Çfarë është dietë më efektive në dysbacteriosis zorrë


Zorrëve dysbiosis - një lloj patologjie të trupit, duke rezultuar në microflora normale diku zhduket. Dhe në vend të saj ka mikroorganizmave të ndryshme të cilat nuk kanë nevojë të jenë në një zorrë të shëndetshme.
Dhe pastaj zorrë fillon të rebelohen. Për shkak të staphylococci ndryshme, kërpudhave dhe neverive të tjera patogjene që shfaqet diarre, formimin e tepruar të gazit atëherë, në qoftë se jo lodhje dhe humbje të fuqisë. Shumë shpesh ndodh rritje e jashtëzakonshme, sepse antibiotikët. Ne trajtimin e një, dhe si rezultat të humbasin më shumë - florën e zorrëve.

Atëherë dhe duhet të bëhet një dietë të veçantë, emëroi një dietë të veçantë për dysbiosis zorrëve, që synon marrjen e shpëtoj nga simptomat.


Çfarë duhet të përjashtohen nga dietë?


Përjashtojnë që promovon fermentimi:
ëmbëlsirat (ata ndihmojnë fermentimi);
bukë e butë e bardhë (natyrisht, pse);
yndyrore dhe ushqime të skuqura;
birrë, shampanjë dhe çdo verë;
fruta dhe perime te konservuara;
salads perime të papërpunuara (lakër, panxhar, spinaq, etj);Mos pini ujë pazier, mos pini menjëherë pas një vakt larë poshtë me çaj dhe jo çdo lugë të ushqimit. Mënyrën pijshëm kërkon veçantë. Është më mirë të le të jetë çaj të nxehtë apo kafe është e brishtë, por 20 minuta më vonë, pas gëlltitur pak e fundit të ushqimit.Dhe çfarë mund të hani?


Që mikroorganizmave që shkaktojnë rritje e jashtëzakonshme, janë të origjinave të ndryshme dhe lloje, dietë dhe dysbacteriosis zorrëve në çdo rast të caktuar ndryshe.

Por ka disa rekomandime të përgjithshme për të gjitha llojet e sëmundjeve. Ushqimi duhet të jetë qëllim për të rivendosur normale, microflora zorrëve të shëndetshme.Djathë yndyrë të ulët dhe cilësisë së produkteve të qumështit të ndihmojë për të mbijetuar dhe të shumohen baktereve të mira.
Edhe bukë bajat djeshëm mjaft e përshtatshme.

Gjatë mprehje - dobët pule ose mish supë, dhe gjatë shërimit - supë të fortë.
Qershi, currants kuqe dhe e zezë mund të ndihmojë në luftën kundër sëmundjes. Vetëm mos e teproni me përdorimin e tyre, ose ju mund të përkeqësojnë situatën.
Hudhër dhe qepë të vrarë bakteret që shkaktojnë sëmundje. Përdorin ato në qoftë se kjo nuk do të dëmtojë barkun tuaj.
Bilberries dhe Kastrati ekstrakte të ndryshme bimore gjithashtu mjaft i përshtatshëm si ushqim dhe madje edhe të rekomanduara.
Alkoolit të fortë në sasi të vogla është i lejuar, por e padëshirueshme.
Por të rreptë, dietë shumë e saktë duhet të jetë një mjek. Ai vendos janë të nevojshme për të rivendosur përgatitjet e duhura dhe punën në grup të zorrëve.


Si e bën zorrët tona?