Çfarë duhet të jetë ushqimi pas dietë


Ndoshta para çdo grua, kur dieta vjen në një fund, u ngrit pyetja e asaj dhe çfarë duhet të jetë ushqimi pas dietë? Do të shpëtojë rezultat dhe përsëri të mos fitojë kilogramë shtesë në qoftë se ju shkoni në dietë të zakonshme?
Jo të gjithë e dinë në lidhje me zakonet e të hahet pas dietë. Problemi i dalje nga dietë ka dy faktorë: psikologjike, e cila përfshin trajnime morale dhe fizike. Konsideroni pyetjen se çfarë duhet të jetë ushqimi, nga ana fizike.

Rregullat për dietë ushqimore


Në mënyrë që të mos për të fituar kile ekstra që ju duhet për të ngrënë shpesh, çdo 3-4 orë. Ajo rezulton se gjatë ditës ju do të keni rreth gjashtë vakte. Duhet të hani, kur ju jeni të uritur. Ju duhet të dini se pak ju hani, më shumë që të bëhet e trashë. Kur agjërimi, organet tona nënshtrohen stres, si mungesa e energjisë, kështu që kur ju filloni përsëri është normale, trupi për të parandaluar këtë grumbull stres më shumë "karburantit jeta" në formën e yndyrës. Pra, sa më shumë që hanë, aq më shumë ne bëhemi hudisha.


Duhet të hani balancuar. Dietë juaj pas dietë dhe të ushqyerit duhet të përfshijë një numër të mjaftueshëm të vitaminave dhe mineraleve të dobishme. Kur ju merrni off dietë, ju nuk duhet menjëherë të hidhem në patate tuaj të preferuar dhe ëmbëlsira. Ju nuk duan përpjekjet tuaja kanë qenë të kota. Ulja e numrit të ushqimeve që përmbajnë yndyrna polyunsaturated. Ky vaj krem, yndyrna margarinë, ajo gjithashtu mund të jetë fshehur janë pjesë e shumë produkte të njohur të tilla si sallam, djathë me 50% yndyrë, dumplings, majonezë, ëmbëltore. Në pyetjen se çfarë duhet të jetë të ushqyerit e duhur, të gjithë thonë se ajo duhet të përfshijë karbohidratet paktën bыstrousvoyaemыh. Këto produkte përfshijnë sheqer, ëmbëlsira, çokollatë, ëmbëlsira, reçel. Dietë e duhur duhet të përbëhet nga fruta dhe perime. Këto ushqime janë të pasura me fibra, vitamina dhe micronutrients nevojshme për njeriun. Ata janë shumë kalori dhe mund të përdorin absolutisht çdo formë.

Disa fjalë në lidhje me rolin e shtojcave ushqimore gjatë kthimit në dietë normale. Këto shtesa janë të ndarë në oreks më të ulët, çhelmoj trupit, përshpejtuar djegur dhjamin. Megjithatë, ato mund të jenë vetëm një plotësues për programin e përgjithshëm humbje peshe që përfshin dietë e duhur pas dietës dhe stërvitjes.

Ana psikologjike
Rreth sportive. Disa besojnë se në qoftë se puna e tyre kërkon përpjekje të madhe fizike, të kilogram shtesë janë djegur gjatë ditës. Por kjo nuk është fare e vërtetë. Për shkak se trupi nuk është duke marrë një humbje peshe sinjal. Kur ju punoni, kreu i juaj është i zënë gjëra krejtësisht të ndryshme. Ku ju jepni vetes instalimin në humbje peshe gjatë ushtrimit fizik, të gjitha mendimet tuaja janë të drejtuara vetëm zonën e problemit. Pastaj trupi merr komandën bindur ty. Të kg shtesë nuk zbatohen vetëm nëpërmjet përpjekjeve fizike, por me mendimet dhe dëshirat tuaja.


I tërë procesi i humbje peshe që ju keni paraqitur, ju duhet të shihni se si ju jeni duke kryer ushtrime si ju hani, ju të humbni peshë, si ushqimi tretet dhe të mos shtyhet për fushat me probleme. Nga dieta dhe ushqimi pasi ajo është e komplikuar për shumë të famshëm. Për të shmangur overeating, ata mbështeten në përdorimin e Psy, të cilat përfshijnë teknikat meditim, sugjerime dhe ushtrime kryera në një shtet të ndryshuar të ndërgjegjes. Këtu janë disa shembuj të këtyre teknikave.
Madhësia e stomakut është madhësia e një duart e njeriut goditje normale palosur. Përpara se të hahet, të marrë një sy, dhe e vendosi këtë sasinë e ushqimit në duart tuaja? Inkurajuar shpesh që të ngrihet nga tryeza me një ndjenjë të vogël të urisë, dhe siç thonë francezët se në qoftë se keni ngrënë, atëherë ju pereyily.

Qëndro vetëm me mendimet tuaja, jepni vetes mundësinë për t'u çlodhur dhe mendje. Mos harroni se keni qenë më parë, imagjinoni veten në atë moshë ku ju ka pëlqyer veten. Enjoy veten dhe të përpiqen për të rimishëruar të shtetit. Të ndjehen në trup. Njoftim emocionet, mos harroni ato, dhe çdo herë që ju dëshironi diçka të ndaluar, të kthehen në shtetin.

Një tjetër ushtrim do t'ju ndihmojë të bëni më të vogla në stomak. Shtrihuni dhe relaksohuni, ndjehen të ngrohjes në stomak. Paramendoni se ju shtrydh duart e barkut, të zvogëluar madhësinë e saj. Është e rëndësishme të ndiheni fizikisht. Mos harroni ndjenja e këtij ushtrimi dhe të kthehen për ta përpara se të filloni të hahet. Ushqim, hani ngadalë, përtypet tërësisht, të argëtohen me ushqim. Në qoftë se ju ndiqni këto rregulla, prodhimi i dietën e tyre është e lehtë dhe të lumtur.