Çfarë ju mund të vini deri pilula gjumi person i moshuar


Gjumi - një gjendje heterogjene që përfshin periudha të ngadaltë dhe të shpejtë. Me plakjen, ndryshon tjetër natë të tij. Me moshën, ajo bëhet shumë e vështirë për të fjetur gjatë natës një njeri zgjohet vazhdimisht, edhe pse koha totale gjumë nuk ndryshon. Kalimi në mes të syçeltësi dhe fle në njerëz të moshuar është e mprehtë, duke krijuar një ndjenjë e gjumit të cekët. Mesatarisht, njerëzit e moshuar mund të zgjohen gjatë natës në 4 herë, ndërsa të vetëdijshëm për faktin se ata nuk fle. Zgjim i tillë për shkak të faktit se njerëzit e moshuar shpenzojnë më pak kohë në gjumë të thellë, shpesh përballen me banjë, si dhe ankth dhe dhimbje të lidhur me sëmundje të ndryshme kronike.


Pasojat e çrregullime të gjumit
Ndërprerja e shpeshtë e gjumit jo vetëm që pengon njerëzit, por ajo është shumë e rrezikshme për shëndetin. Të moshuarit bien në gjumë dhe vështirësi duke fjetur shumë e ndjeshme, kështu që gjithmonë ndjehen të butë dhe të thyera, madje edhe në qoftë se koha totale e pjesës tjetër të natës ka ndryshuar. Mungesa e gjumit, eventualisht, mund të shkaktojë çrregullime mendore, konfuzion në mendjet dhe madje edhe halucinacione. Kjo gjendje është e shërueshme, por para se të hyn në të, për të gjetur se pilula gjumi mund të marr një person i moshuar.


Prona gjumi pilula
Quajtur droga hipnotik, të cilat te njerëzit shkakton një gjendje të ngjashme me gjumë natyral, të thellë dhe të gjatë. Doza të vogla të këtyre barnave kanë një efekt qetësues dhe qetësues dhe pengojnë punën e disa sistemit nervor qendror.

Nga droga hipnozës përfshijnë derivatet benzodiazepine, barbiturates dhe substancave të tjera të strukturës kimike. Normalizimin gjumë të ndihmojë gjithashtu qetësues drogës që të zvogëlojë ankthin emocional, të eleminuar ankthi dhe stresi, si dhe të kontribuojë në fillimin e shpejtë dhe thellimin e gjumit. Çdo ditë një numër i madh i njerëzve të marrë pilula gjumi edhe pa menduar për seriozitetin e dëmtimit sipërfaqësore të trupit. Edhe pse këto barna dhe të ndihmojë në eliminimin pagjumësi, por ata nuk e eliminojnë shkakun themelor të sëmundjes. Përveç kësaj, hipnotike parandaluar fiziologjike ndryshon periudhat e gjumit, duke penguar disa nga fazat e tij.


Sidomos të dëmshme për të marrë pilula gjumi për njerëzit që vuajnë nga psikoza dhe sëmundjet kardiovaskulare. Droga të rrezikshme të tilla dhe mjaft të shëndetshme, sepse ato mund të jenë problematike. Futje të rregullt të pilula gjumi kontribuon në akumulimin e saj në trup, duke rezultuar në lodhje e mëposhtme të vazhdueshme dhe të qenët i përgjumur, por pas një farë kohe substanca pushon për të vepruar dhe personi rrit dozen. Më pas, refuzimi i barnave hipnozës mund të shkaktojë një numër të reaksioneve negative, paranojë, hallucinations, dhe më shumë.


Është konsideruar si një drogë të fuqishëm hipnozës, e cila duhet të merret vetëm me recetë. Në mënyrë të pavarur të jetë e mundur për të zëvendësuar një aktivitet të tillë rritjen trajtim fizik që kontribuon në normalizimin e gjumë të shëndetshëm dhe të shëndoshë. Njeri Summer vjedh drogë dhe dozen individualisht, kështu që qëllimi i vetëm i rregullave të substancave të hipnozës nuk ekzistojnë. Shumë njerëz pyes veten: Çfarë mund të marr pilula gjumi person i moshuar? Ekspertët rekomandojnë zgjidhni dozë të ulët dhe kurs të shkurtër të trajtimit. Zakonisht mjeku përshkruan një pilulë e opiumit gjatë natës, dhe trajtim nga ditë për dy javë. Në rastin e pagjumësia kronike mund të caktojë një kurs më të gjatë, por e gjithë kjo zgjidh vetëm një mjek, duke marrë parasysh karakteristikat e veçanta të shëndetit të pacientit.


Trajtimi i pagjumësi në të moshuarit
Çfarë trajtimi mund të marr personin e moshuar për të normalizuar ëndrrën e tij dhe të mos dëmtojnë shëndetin? Gjumi shqetësim është shpesh rezultat i traumave, pirja e duhanit, alkoolit dhe frymëmarrje të pahijshme. Në raste të tilla, njerëzit mbështeten në të fjetur pilula të ndihmuar, madje as duke menduar për pasojat. Studime të shumta kanë treguar se shkaku rrënja e pagjumësia është një mënyrë jetese të sëmurë. Teknikat Shpeshta pilula gjumi të shkaktojë në problemet e moshuar me koordinimin e lëvizjes dhe kujtesës. Duhet të theksohet që trupi i vjetër nuk mund të shpejt hiqni barna jashtë, duke rezultuar në të moshuarit e komplikacioneve në zhvillim të tilla si frymëmarrje të vështirë dhe apnea dhe sëmundjet pulmonare përsëritura dhe astmë. Ndër efektet anësore mund të shfaqen dhimbje koke, humbje të kujtesës, lodhje e pazakontë, marramendje dhe të përzier. Sipas statistikave, njerëzit që marrin pilula gjumi, shpesh të marrë në aksidentet e makinave, në mënyrë për të gjetur se ju doni të marr trajtim për të eliminuar simptomat e pagjumësi, ju duhet gjithmonë të konsultoheni me një mjek.


Pagjumësi Parandalimi
Trupi i të moshuarit mund të përgjigjet me shpejtësi të mjaftueshme për pritjen e pilula gjumi, kështu që ju duhet të gjeni trajtime të tjera, jo aq të dhimbshme dhe të rrezikshme për çrregullime të gjumit.

Për të normalizuar pjesa tjetër e natë e plotë është e rekomanduar:
- eliminuar nga dieta e çokollatë, kafe dhe çaj, sidomos para se të shkojnë në shtrat;
- nuk përpiqet për të fjetur gjatë ditës;
- shkoni në shtrat në të njëjtën kohë;
- të kryejnë stërvitje të moderuar;
- përdorni shtratin vetëm për të fjetur një natë së;

- gjumit pini një gotë qumësht të ngrohtë ëmbël me mjaltë, e cila përfshin të aminoacideve që i jep trupit një efekt qetësues;
- në qoftë se ju nuk mund të fle në gjysmën tjetër një orë, ju duhet të ngrihet dhe të bëjë diçka që nuk kërkon tension, për shembull, të dëgjoni muzikë ose lexuar. Pasi ju të ndiheni të përgjumur, të shkojnë prapa në shtrat dhe të përpiqen për të bjerë në gjumë përsëri. Përsëriteni këtë proces duhet të jetë për aq kohë sa trupi dëshiron për të pushuar.