. Zakonisht vënë infuzion e kripur dhe glukozë. Këto lëngje në mënyrë efektive të reduktuar përqendrimin e alkoolit në gjak, mungesa e ujit në gjak, dilates enët e gjakut.

  Në qoftë se ju përdorni pikatore nuk është e mundur, ju mund të bëni një klizmë dhe pastruar stomakun. Në rastin e parë, metoda kromi, procedura kryhet 3-4 herë në një rresht për të pastruar ujin nga zorrë. Metoda e dytë është për të pirë rreth 1 litër lëngu, dhe të shkaktojë të vjella. Këto metoda mjaft të pakëndshme, por mund të shpëtoj nga një orë hangover.