Çfarë Pronat e dobishme e alte


Alte - nayvkusneyshee trajtojnë atë si jo vetëm fëmijët por edhe të rriturit. Të jetë i habitur confectioners dashuroj që na pampered diversitetin jo vetëm shije, por edhe ngjyra, forma. Çdokush, madje edhe Foodie tepër të sofistikuara, të jetë i sigurt për të gjetur në bollëk të tillë vetë, shijen e tij unike, por ajo është gjithmonë joshëse për të provoni diçka të re. Në ndjekje të një format hollë, ne duhet të mohojnë veten e tyre në shumë mënyra. Si marshmallows referohet trajton ëmbël, atëherë ai bie në kategorinë e "padëshiruar". Sa i përket është e arsyeshme dhe atë që pronat e marshmallows të dobishme?


Alte - një konfeksione që është marrë nga fshikullim sheqer, bardhë veze dhe frutave dhe kokrra të kuqe pure me shtimin e pektin, xhelatinë apo masë agar shurup si mbushëse formuese. Kjo është, në mënyrë që të babbling, në bazë të alte klasik. Por për të trajtuar ishte me të vërtetë e shijshme, ajo shtoi ngjyra, acidet e ushqimit, shije dhe esenca.
Fjalë për fjalë "alte" e përkthyer si "meze të lehta". Por ai është në fakt një ajër shumë i butë që shkrihet në gojën tuaj. Besohet se për herë të parë mësoi të gatuaj në Lindjen e Largët. Megjithatë, në Rusi mund të përgatisë diçka të tillë. Kjo karamele u quajt dhe ajo ishte paraardhësi i reçel.


Pronat e dobishme e alte
Fllad jo vetëm ushqim e shijshme, por edhe ka një përmbajtje relativisht të ulët kalori. Natyrisht, shumë varet nga përbërja e ëmbëlsirë. Të ndryshojnë alte shije, t'i jepte një aromë të veçantë ose lloj, bakers të shtoni arra, fruta veshur me sheqer, çokollatë, kokosit, etj Kjo është e gjitha shumë e shijshme, por për fat të keq, zvogëlon dobishmërinë e tij.
Në këtë rast dhe rrit numrin e kalorive, por në mesatare, e zakonshme gatim recetë përmbajtja kalori është rreth 300 kkal per 100 gram. produkt. Kjo është arritur për shkak të produktit janë purees fruta dhe stabilizant perime. Duke pasur parasysh se shumica e ëmbëlsirat përmbajnë, ku kalori të mëdha, kjo ëmbëlsirë mund të rekomandohet edhe për ata që janë të shikuar shifrat e tyre (natyrisht brenda kufijve të arsyeshëm).

Gatim recetë alte recetë është mjaft e ngjashme me përgatitjen e reçel. Të gjitha këto familja goodies lidh një studneutvoryuvach të përbashkët dhe shumë të dobishme (Thickener), të cilat mund të përfshijnë pektin, xhelatinë ose agar-agar. Për pjesën më të madhe është kjo shifër jep pronat dobishme alte.

Pektin
Nga pektin gjuhës greke e përkthyer si të ngrirë.
Shkencëtarët thonë se të paktën tre faktorë pozitiv që ka pektin:
- ul sheqerit në gjak;
- ul kolesterolin;

- zvogëlon rrezikun e kancerit.
Pektin - një fibër që hyjnë në trup, i dha carcinogens, toksina, ul kolesterolin, vepron si glukozë, ul presionin e gjakut. Pektin është origjina e natyrshme, kështu që mund të gjenden në fruta të ndryshme, perime dhe manaferrat: Rowan, i tretë, currants, rosehips, shalqi, kungull, panxhar dhe të tjerët. Zhvishem e tij shumë agrume, të cilat ne relentlessly hedhin larg. Ndoshta burimi më i kapshëm dhe më të popullarizuara të pektin - kjo është mollë.

Xhelatinë
Xhelatinë - një substancë studneobraznoe që është prodhuar nga valë poshtë komunikimin, eshtra, tendons, kërc dhe indet tjera lidhës të disa kafshëve, të cilat përfshinin proteina aktuale (kolagjenit).
Përdorimi i xhelatinë është e mirë për shëndetin, pasi ajo përmban 18 lloje të aminoacideve, duke përfshirë hydroxyproline, glycine, aspartic dhe acid glutamik. Efektet pozitive në trup duket si përmirësuar metabolizmin, aktivitetin e trurit, zemrës. Ndihmon të përshpejtojë bashkim i eshtrave në thyerje. Përdoret si një masë parandaluese dhe për të trajtuar sëmundjet e nyjeve, për të përmirësuar lëvizshmërinë e tyre.


Agar-agar
Përgatitja e agar-agar kafe dhe algave të kuqe që rritet në Oqeanin Paqësor dhe Detin e Bardhë. Ajo ka gelling veti dhe kur shtuar në tretësirë ​​ujore formon një pelte. Ndryshe xhelatinë, ajo është prona më mirë Gelling, në mënyrë që të shtoni atë në gjellë mund të gjendet në sasi të vogla, por ajo ngrin më shpejt. Për më tepër, agar-agar është pa shije, e cila është shumë e rëndësishme kur bën desserts.
Dhe e gjithë kjo është shumë e shëndetshme, sepse algat janë të pasura me hekur, kalcium, jod dhe elemente dhe substanca të tjera të dobishme gjurmë. Agar përmirëson mëlçisë, heq nga toksina trupit. Përveç kalorive të tij zero, dhe në këtë mënyrë një formë shifra mund të mos shqetësohen.

Studimet konfirmojnë të mirat e marshmallows. A nuk mendoni se kjo është e dobishme vetëm për të rriturit. Ajo ka qenë provuar se të hahet kjo trajtojnë shijshme fëmijët jo vetëm përmirëson tretjen, por edhe rrit aktivitetin mendor. Prandaj, mjekët, nutritionists kanë avokuar për përfshirjen e alte moderuar në dietën e fëmijëve.

Ashtu si çdo ëmbëlsirë tjetër, ai përmban karbohidratet që na frymëzojnë me energji dhe të japin vitalitet, por ka praktikisht asnjë yndyrë. Komponentet e efektit pozitiv alte mbi flokët dhe thonjtë, për të përmirësuar sistemin e enëve të gjakut.

Nëse kjo delikatesë përgatitur nga fruktoza, mund të përkëdhel veten me ta, dhe njerëzit që vuajnë nga diabeti.

Për të vërtetë të sjellë marshmallows përfitim ishte e shijshme dhe të paharrueshme trajtojnë, të marrin parasysh disa këshilla.
- Alte më e dobishme se përbërja e tij më të ngushtë në versionin klasik - pure frutash, sheqer (fruktoza), vezë e bardhë, substancë zheleynoe.
- Në qoftë se ju përdorni përbërësit natyrore, marshmallows do bardhë ose krem ​​ngjyrë.
- Shmangni përdorimin e alte xhelatinë. Nëse prodhuesi vënë atë më shumë se sa ju duhet, ju do të gjeni shije të veçantë të mishit.

Ju bëftë mirë!